The TROY

krown

Ramses III
Un film ce o sa apara prin mai cu Brad Pitt, am auzit destule despre el , dar nu cred pana vad. Au dat-o acum cam toti pe sabii nu credeti?E despre cucerirea Troiei de catre greci, despre rapirea frumoasei Elena etc. Sunt costume frumoase sper si filmul sa fie frumos
 
traileru am vazut, da putzin ce arata.... da vreau sa vad neaparat... a propos, orlando bloom parca s-a specializat pe filme cu taieturi , sabii, cel putzin ymi palce actoru....
da faza cu atatea trireme pe mare e cam umflata mi se pare....
 
Aha , cand am vazut prima data ziceam ca-s intr-un lighean, nu se miscau panzele deloc ( nici macar valuri mici)sa fi fost o greseala regizoreasca sau a tehnicienilor.
 
filmul asta tre' sa fie cea mia super productie a anului asta.. cu o gramada de actori frumosi si un subiect cat se poate de picant; toate astea spre marele orgoliu a grecilor care vor bate capu' la lume ca fetele lor is cele mai alese!!! (razboiul asta totusi a fost izvorat din lupta pentru o femeie.. grecoaica:)
 
eu ieri am facut un download la 'the troy' :) numai ca nu era the troy dar era 'helen of troy' ca pur si simplu calitatea filmului lasa atit de multe de dorit incit am zis cai imposibil sa fie filmu mai ales ca fotcile pe care leam vazut aratau mai bine ca filmu, asa ca fiti atenti, nu priviti helen of troy :)
 
Prea tarziu... l-am vazut...
ti s-a parut prost pt ca e cam vechi filmu, cu actori necunoscuti.
 
ma iertati, dar si mie mi s-a parut suspect ca erati atat de entuziasmati sa-l download, caci filmul de fapt nici macar n-a fost lansat...
 
cum adica no fost lansat? am impresia ca in sua ii lansat deja iar in europa se lanseaza pe 13 mai, adica joi...
 
Peter O'Toole a primit anu asta(daca nu ma greshesc) premiul Oscar pentru yntreaga sa activitate...
Da Brad Pitt parca nu mai ymbatraneshte! aici dupa cate am yntzales interpreteaza pe Ahile...shy tipaari 15 ani! Ia f shoke!
 
ieri (13 mai) a fost premiera filmului in franta. brad pitt cu fumei-sa au venit la festivlul de la cannes, care se desfasoara acum aici. maine ma duc si eu sa vad filmul desi am impresia ca-i slabuts ca subiect.
 
daca si filmu' asta e slabutz k subiect, pai nu stiu care e 'tare'... ce poate fi mai adecvat decat 'razboi' si 'dragoste' in zilele noastre de pierzanie? 8)
 
bun, eu inca nu l-am vazut si intr-adevar n-ar trebui sa trancanesc aiurea. sper sa ma duc azi sau maine sa-l vad si dupa asta o sa ma dau cu parerea.
 
forumul asta e cenzura intruchipata....
da, eu am citit deja atatea comentarii despre filmul asta ca am impresia ca l-am privit!!!! prin zona mea apare doar vinerea viitoare, am verificat acuma; ce inapoiere!!! Fracezii sa vada filmu inainte de englezi?!! Da cine se cred?!
va trebui sa mai stau pe jar exact o saptamana... dar de comentata tot voi comenta, chiar daca aiu.rea...
PS: introduce puncte in cuvinte, si e totul ok!!!
 
nice! multumsc pentru sfaturi utile :) . francezii vad primii filmul din cauza festivalului si sut tare mindri si fericiti. macar la capitolul asta sunt oleaca primii in europa.
 
nu zi hop said:
ieri (13 mai) a fost premiera filmului in franta. brad pitt cu fumei-sa au venit la festivlul de la cannes, care se desfasoara acum aici. maine ma duc si eu sa vad filmul desi am impresia ca-i slabuts ca subiect.

"nu zi hop" :lol:
 
Back
Top