Skateboarding in Moldova

warlex

New Member
Oameni, cine se ocupa cu skateboarding in Chisinau, eu am in vedere nu catairea pe strazi fara rost, dar executarea diferitor tricuri (ollie, kickflip, heelflip, varial, pop shoveit...)? De atit timp cit ma ocup cu asta in Chisinau n-am vazut nici un om ca mine... Gasiti-va OAMENI!!!!!
 
buna chestie intradevar, nu ma ocup pina cind cu asa ceva, dar cred ca nu sunt prea multi pentru ca nu prea are cine sa-i invete...

Probabil ca sunt ceva cluburi, insa iaka eu de exemplu nu am auzit nimic de astfel de cluburi care sa zica, uai baieti veniti ca noi va invatatm, fiindca ma rog, unde-s doi puterea creste...dapoi mai multi...

Iaka in Russia de exemplu in St. Petersburg dupa cunostintele mele si in Moscova tot asa ar trebui sa fie, sunt pina in git chestii de tipu ista si multa populatie interesata...
 
Warlex, da eu cu mare placere as face chestia asta, numai daca vrei sa-mi fii profesor, sa ma inveti si pe mine ceva, in privinta paralelor....mda.... nu stiu, da o sticla de bere cu mare placere :ciupos:
 
iaka eu mam ocupat oleaka cu asha ceva - insa nu am ajuns la mari performantse - trebuie sa recunosc insa ca senzatsia e mortala - mai ales cand te apuci cu o mana de jiguli'u lu unkiu care nici nu se uita ca tu incerci sa te tsiy in pozitsie orizontala pe skateboard... :lol:

_________________
:ciupos: kedd.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 2001-05-02 12:28 ]</font>
 
eu am practicat mai demult asa chestie.
cand eram la tara.
mi-au daruit un skate de ziua mea, pe la 15-16 ani probabil sau poate si mai inainte....
Ma antrenam mult dar imi era si frica totdeauna. Uneori ajungeam la viteze extrem de mari si cu skateul nu este de gluma. Daca nimereste o pietricica sub roata esti mort, mai ales la asa viteza..si mai ales cum eu practicam fara nici o metoda de securitate, numai in shirt si shorts si chiar si desculta uneori. Nu mi sa intimplat niciodata sa cad insa, spre norocul meu.

Cei care au fost la puhoi probabil isi amintesc soseaua care duce in vale unde e casa mea. Pai iata eu de la dealul cela printre masini imi luam viteza si ajungeam pina la 1.5km poate 2 din inertie, fara sa pun piciorul pe pamint.......

foarte nice, mai ales vara, spre seara cand adie vintul...ahhh
 
hey gunner, pentru aceasta ai nevoie de un skateboard special, ca la mine=) daca gasesti-poftim
 
Skateboarding - My lifestyle

Salut lume, dar mai ales Warlex,

Tu ce, chiar nu ai auzit de www.skateboarding.ournet.md

Iaka intra pe forumul sitului(moderat de mine) si ai sa faci cunostintsa cu skateri normali, nu numa... "way, shi kruta, ni-am katait di pi gorka sheia ieri"

Eu ma dau de 3 ani(daca fara oldschool pai 2 ani). Pot face:

ollie mai sus de genunchi,
kickflip, heelflip, varial flip, fakie flip, 360flip(tare rar se primeshte), twisted flip, fakie 180 flip, b/s 180, popshoveit de pe 3 scari ...

50-50 grind, 5-0 grind, f/s si b/s noseslide, f/s 180 to fakie 50-50 180 out, kickflip to 50-50 grind ...

Boardslide pe perila rotunda naklonka, !!! 50-50 pe perila rotunda

Din cele mai extreme: Nosegrab de pe 5 scari, ollie de pe 8 scari, kickflip de pe un parapet de vreun metru. Ollie pe rind: unset de 5 scari, si iar un set de 5.

Manual fac de vreo 10-15 metri, dar daca pe skateboard bun, pot shi mai mult.

Fac eu mai multe, dar mie lene sa scriu.

Peace Out
PlastiK

p.s: www.skateboarding.ournet.md
 
plastik

dar tu nu ai cazut niciodata? si cum de ai invatat toate giumbuslucurile alea pe care le-ai pomenit mai-sus? :)
 
mina rupta de 2 ori, piciorul o data, + f.f. multe zgiriieturi. Dar in ultimul timp nici nu ma zgirii, cel mai greu e de la inceput

peace out
plastik
 
eu

eu nu mi-am rupt nimic, slava domnului! :) dar am avut niste julituri serioase + ca nu mai merge parca la varsta mea sa merg pe skateboard! :D
 
Eu am 18, dar arat de vreo 17. Si pentru mine nu exista limita de virsta. Cit timp o sa am dorintsa, si cit timp o sa fiu in stare o sama dau.

Skateboardingul este intruchiparea libertatii p/u mine. 8)

Peace Out
PlastiK
 
nu, gitul oricum nu mi-l rup
in 3 ani te invetsi nu numai sa faci tricuri, dar si sa cazi mai moale :D

multsumesc pentru atentsie :lol:

Peace Out
PlastiK
 
Back
Top