StarNet LAN

Adrenalin+=- said:
Dea .. Eaka parca este un provider la noi in moldova care acorda asa servici .. http://onlinewhisper.com/ro/

Eaka tipa .. Ce tre sa ai ca sa te conectezi la ei ..
"Ca sa faceti parte din retea, aveti nevoie de instalatii si o conectare la alt nod. Aceste instalatii includ o antena, un punct de acces fara cabluri, un router, un hub comutator, cabluri spre computerele nodului si placi de retea in acele compiutere."

Si tot asta coasta numai 450$ :) Drept ca ei recomanda sa gasesti mai multi doritori pe linga locuinta ta ..

Cind am trimis un email, iata ce mi-au scris...
"We are searching for a partnership in Moldova because
we have reallocated our activities in Belgium. If you are interested,
please reply."
 
Al doilea nici nu-ti trebuie... :wink:
Oricum cam toate punctele de acces sunt doar in cladiri 15-20 etaje, ultimul punct a fost instalat in cladirea cea inalte dintre Ginta Latina si M.Sadoveanu...
 
Hmm... StarNet pare ceva interesant ...

Da eu vreau ADSL... :):) ... StarNet poate avea asa tarife mici deoarece folosesc antenele parabolice (ca si moldova.cc)... Moldtelecom foloseste fibra optica - ce are si avantaje... Ce-i drept pentru useri Home poate nu ai nevoie de toate avantajele... iaka asa...
 
daca nu ai avut noroc pina acum, mai rabda, poate peste vre-un an - doi, cineva din providerii nostri iubiti (DNT,TMG,...) se va trezi si va instala echipamentul necesar si la staia ta.
 
hmm, ap iaqa am sh eu asha o intrebare. ca tot vreau sa-mi pun net de la suntv, prin cablu. iaqa la starnet sunt pachete cu trafic limitat. acum acolo eu ashe primerna am ales :
Professional Home Card

Cost Trafic extern Vitez Extra
15 € 600 MB 128 kbps 0.05 € / MB
20 € 850 MB
30 € 1500 MB 160 kbps 0.04 € / MB
40 € 2000 MB

Remarc:
Contract pentru 12 luni.
Achitarea 2+2+2+2+2+2 (n decurs de 6 luni se achit ntreaga sum).
La expirarea lunii traficul nu se transmite pentru luna urmtoare.
La expirarea traficului Internetul este calculat la tariful Extra.
Traficul moldovenesc este nelimitat. ce inseamna asta ?

asta ii prin cablu abonament ? nu ocupa tel, nu platesti la moldtelecom, da sh stai cit vrei pe net, da ?
 
dar celelalte celtuieli le-ai socotit? pentru antena, pentru pig-tail ...
in ce regiune locuiesti, care e cel mai apropiat (accesibil) emitator...
cu alexandru ai vorbit, Maxim o sa-ti spuna multe si bune, dar incearca sa vorbesi cu Machedon, e ceva mai serios, iar referitor la internet - eu tot is, intr-o careva masura prin DNT.
care este statia ta de telefon (primele doua cifre)? cineva iti ofera ADSL pentru statia asta, cu suntv intradevar pare a fi mai simplu, dar nici ei nu ofera sevicii peste tot!!!
 
[K said:
]Vreu sa spun ca linku-i mort!
Adica apas pe el shy yi mort!

da intradevar un timp a fost asa o problema:
din surse neoficiale (si din proprie experienta am observat ca) nu se deschidea starnet.md prin moldovacc aka mdl.net ~flagmanul internetului in Moldova~ (c) Musuc sau cine acolo.
concluzii faceti singuri.
 
zx said:
dar celelalte celtuieli le-ai socotit? pentru antena, pentru pig-tail ...
in ce regiune locuiesti, care e cel mai apropiat (accesibil) emitator...
cu alexandru ai vorbit, Maxim o sa-ti spuna multe si bune, dar incearca sa vorbesi cu Machedon, e ceva mai serios, iar referitor la internet - eu tot is, intr-o careva masura prin DNT.
care este statia ta de telefon (primele doua cifre)? cineva iti ofera ADSL pentru statia asta, cu suntv intradevar pare a fi mai simplu, dar nici ei nu ofera sevicii peste tot!!!
pentru ce antena, daqa eu doresc net prin cablu ! ? sau eu nu ma vrubesc, ca la suninternet, netu ii prin cablu !
 
zx said:
da intradevar un timp a fost asa o problema:
din surse neoficiale (si din proprie experienta am observat ca) nu se deschidea starnet.md prin moldovacc aka mdl.net ~flagmanul internetului in Moldova~ (c) Musuc sau cine acolo.
concluzii faceti singuri.
concluzii...e ca acei 100.000 de clienti ai moldovacc daca ar protesta(nu ma refer de protest in piata) ar fi altfel...guvernantii nostrii ne elimina unul cite unul...
 
Back
Top