The good, old games...

TRiX

New Member
Lume!
Numa` Counter-Strike si altele va stau prin cap. Dar isi mai aduce aminte cineva de jocurile mai vechi?

Un tetris, un prince, un commander keen...
jocuri de pe Sintez etc.

Iaca ashelea erau opere de arta! :grin:
 
vad ca cine asculta putsin heavyrock (referitor la government) :wink:

de acord, sint jocuri vechi care si pe mine ma inspira citeodata de tip doom sau lotus, sint chestii foarte ciupoase, si desigur si wolfenstein tot rulz.
 
pentru sintez - Dan Dare era ceva ce apreciam mai mult ca Quake sau Unreal acum :smile:
TRiX - daka eshti pasionat de sintez - observa tema sintez lovers din pagini cool - ai ocazia sa joci online your good old games :smile:
 
nu stiu ce jocuri acetzi voi in cap.....

Dar fara indoiala Dune1 - de la Cryo este cel mai bun joc clasic.....

Btw. tocmai au scos partea a doua a jocului.
pentru cei care nu cunosc seris Dune de la Cryo va spun doar, ca nu are nici o legatura cu Dune de la Westwood
 
kedd: nu-s chiar pasionat de sintez...
dune: rock-ul e ceva sanatos p/u oameni sanatosi

totusi, pina nu demult, aveam un 286, pe care dupa cum va puteti da seama, mergeau doar jocurile vechi :smile:

Iaca si eu am inceput sa trec Carmaggedon-ul -> iaca asta-i joc, mai ales pentru maniaci :grin:

cindva am auzit de dune, ca ar fi tare ceotkii, insa cind am jucat...it s.u.c.k.ed
cred ca era de la westwood...
 
he-he...

cine a jucat commander keen(de ID Software, by the way)? e printre primele lor jocuri si era cool, da` acum shi lucruri fac!

sau quake2, care nu-l schimb pe quake3 sau altceva de acest gen...

voi ce credeti?
 
nu uitam de Blood, el insa se mentine si astazi in actualitate cu foarte mult succes.

era si duke3d tin minte, si azi din cind in cind mai trag cite un duke pe phept. iaka Blood la moment nu pre am asa ca deamu cu shi este, de tip wolfenstein3d :smile:
 
Mda eu tin minte cind faceam setca la scoala si ma rupem in patru in blood ce joaca veche dar atitea amintiri:)
 
Da in counter-strike ii mai narmalina di cit in half-life sau Unreal, in unreal ii galima ci este aptecika. Shi nu mori asha de repede. :sniper:
 
:smile:
tenis?
chiar merci, dar iaca Dn -> lucru!
shi inca exista versiuni cu alte jocuri :smile:
"car racing" spre exemplu.

hmm.. da` ce jocuri locale stiti?
 
Back
Top