Tot box, in maniera protestanta

imported_Alex

New Member
Merita sa-ti sacrifici nasul doar ca sa inveti sa deformezi o mutra in cateva secunde? Merita sa-ti expui creerii doar ca sa poti demonstra ca esti tare? Mister Kedd, eu zic ca crestinizmul tau e cam de-a beaua, daca iti gasesti placerea in a bate boturi cu picioarele. Nu sustin ca n-ar fi o placere, dar, cred ca nu e tocmai crestina aceasta placere a ta. Sau protestantii inghit orice?
 
sant si oameni de astia care sunt fanati dupa asa tipuri de activitati. Referitor la box, e sport bun, dar e periculos, n-am ce zice.
 
cu placere ash privi un meci de box dar nu ash dori in nici un caz sa particip la asha ceva. Este destul de periculos pentru sanatatea omului sa fie ucis in cap cu lovituri de zeci sau chiar sute de kilograme.
 
Toti antrenorii de box pe care ii cunosc spun ca boxul este un sport inteligent si ca in box castiga cu pumnii acei carora le merge
mintea bine. Mutrele boxerilor celebri nu prea stralucesc de inteligenta, insa.
Voi ce credeti e vre-o legatura tainica intre ratiune si corp in box?
 
evident sa-l [rivim chiar shi pe Leu :smile:
in categoriile musca, semimusca e mai nice! acolo boxerii arata mai bine :lol:
 
Sigur, radium. Un boxer arata destept si bine chiar si cu o ureche muscata, dar asta e valabil doar pentru un protestant. Nea Hol s-a rugat incrancenat sa-l poata bate pe Mike
si pana la urma l-a batut chiar daca a ramas cu urechia rupta. Iti inchipui cu cata satisfactie ii asculta Bossul rugaciunile. Da-mi doamne putere sa-l fac pe Mike.
 
:lol: Alex nu tu ai spus-o. Inteleg foarte bine ca trebuie sa ai o ratiune in box, dar asta deloc nu inseamna ca box-ul e inteligent. Alex antrenorii ceea care ti-au spus cred ca au spus-o stii de ce? sa se faca inteligenti pe dansii, buna metoda.
 
Poate ca pe antrenori ii intereseaza banii si "sacii vii" pentru pugilistii mai evoluati. Ciofu, tie ti s-a intamplat sa te intorci din oras vanat si insangerat? Ai avut situatii cand ai fi preferat sa rezolvi cu pumnii un conflict?
 
Alex asta deacuma e altceva. Daca sa raspund la intrebare, nu, nu am fost vanat de nimeni. Da s-a intamplat cand am preferat sa rezolv cu pumnii un conflict, si clar lucru este foarte bine pentru acela care e in stare sa o faca. Sigur, sa stii a boxa nu e rau deloc, absolut deloc, dar pur si simplu e un sport foarte periculos, in orice moment, aflandu-te in actiune in ring, poti s-o patesti tare rau, si asta o stim cu totii.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-05-09 10:11 ]</font>
 
Eu zic sa incercam sa stabilim care sunt cei mai buni boxeri din Republica Moldova. Rog pe participanti sa justifice candidatura. Ia sa vedem ce credeti.
 
alex

alex deci care este tema? daca tema are un inceput in kedd si are ca rol evidentierea protestantismului in box pot spune ca tema este chiar bestiala, caci inseamna ca ridica nivelul boxului la nivel de arta cultural-religioasa si creeaza efectul unui boom intelectual fara precedent in istorie!
 
Back
Top