Stema si steagul RM va fi schimbat ?

sa fim serioshi.....nu schimba tampitul asta nimik....nu are curajul sa-shi ridice in cap mii de oameni, nu are curajul sa-shi ridice in cap opinia publica internationala, ma refer in special la UE....degeaba zice el ca atat cat este preshedinte poate face ce vrea...noo...incepe sa fie vulnerabil...iar tot razboiul asta antiromanesc se datoareaza numai fricii care il cuprinde in galop spre 2009....good bye voronin...iata iata itzi suna ceasul ...
 
yuhuhu;206628 said:
sa fim serioshi.....nu schimba tampitul asta nimik....nu are curajul sa-shi ridice in cap mii de oameni, nu are curajul sa-shi ridice in cap opinia publica internationala, ma refer in special la UE

nu e vorba despre kt curaj are,ci despre kt e de Prost.
 
Comunistii astea degradati si primitivi, aici vorbind nu numai de voronin ci si de Comp. au scopuri bine definite ele noua ne par ridicole, dar ei executa niste comenzi stricte care nu lasa amanare, si loc de interpretari.
Ei au deja cateva mostre de steme si drapele pe care vor sa le introduca ca simboluri de stat si cu vitele lor din parlament o sa o faca, asa precum au schimbat imnul tarii rm "Desteapta-te romane" agrarienii, pe la '96, daca va aduceti aminte atunci au votat 70% din agrarieni de altfel tot comunisti, pentru inlocuirea imnului.
De altfel oamenilor nici nu le pasa ce fel de stema vor avea, nemaivorbind de drapel, caci la ordinea zilei este supravietuirea materiala. Se vor acomoda rapid cu toate gogosile aste comuniste, revolutii mari nu se asteapta, nu are cine sa le faca.
 
Nu stiu unde sa pun aceasta postare (poate adrenalina ma poate ajuta) dar as dori sa aflu daca ma puteti ajuta sa achizitionez din Rep. Moldova un manual de "Istorie integrata" (daca sint mai multe, pentru clase diferite, le doresc pe toate), un Dictionar Romano-Moldovean, un manual de "Limba moldoveneasca" (daca exista asa ceva) si in general orice inscris cu statut oficial legat de "moldovenism".

Pentru detalii sint de gasit in "Mesaje private".

Va multumesc.
 
Abia am dat cuiva un raspuns mai incrancenat si am vazut mesajul tau efadrian si m-am inseninat: dati-mi drept de vot in Moldova bunicilor si mamei mele ! Votez cu efadrian sa se elimine stema de pe steag, doar rosu galben si albastru :excitat:
Apropo, am o propunere pentru organizatorii forumului. Am vazut ca a existat o dezbatere pe tema Unirii, ce ar fi sa existe un VOT pe mai multe teme, bineinteles, primul vot al forumistilor sa fie pt. ori contra Unirii. Sa fie vot electronic, un vot de utilizator, numai cei inscrisi pana la 31 dec. 2008 (ca sa evitam inregistrari pirat in ultimele zile doar ca sa vicieze votul), iar votul sa fie exprimat intr-o singura zi ( ora GMT ?) pe 27 martie 2009. De ce asa tarziu, pt. ca si cei care nu mai sunt activi sa aibe oportunitatea sa afle si sa voteze si apoi, sa o facem o zi mare intr-o zi mare. Si sa aibe conotatzie oficiala (macar pentru noi, pentru 'Moldova mea'). Putem vota ca americanii, cu o zi si o lista cu mai multe teme: Unirea, ce sa se schimbe in Ro, in Mo, daca Mo sa fie in UE, dca Mo sa fie neutra, ce sa faca Ro pt. Mo, etc. Asta se mai poate discuta. Ce zicetzi ?
 
Mmmm ma ...oare care va fi viitoare stema .....poate secera si ciocanu .....sau poate vro poza de-a stimatului nostru presedinte ......ar fi k loomea ,cel putzin am fi in toate ziarele din loome ....:D:D:D:D:D:d
 
Nu e chiar asa husky. Chiar nu sunt fascinat de UE dar este evident ca este raul cel mai mic. Am experimentat destule guvernari autohtone si sincer prefer putin control extern (si daca esti familiar cu clasa politica romaneasca sunt convins ca imi vei da dreptate). Am postat acel mesaj ca raspuns la propaganda legionara a militantului.

Acum pe topic. Sunt patriot in limitele in care poate fi un intelectual, fara copii si trait destul de mult in strainatate poate sa fie. Ca sa fi patriot trebuie sa fi mandru nu doar de trecut ci si de prezent (si sincer incep sa mai redobandesc din aceasta demnitate terfelita de cand m-am nascut, facand abstractie de inocularile din scoala). In privinta steagului situatia nu e chiar asa roz cum are lumea senzatia. Tricolorul romanesc are doua ratiuni:

1. Se incadreaza in spiritul francmasoneriei europene al revolutiei pasoptiste adica are 2 din culorile tricolorului francez si una schimbata (ca si austria, italia, ungaria etc.)

2. Reproduce inversat culorile drapelului transilvan patentat de maghiari (reprezentand culorile celor trei natiuni, deci nu si romanii) pt ca influentele scolii ardelene si pan romane isi faceau debutul

Iar apoi e o problema estetica. Intreaba orice artist valabil (in special din pictura) si iti va explica faptul ca cele 3 culori elementare puse impreuna sunt la limita dintre kitsch si desen animat (de altfel cred ca si cu ochiul liber poti sesiza asta si majoritatea steagurilor care impun respect fie au o non culoare alb/negru fie au doar 2 culori repetand una)

Deci ca look prefer steagul ue. Nu stiu daca sunt mai intai roman sau european dar sincer cred ca nu asta e problema vietii mele.
 
hater;206530 said:
Sa fim seriosi lume. Voronin este un kakat ratat de mic copil. Cred ca o fi avut o copilarie "grea si idioata" ca a lui Hitler... Este nebun de cap, iar ideile lui idioate, nu ma fac decit sa bufnesc in ris...

daca era Hitler in loc de Voronin ajungeati mai departe ;) Singurii care puteti schimba ceva sunteti voi.
 
Back
Top