Te caut...

capsunica;148774 said:
te caut, tu care umbli noptile in cautarea mea. am obosit sa strig in gura mare: hei, sunt aici! n-auzi nimic... te caut in aceleashi locuri in care dispari pentru a reaparea. am impresia ca fugi de mine. ei, eu nu sunt rea, nu mushc, nu zgarii... eu te ashtept aici cu bratzele deschise, cu ohii inchishi. dar tu eshti orb, shi surd, shi mut. Andrei, elibereaza-ma de tine, gaseshte-ma!

:lola: :lola: :lola:
tre sa fii tu vreun user travestit :lola:
bine ca cu bratele deschise si nu cu picioarele :lola:
Capsunica, lasa tu invalizii :lola: tre sa-l mai tirii pe al nus' ce doctori: oftalmologi s.a.m.d.
 
dictionar;148777 said:
:lola: :lola: :lola:
tre sa fii tu vreun user travestit :lola:
bine ca cu bratele deschise si nu cu picioarele :lola:
Capsunica, lasa tu invalizii :lola: tre sa-l mai tirii pe al nus' ce doctori: oftalmologi s.a.m.d.

daca l-ash ashtepta cu picioarele deschise, ar fi ceva rau?
l-ash tarai dar nu-I. DE AIA SHI-L CAUT!!!
 
mirosul de vopsea ma izbeshte in nari, iar plamanii mei protesteaza cu o tuse...
iar boxele imi shoptesc ceva shi nu le pot deslushi...
dau volumul mai tare... tot nimic... ascult insa nu aud, ci simt...
dar nu intzeleg ce... te visez noaptea... te tzin minte blonda, te tzineam strans in bratze sub o furtuna a noptzii, iar o veveritza cu capul bunicii ma facea sa apas pe tragaci...
te vad azi in vitrina unui magazin, ieri pe un scaun din parc... crezi ca e adevarat ca potzi sa simtzi doar pentru ca muzica itzi zice asha? cred ca e ceva mai adanc... intotdeauna ziceam ca visurile sunt scrisori ale creierului, iar cand rupi sigiliul gaseshti o dorintza neimplinita sau o frica ascunsa... eshti o dorintza shi mi-e frica sa te descopar... mushca-ma de buza...
 
saraneth;149348 said:
mirosul de vopsea ma izbeshte in nari, iar plamanii mei protesteaza cu o tuse...
iar boxele imi shoptesc ceva shi nu le pot deslushi...
dau volumul mai tare... tot nimic... ascult insa nu aud, ci simt...
dar nu intzeleg ce... te visez noaptea... te tzin minte blonda, te tzineam strans in bratze sub o furtuna a noptzii, iar o veveritza cu capul bunicii ma facea sa apas pe tragaci...
te vad azi in vitrina unui magazin, ieri pe un scaun din parc... crezi ca e adevarat ca potzi sa simtzi doar pentru ca muzica itzi zice asha? cred ca e ceva mai adanc... intotdeauna ziceam ca visurile sunt scrisori ale creierului, iar cand rupi sigiliul gaseshti o dorintza neimplinita sau o frica ascunsa... eshti o dorintza shi mi-e frica sa te descopar... mushca-ma de buza...

Sunt bunicutsa ta, apasa pe tragaci hai,hai,hai!!!!! :)Daca nu, te musc de buza.
In rest, frumos text........ Cred ca ti-e dor de cineva....
 
o oarecare piesa itzi aminteshte de parul meu jucandu-se cu tine... ai vrea sa shtii ca exist de fapt, ca ploaia m-a udat in acea luna de vara shi ca mai pastrez buchetul de floarea-soarelui pe care crezi ca mi l-ai dat....
treptat te transformi intr-un cautator de comori, in unul care cauta in amintiri, care de fapt nici nu au existat vreodata!! tzii minte cum ma apucai de spate, ma lipeai de perete, shi cum... ne amestecam? tzii minte peretele?.... shi tu imi spuneai ca ai vrea sa ne plimbam prin muntzi iarna, unde avea sa ne inghetze fundul shi unde avea sa-l dezghetzam la un shemineu, intr-o cabana... noaptea stai culcat pe pat privind in gol... dar tu nu shtii ca eu vin pe neashteptate, atunci cand vrei s-adormi dar te gandesti la mine. fara sa shtii ma topesc pe buzele tale de atatea ori... shi vreau sa tzip, vreau sa trezesc fiara din mine, dar shtii shi tu.. eu sunt pe banca unui parc, sunt in vitrina unui magazin de la periferie.... tu ma strangi in bratze uitand de tine shi nu-mi dai drumul....:)
 
te caut...in parcuri ,in camere, in magazine.te caut peste tot ...shi te gasesc doar aici. tu imi lipseshti...gaseshte-ma
 
Io nah daca vreu ma duc la lucru
Da nah nie-ni trebui asa-sheva
Mai ghine ieu ghitara shi ma duc la Vikea
La dansu poa s-mai shie shineva
-Noroc uai Vikea, unde-i toshitoarea?
-Amus ma duc, s-aduc si muraturi?
-Caneshna ada sh-un borcan di patlajele
-Hai freaco, ori astepti iscalituri?
-S-o dus sh n-o trecut nish 2 zile
-Noi deamu tatz eram puternic suparati
-Cum o intrat noi srazu i-am facut o "tiomnaia"
-Da piste-un ceas eram cu tatzii frati
 
Te imbratzisham intr-o dimineatza shi miroseai a flori de iasomie. Voiam sa te cuprind mai strans, insa privirea ta absenta m-a indepartat... Te gandeai, cred, la prietenul tau cu care, nu ai mai reushit sa bei o bere. Eram iarashi eu de vina.
Te mangiiam pe fatza cand, deodata, mi-ai spus sa nu te mai zgarai...
Taceam. Shi tu vorbeai despre burse, avioane, flori. Taceam shi tu imi incalceai parul shi-mi desenai ceva pe spate. Era, cred, un tango shi nishte cuvinte in spaniola cand ma sarutai pe frunte, pe buze, pe och pe nas, pe obraji, pe gat, pe sani, pe maini... Tzin minte ca ne enervau ashternuturile, mereu ne incurcau picioarele. Tzin minte ca eram atat de mica in bratzele tale...
De-atunci, mai caut uneori mirosul de iasomie in flori, in avioane, in burse, in ashternuturi................................................................................................
 
Marina

Pe stele calc, pe nori pe vinturi
Pe chipuri moarte si pe ploi
Nu mi-am calcat insa pe ginduri,
c-un deget n-am calcat pe noi

Cuprind paduri dintr-o privire
pustiuri, oceane , mari
Nu te cuprind pe tine,o fire...
De frica ca ai sa dispari.

De vreau pot sa agats si luna
La pieptu-ti sa ti-o pun in dar
singura tu si luna-i una...
Eu undeva alerg bizar.
 
via cind romantism in asat spunemi te rog asha printre altele ce te inspira la asat sau ce te macina de scrii asat ori de nu le scri tu le citezi tuu!!??????????????????????
 
Back
Top