Toamna ma provoaca la...

lucia

New Member
Toamna.....un anotimp super frumos.... doar ca,..sa fie una calduutza... ;) eu o pun a doua pe lista, dupa primavara.... pe unii toamna ii provoaca la vise (iakata asha, merg pe strada si viseaza...;) glumeam...) pe altzii, toamna ii provoaca la un inceput de dragoste profunda.... pe altzii toamna ii provoaca la despartzire... altzii pika intro depresie cumplita.... altora le vine o inspiratzie nebuna, itzi vine in minte un vers....o idee de tablou ce ai vrea sa-l piktezi demult....

parca e un anotimp care te face sa-tzi faci ordine in toate gandurile si nazuintzele tale, sau...dimpotriva, te bulverseaza si mai tare......

pe mine toamna ma provoaca sa zbor, sa ma plimb pe strazile plouate de frunze cazinde.....sa visez shi..parca...sa fac lucruri pe care nu le-am mai facut nicioadata........

la ce te provoaca pe tine toamna?...................
 
Draga lucia ...
la moldova ,toamna,lumea nu-si vede capul din treburi pe cimp si pe tine te provoaca sa zbori ???
 
pai shi pe mine ma face sa visez =))
imi place toamna mai mult decit primavara...are in ea ceva misterios
...anotimp al melancoliei
maximus nu toti sunt la cimp shi chiar daca sunt nimeni nu te opreshte sa mai traieshti nishte sentimente..
 
Eu sunt ca Semidia.
Pe mine toamna ma aduce intr-o stare de depresie...adica...a doua parte a ei. Nimic nu are sens, totul e cenusiu si lipsit de orice luci.
Insa in prima jumatate... tulburel si plimbari in parc
 
Back
Top