tsigarile

Corect Ionix...si trebuie de facut asta in regim de urgenta !!!
Ce ciudat toti stiu ca fumatul dauneaza sanatatii da oricum fumeaza chiar nu ne pasa noua de noua insasi
 
eu sunt o anti fumatoare inraita, si in permanenta "urlu" la oamenii care fumeaza, insa cand te gandesti exista atatea lucruri daunatoare pe care le fac eu si nu "ma lepad" de ele deoarece imi aduc o anumita satisfactie in viata, apoi cum as putea sa le zic la altii sa lase fumatul :)
insa paina la urma, tot nu vad pointul....
 
asta si am facut, insa tot nu prea "intru in rol"... candva ma gandeam ca nu exista pont in alcool, insa acum il inteleg... da fumatul cred ca niciadta nu-l voi intelege.....ramane sa va cred pe cuvant
 
am fumat in Ucraina tsigari pe care scria in romana "Fabricat in Ukraina" :D asta tipa patzanu care m-o servit cu tsigara sheia li-o cumparat din Moldova. da iaka la ukraineni la mare tsigarile sunt mai scumpe decit la noi si oleaka mai levye (in orice caz acelea pe care le-am fumat eu 8) )
 
Am cu ce ma lauda: am aplicat pe peretele ascensorului din blocul unde stau, o hartie autocolant pe care scrie: Fumatul in lift interzis...
Binentzeles am gasit hartia rupta astazi... Nu stiu cum sa zic dar m=am saturat sa ma asfixiez oridecateori urc cu liftu pana la al noualea etaj... Incerc sa-mi tzin respiratzia si am impresia ca liftul se misca cu incetinitorul....E oribil...
 
in liftul din casa unde este apartamentul familiei noastre in chisinau se intimpla foarte des ca niste ciini isi fac treaba mica pe acolo... alte ori chiar si oamenii nu pot "rezista tentatiei"... prefer atunci sa urc cele sapte etaje... dar cred ca fumatul in lift este in primul rind un lucru iresponsabil (nemaivorbind ca este interzis prin lege, de care nimanui nu-i pasa) -- a scapa tigara si a provoca un incendiu este echivalent cu sinuciderea intr-un lift care se misca cu un motor electric.
 
Astazi am mai cumparat 3 hartii a4 autocolante
Si am sa o iau de la capat... :lol: :lol: :lol: La cei 19 ani ai mei fac educatzie cu "adultzii" blocului... :lol:
 
"prea tirziu Zopi.....a cazut sub influenta mea.....amu o da ca locomotiva......" asta a scris Melania de la compu lu lel, in timp ce ea nu face nimic altceva decat sa ma mingaie pe la tzitzisoare!!!!!!

Melania
 
Back
Top