Soulfly

[K]

Active Member
Ce credetzi despre aceasta trupa? va place nu va place?
Yn frunte cu Max Cavalera(ex-Sepultura) au deja 4 albume din 97...cam pe atunci Max parasise Sepultura... sunt mult mai tribal decat Sepultura dar... de fapt cand am zis "au" 4 albume, am avut yn vedere ca Max are 4 albume... faza e ca pentru fiecare album el schimba componentza trupei... cine are alte idei decat Max e AFARA(Cooper, copyright)... yn fond ymi place muzica lor mult, ynsa nu aprob ce face cavalera... ymi placea componentza cu care a facut primele 2 albume... yn rest.... pentru ultimul album Soulfly a achizitzionat 2 bass-ishti, dintre care unul de la Megadeath daca nu ma greshesc...
 
Mi-emi plac.. dar.. am impresia ca-i ascult si imi plac doar din cauza lui Cavalera.... care este suuuper... kiar si sepultura fara el.. nu e ceea ce era inainte...pareara mea...
 
bazar sa shiba ca sepultura nu mai este ceea ce a fost... cavalera face foarte mult din formatzie... de fapt, noua sepultura yncepe sa-mi placa mai tare ca soulfly...
ynsa sa nu uitam ca vorbim despre FORMATZIE shi aici fiecare are iziuminka lui... shi ymi plac foarte mult ritmurile tobelor yn soulfly... shi asta nu e cavalera...
 
da..de ritmurile tobelor sunt deacord.. dar.. si Igor Cavalera face treaba buna :crazy: kiar tare buna ash zice eu... :crazy:
 
ok, sa zic shi eu despre Igor... eu pursh simplu afighesc cand ascult mai bine pirformansu lui... mai ales fazele cu double bass kick.... rar da rupe....
tak, ap shi acolo cu Soulfly? pot sa zic ca cel mai tare ymi plac primele 2 albume....
 
da eu am numai primitive..... si tre sa am si o caseta.. primu' lor album... tin minte ca asta era cam demult....si ca frati-meu o cumparat-o.... :crazy:
 
cam tarziu ati creat tema asta
oarecum Soulfly rules
aveti dreptate...primele 2 albume sunt prea tari..pacat de ultimele
alb 3 inca mai merge asc..dar Prophecy..prea mult instrumental :D
i-a sa asc oleak de bleed :p
 
mie taman piesa Bleed nu-mi prea place... bleed, bleed, bleed, bleed... nu ca nu mi-ar placea urlaturile lu Fred Durst(candva i-am ascultat destul de multishor) da oricum... mie-mi place mai mult back to the primitive...e foarte energica piesa
 
[K]
back to the primitive este energica
dar mai sunt o gramada de piese ce merita asc
cred ca nu te superi daca asc oleak de nailbomb :D
 
[K]
nailbomb nu e mel de la soulfly :D
este o trupa..formata de max
au 2 albume
1994 Point Blank
1995 Proud To Commit Commercial Suicide
iti recomand sa asc..daca nu ai asc :)
 
poate sh se joaka Cavalera ku komponentza trupei...
orikum...kynd am fost la ei la concert...totzi yl priveau shi yl aklamau de parka ar fi fost un zeu...
one of the best frontmen ever...
 
ultimile shtiri.... preluate de la ox2 - Soulfly vine yn Odessa pe 19 aprilie! spargetzi casele de bilete! :D
 
de fapt Soulfly yi yn turneu yn russia sh ukraina

21 Piter
22 Kaliningrad
23 Moscow
24 Nijnyi Novgorod
26 Kiev
27 Odessa
29 Vladivostok
02 Habarovsk
04 Volgograd
 
mlea, de unde voi luatz tour dates, m-am uitat pe saitu lor oficial, nish o branza... m-am uitat pe roadrunner records - nish atata.... shi za fignea.
 
Back
Top