Ultimul film vazut

cellular shi the incredibles...
the incredibles mi-a placut de la ynceput pana la sfarshit...

da iaca cellular e parasha... filmul mai mult se axeaza pe fel de fel de ispravi a baiatului care sunt exagerate decat pe subiect shi detaliile acestuia... are foarte multe gauri... shi finalu nu mi-a placut: trebuie sa faca asha ca lu gacica sheea sa-i para rau ca l-o parasit shi l-o facut iresponsabil shi trebuie s-o trimita nafig....
 
UNDEGROUND de Kustturita, este un film nebun, nu prea privesc filme artistice, acum cred ca am sa vad si altele din acelea "...." shapoi mai sunt acestea romane acum recent aparute +- tot is bune, masi in scurt numai nu cele care sunt tare reclamate, am vazut ALEXANDER- ca rahat, nimic corect din isstorie, crad ca lau faut cu scopul "money" :ciupos: :ciupos: :ciupos:
 
daca ai comments-uri la Alexander, scrie la subiect.. mi-ar parea bine sa citesc ceva constructiv..
nu sunt de acord cu faza ca nu s-a reprezentat corect istoria (adica nu e asta cea mai evidenta scapare a lui Stone).. as spune ca a reprezentat-o mai uscata decat cartzile de clasa 5-a... dar nu l-as acuza de minciuni...
in plus, ultimul film vazut ar trebui redenumit filme noi... ca eu pot sa fi vazut ieri Casablanca in sfarshit si nu cred ca se pune...
 
alias said:
daca ai comments-uri la Alexander, scrie la subiect.. mi-ar parea bine sa citesc ceva constructiv..
nu sunt de acord cu faza ca nu s-a reprezentat corect istoria (adica nu e asta cea mai evidenta scapare a lui Stone).. as spune ca a reprezentat-o mai uscata decat cartzile de clasa 5-a... dar nu l-as acuza de minciuni...
in plus, ultimul film vazut ar trebui redenumit filme noi... ca eu pot sa fi vazut ieri Casablanca in [cenzurat] si nu cred ca se pune...

and? astai tot?
 
The Thin Red Line - este unul dintre cele mai bune filme despre razboi... mi-a placut la nebunie... cred ca jumatate din film este filozofie...
 
Vanilla Sky...chiar azi seara

Imi aduce foarte mult aminte de Ciuleandra si de "Adam si Eva", cartile lui Rebreanu

Film foarte straniu...destul de neobisnuit, dar totusi...parca a avut in el ceva plictisitor
 
Shaolin Soccer - film japonez ( nu sunt sigura)
Mi-a placut mult!
Un tinar Shaolin discipol se reuneste cu prietenii sai pentru a forma o echipa de fotbal folosind puterea de Shaolin.
 
recente:
Saw(2004) - un horror destul de bun, te tzine in suspans...
poster.jpg

http://www.kinomania.ru/movies/s/Saw/index.shtml
http://moldova.net/viewtopic.php?t=7411

Without a paddle(2004) - aista cred ca l-ati vazut, asa o comedie ni4ego...
poster.jpg

http://kinomania.ru/movies/w/Without_a_Paddle/index.shtml

The Negotiator (1998) - cum o scris cineva: super film pentru oameni destepti :crazy:
z1.jpg


Darklight(2004) - timp pierdut in dodii...
 
Nici mie nu mi-a placut Alexander.Am ramas dezamagita.Exagerat,artificial ...actorul joaca prost....chiar nu mi-a placu.Ma asteptam la altceva.
 
filmu asta cu Woody Harellson shy Pierce Brosnan despre jaful unui briliant.... urasc cand Woody Harellson are roluri de ratat... :D

Saw, nu tare mi-a palcut, adica are ceva da cred ca m-am saturat de filmele cu maniashi... el smahivaet la ideea The Phone Booth
 
Atentat cu Wesley Snipes....

pizdos film, concentrat pe ideea ca un negru sta cu sniper intr-o cladire si terorizeaza tat orashul incercand sa-si razbune moartea fiicei...
 
Men on Fire- cu Denzel Washington, actziunea se petrece in Mexica, subiectul-rapirile. Mesajul-...fiecare sa-shi faca concluziile...Personal am ramas surprins de imagine, montaj...aspecte tehnice in general (solutzii simple shi cu gust).
Ash impartzi filmul in doua faze, care de fapt se deruleaza concomitent, prima -pura actziune, in traditzia holywood, a doua faza(care dezvaluie shi mesajul)-mai evidenta spre sfirsit, totushi nemijlocit conexata intrigii, mi-a aratat un lucru simplu, cind este vorba de cei dragi mergi pina la capat.
Nu va asteptatzi la prea multe de la acest film...daca suntetzi trecut prin shcoala filmului american vetzi intui dinainte mersul actziunii...mie mi-a placut pentru ca este un film fara de pretentzii...dupa un sfert de ora il vetzi uita...vor ramine insa intrebari...atit de simple...atit de greu de dat un raspuns absolut.
bscap0003oh.jpg
[/img]
 
B00005JLQN.01.LZZZZZZZ.jpg

am vazut Phone Booth ieri seara, a 2'a oara...cu greu m'am abtinut sa nu plang la faza cu destainuirea, foarte "taching moment", filmu in genere e extrem de intens, si te tine foarte incordat, yi un film low buget, caci toata actiunea se intampla pe o bucata de strada din centrul NY...

stiu sigur ca o scris mai multi ca o vazut filmu asta, si tare i'o placut, da iaca nu tin minte cine :p
 
filmu astai unic ca idee, de asta mi se pare greu sa'l pui in vreo categorie si sa'l asemeni cu ceva, da poate n'am dreptate...
 
Appleseed dela ciuvashii care au facut Ghost in the Shell, tematica similara, filmu destul de placut grafic si auditiv...
 
Back
Top