Teama de iubire...

cred e o chestie de educatie si percepere a exprimarii sentimenteleor pentru persoanele apropiate ..

posibil cind majoritatea pronunta cuvyntul te iubesc se aud pe ei insushi cu glas strain ..
e ceva ce posibil ei iau prea in serios pentru a folosi cuvintul sacru la orice ocazie .. dar posibil ca acest cuvint nu e chiar un tabu .. ci mai degraba ceva in a mingyia auzul cuiva care doreste sa auda asa ceva permanent .. in loc de tacere si oftat :crazy: :wink:

vezi mediul in care au fost educati .. pentru a face o observatie ca exemplu i-ti poate servi filmele artistice din perioada sovetica ... 8)

iar titlul teama de iubire e cu totul altceva in viuziunea mea .. ceva de genul cind sufleteste ai fost ranit prea mult pentru a mai incerca odata sentimentele imbatatoare a starii nebune de indragostire ..


imho ..
from the Capital of Baden -Wrttemberg
 
Processor said:
posibil cind majoritatea pronunta cuvyntul te iubesc se aud pe ei insushi cu glas strain ..
e ceva ce posibil ei iau prea in serios pentru a folosi cuvintul sacru la orice ocazie .. dar posibil ca acest cuvint nu e chiar un tabu .. ci mai degraba ceva in a mingyia auzul cuiva care doreste sa auda asa ceva permanent .. in loc de tacere si oftat :crazy: :wink:

nu cred ca "te iubesc" tre sa fie o expresie mai greu de spus decat alte mahmureli folosite in relatsiile romantice dintre doua persoane .
mie imi place sa o spun des si cand nu sunt sigura ca simt asta cu adevarat .
e frumoasa
 
Lara, atunci cum ramiine cu semnificatia expresiei "te iubesc"?, or, vorba ceea - mai raruts, si mai draguts? Personal, consider ca doar in ultima clipa a vietii poti decide cu convingere 100 la 100 pe cine ai iubit cu adevarat...
 
si atunshi ar trebui sa stam muti pana pe patul de moarte, cand sa zicem cu toata covingerea :

te-am iubit, sa stii ca foarte mult te-am iubit, chiar de nu ti-am spus-o nishiodata :)

????? :D
 
Lara said:
nu cred ca "te iubesc" tre sa fie o expresie mai greu de spus decat alte mahmureli folosite in relatsiile romantice dintre doua persoane .
mie imi place sa o spun des si cand nu sunt sigura ca simt asta cu adevarat .
e frumoasa

da in cazul relatiilor romantice decit sa taci .. daca nu i-ti vine nici o expresie cit decit (din toata multzimea) am in vedere pentru alternativa .. ca sa folosesti expresia te iubesc la momente mai potrivite .. ca sa nu arunci cu expresia data asha la toata ocazia .. dar daca nui altceva apoi mai bine zici te iuebsc :wink: :crazy:
 
Back
Top