upload de 200 mega

ii cam complicat acuma cu ftp-urile free, dar exista iesire din situatie: fileul se arhiveaza cu winrar, de exemplu, si se desface in bucati de cate 10, ori 20, ori cate vrei voi mb. si apoi deja ii mai simplu (eu asa nudemult am tras de pe un freehost delta force black hawk down. 600 mb in 40 de bucati ;-)
 
ReGet ftp sau Cuteftp is disponibile. Nu-s sigur daca is gratis, dar sigur ca au 30 day free trial period. Daca itsi place ReGet-u, atunci pot sa organizez shi crack bun (100%).

Este shi alta varianta: retelele peer2peer... mai precis eMule sau eDonkey! Lumea kachiaeste filme de 700MB shi totsi is bucuroshi :lol: Dar asta ocupa shi mai mult timp.

Shi mai este inca o varianta buna, dar necesita "skills" - no-ip email. Daca ai spatsiu pe hard shi dorintsa de a avea propriu email server (ia cam o saptamina sa te discurci shi sa instalezi, dar rezultatu costa timpu shi nervii!)

Inca o varianta, shi cea mai sigura: "Burn" file-u pe CD shi il trimitsi manual sau prin posta

Daca te intereseaza ceva mai detaliat, scrie pe sergiucarcea@hotmail.com sau mangoost_sss@yahoo.com sau shi mai bine prin ICQ sau MSN Messenger. Acu am probleme cu compu, dar sper sa fie cool in citeva zile!

Cheers!
 
hm, Mangoost, tu scrii mesaje ca sa ai mai multe? :) ori nu citesti deloc ce se cere?:) problema se punea intrun ftp free, si ce are a face cu asta p2p, download managerii, si dyndns-ul? :) metode de a transmite un file de la un comp la altul direct is dofiga, la om problema era in faptul ca unul trebuia sa uploadeze fileul pe ftp, si altul pe urma sal traga de acolo :) (hz de ce asa ceva, direct ii mai simplu, da probabil ei nu intra amandoi odata in inet :)) ))

ps: da mie crack la reget pls :) da nu la vechituri, deacela am si eu, de dorit sa mearga la ultimele builduri :)
 
Hmmm... Daaaas... v nature eu m-am lapuhnit :( Sorry people, da eu v nature am citit intrebarea cu numai un ochi. :oops:

Avetsi cuvintu meu de "pioner vajatii" ca m-oi stradui asha sa nu mai fac!

Cheers!

PS. XX da emailu! Este serial daca trebuie shi crack. Da shi mai bine e sa-l download de pe net (cum am facut eu!).

PPS. Eu nu am ca scop principal in viatsa sa iau recordu la nr de mesaje pe Moldova.net :lol: Po liubomu CoolG are mai multe!
 
Client bun pentru upload: FileZilla, free, fara prea multe "navoroate" care nu prea trebuies si rapid... Asta ce se refera la ftp-client.
In privinta metodei de a transmite fisierul: cindva am vazut/auzit ceva despre aceea ca din compul tau se poate face un miniftp-server, si cel care trebuie copie de la tine cite oleaca :)
 
Back
Top