stadioanele de la noi

radium

Active Member
cum se zice: glod pe tot terenul da nu stadioane...
cam cind credetsi ca vom avea shi noi ceva bun?
 
cand expozitiile de caini o sa se mute pe alte locuri decat stadioanele....
si cand o sa se niveleze terenurile:)
what else? cand n-o sa rupem scaunele si cand Moldova va aloca buget anual pentru federatie de cca 100000..... lei:)
 
Nu in curand in orice caz. Ai nostri si de jucat joaca slab si nici stadioane decente nu avem.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-05-02 07:28 ]</font>
 
cum ele n-ar fi, oricum cu mult mai mult imi place sa privesc, sa particip, intr-un oarecare fel, la fotbal, sa fiu in tribune la stdion, fie cel republican, sau de la Speia, sau de la baza Zimbru.
 
Intr-un cuvint mizerabile. Ti-e rusine pur si simplu de ele. Cred ca unicul stadion de fotbal mai modern am auzit ca se construieste undeva prin Prindnestrovia. Asaca rebeata o sa privim meciurile la televizor
 
langa Tiraspol se construieste un stadion nou...sa speram ca si cel republican l-or reconstrui... asta doar sperante. :grin:
 
nu stiu nustiu..
cu comunistii astia nu se mai stie daca se va juca fotbal normal.. (sau anormal, macar) nu faceti planuri si spernate desarte...
 
Eu ma uitam cum se priveste la TV stadionul de la Tiraspol, as zice ca chiar not bad at all, se priveste foarte bine si ma bucur. Oricum e in RM, Transnistria va fi mereu RM. :ciupel:
 
Astazi joaca Austria impotriva Moldovei......(echipele de football)
Ah.....meciul va fi jucat la Tiraspol...caci stadionul republican nu mai este bun pentru aceasta....
Eu sigur ca voi strange pumnii pentru Moldova!
 
In privinta scaunelor, acestea se rup peste tot, si in Romania, si in Occident, iar daunele se platesc.Si atunci..la noi sa zicem cin plateste daunele de la un meci dintre Moldova si ..stiu eu..Burundi?Tot bugetul suporta cheltuiala asta, dupa parerea mea..

Cluburile(cu mici exceptii ca Zimbru, Sheriff, poate si o alta echipa) nu au suficienta fortza financiara sa-si construiasca/renoveze propriile stadioane.
In plus, toate pana la urma decurg din saracie...omul flamand nu se gandeste la fotbal, ci la necesitatile primare(piramida motivationala a lui Maslow...)de aceea nu exista un cult al acestui sport la noi in tara(cu toate ca...totusi...spre deosebire de alte tzari, unde fotbal joaca informaticieni, functionari - Andorra, Liechtenstein, la noi fotbalul e jucat de fotbalisti propriu-zis), si poate de aceea pe putini ii intereseaza cum cheltuiesc FMF si alte organe de resort banul...

Situatia cu stadionul Sheriff e una speciala..Nu stiu daca mai e un loc in lumea asta, unde mafia sa-si faca koshkogeamite stadionul si echipa, si sa participe in campionatul tarii si in cupele europene...

Poate ne-o fi dezavantajand pe noi stadioanele noastre proaste, insa pentru politicieni tot timpul a fost pretext de a plusa la imagine prin promisiunea de a construi stadioane moderne....

oricum...lucrurile se schimba....totusi mai mult conteaza cred educarea tinerilor fotbalisti intr-o mentalitate sanatoasa, fara pianci dupa si inainte de meciuri....
 
1.tat ii bine... in mai se da in expluatare noul stadion zimbru de 15.000 de locuri.

2. Sintem tare prosti daca nu reusim sa folosim campania electorala care se apropie in beneficul nostru si sa obtinem niste promisiuni ca vor fi gasiti bani pentru a reconstrui stadionul republican
 
Back
Top