tsigarile

Parlament-urile sunt cam parsive dupa parerea mea. Cind scuturi scrumul cade si partea care arde a tutunului. Cam nervanta faza sa reaprinzi tzigara la fiecare 30 secunde !
 
partizan131 said:
Sniffer said:
Cam nervanta faza sa reaprinzi tzigara la fiecare 30 secunde !

incearca sa fumezi mai lent :D

:D idea nu e rea , dar eu fumam cel mai lent dintre toti, si cind stateam cu baietii la net, pai permament ei stateau si ma asteptau sa termin tzigara ! :D
 
Iaka sha, odata in viata dupa ce ai lasat vrei sa fumezi ... shi kak v padlu nu-ti permiti! Abstinenta NU e o solutie ... ce H*&^nea !!! :D Da ce ai sa-i faci ... mod sanatos de viata, ponimaesh li !!! :(
 
De ceva vreme m-am hotarat...nu mai fumez Rothmans ca sunt prea tari si eu fumez prea mult...acum fumez Camel Light...la fel de mult,dar macar ele sunt mai usoare... :lol:
 
Oricum , fumatul , tot fumat ramine. Iaka ar trebui de lasat ... da cum s-ar spune, ce naiba , sa mor chiar sanatos ?!
 
Daca mi s-ar garanta ca viata mea va fi mai lunga si mai frumoasa cu "x" zile/ani...eu as lasa fumatul...asa insa neobtinand nimic la schimb cred ca nu merita... :crazy:
 
Din punct de vedere stiintific, o tigara scurteaza viata cu aproximativ 5 minute, cea ce inseamna ca fumind 5 tigari pe zi, timp de un an pierzi aproximativ 152 ore din viata, adica aproximativ 7 zile. Pe linga toate acestea, ar mai fi si faptul ca corpul nostru elaboreaza substante ce cauzeaza efectul imbatrinirii, si prim fumat aceste substante sunt stimulate spre a fi mai mult eliminate de catre organism, deci prin urmare, in afara de - 7 zile din viata pe an , mai si imbatrinim vizibil plus imunitatea scazuta.

Cam asta ar fi, cel putin dupa un studiu mai superficial !
 
Sa primesc ceva in schimbul placerii de a fuma...suma viciilor este constanta...asa ca te lasi de una si te apuci de alta...si eu sunt curioasa care "alta" m-ar putea atrage... :crazy:
Sau poate ca intr-o zi pur si simplu o sa sting o tigare si o sa spun : a fost ultima...si gata cu fumatul...never say never... :crazy:
 
De fumat momentan , nu . Cindva am fost un fumator activ, acu rarut de tot, practic deloc. Una la cam 3-4 saptamini.
 
Daca asta a fost decizia ta...a fost una inteleapta... :crazy: ...amuzant este ca eu niciodata nu m-am gandit ca tare as dorii sa ma las de fumat... :lol:
 
Decizia mea a fost luata cu un an inainte de a lasa... nu e de lauda, dar cel putin dupa un an ceva s-a primit. Plus la toate, tot meritul nu cred ca este al meu ci a fostei mele prietene, care a avut o amprenta serioasa asupra cazului dat. Ea tot era fumatoare aprinsa...
 
Posibil ! In cazul meu nimeni nu mi-a interzis si nu sa pus impotriva fumatului meu... a fost o decizie care e spre binele meu ... sper ! :D Mai vedem noi... cum am zis, poate nu oi vrea sa mor chiar sanatos ?! :D
 
Back
Top