Spiru-Haret

Ecvator X

New Member
Ce opinia aveti despre acest "liceu" ( cei care au invatat aici shi cei care nu) ?
eu licina nu socot ca este un "liceu" chiar bun. :smile:
 
Eu, "licina", am absolvit acest liceu, pe cand inca era scoala, adica cu vreo 4 ani in urma. ce sa zic- a fost o perioada destul de faina a vietsii. Si scoala a fost faina, au ramas o gramada de amintiri despre profi, unele bune altele nu prea. Diriginta mi-a fost doamna Cristea(!) si asta a insemnat ceva.
 
am auzit ca Geru face ravagii pe acolo,dar cu toate astea cota ei de popularitate e in continua crestere !
 
eu am auzit doar lucruri bune despre acest liceu.pe timpul cind era scoala nr.56 era cea mai putearnica scoala publica,iar acum e un liceu competent si forte.
 
Pe 2002-03-27 10:02, andoni_cristina a scris:
eu am auzit doar lucruri bune despre acest liceu.pe timpul cind era scoala nr.56 era cea mai putearnica scoala publica,iar acum e un liceu competent si forte.

multsi ar contesta faptul ca 56 era cea mai puternica shcoala :smile:
 
Ei cum sa-ti spun, 56 este totusi mai puternica decat scoala 37, chiar daca nu este prometeu...cunosc destul de mul popro de acolo care este "la un nivel de dezvoltare mai mult decat adecvat".
 
eu nici nu am contestat faptul ca sc56 ii shcoala buna, dar pur shi simplu am facut concluzia confirmata shi de mesajul tau ("deshi nu se compara cu prometeu":)

eu tot ash zica ca nu se compara cu eliade, hehe :demon:
 
acest spiru-haret sau 56 nici pe departe nu se poate compara cu Creanga care e cel mai bun liceu din Moldova :smile:
 
stiu ca iti iubescti liceul,dar vad ca cam o iei razna.Creanga nu e cel mai bun liceu din Moldova.nu spun ca pentru tine nu e,insa pari cam abuziv...
peace.
 
copii, calamti-va! nimeni nu sustine ca 56 a fost mai buna ca LAREME, Asachi sau Prometeu, ca era scoala si nu liceu, dar, cu sigurantsa, a fost una din cele mai buni scoli la moment.
 
tu mai bine nu provoca oamenii la asha discutii, cap se incep 'razboaiele religioase' de la tot felul de reprezentantsi de la Eliade, Asachi, Prometeu shi moldo-turc :grin:

PS; de fapt astea cred eu ca sunt cele mai bune. nu neaparat in ordinea prezentata.
 
Doomie: intr-adevar, acestea-s cele mai bune...Doar ca moldo-turc...hmm...au strins ciuvacii cei mai buni de la alte licee ca Eliade, Prometeu, Asachi etc.. si acum se falesc. In plus, acolo e numai o grupa de oameni "sanatosi", adica vUmnici, iar restul - secuza-ma
 
de acord.e cam straniu cum se atirna alte licee(in special publice)fata de liceele private.e adevarat oare ca banii fac totul acolo?
oare in asta se exprima cit de puternic e liceul:cit de mare le e bugetul?eu iaca nu mai stiu...
 
hmm...de la o vreme, bani, din pacate, chiar fac mai totul.
crede-ma pe cuvint - stiu foarte multa lume de la moldo-turc si stiu care-i situatia reala
 
ASTA-I FOARTE TRIST!!!
dar daca stau sa ma gindesc,oare cum de schimbat mituitul,copiatul daca e asa in singe la moldovan?dar ce sa-i faci?
LA LUPTA DOMNILOR CU CORUPTIA!!
 
cristina: asta-i o problema general-nu nu mai moldoveneasca...asta-i in singele uman(modern)...asta-i atitudinea oamenilor...

inf ine, ne cam abatem de la tema :smile:
 
Back
Top