Win2k font problems

TRiX

New Member
am o problema cu default fontul din win2k:
dupa ce am instalat 3ds max, fontul default arata mai "italic" decit inainte :smile:, adica mai inclinat si mai altfel. cred ca asta 3ds-ul mi-a schimbat ceva...insa nu pot sa gasesc ce, si nu vreau sa fac re-install

ar fi binevenite ceva sugestii, ajutor... :smile:
 
Poate tsi se pare numai ca e inclinat??? Apropo Max-ul nu chear le arata normal denumirea fonturilor...acolo poate sa fie mai multe feluri de fonturi, dar toate sa se numeasca Italik... Mai capaieshtete prin optsiuni shi ai sa descoperi pina la urma ceva :smile:
 
incearca sa te joci cu
right-click on the blank desktop, go to properties, appearance, shi alegi fiecare Item de acolo shi poate vreun italic pe undeva :smile:

have fun
 
eh, de-ar fi fost asta rezolvarea - acest lucru l-am facut in primul rind...

mdaaa...fontu` chiar ii iritant...prideotsa sa fac reinstall :grin:
 
Doomie: ei lasa jelea si spune-mi mai bine cum sa rezolv problema asta :smile: (ca mi-i lene sa caut pe inet ;D)
 
ce ai in vedere prin default font?daca te referi la felul cum fonturile sint afisate in taskbar-ul si alte ferestre,atunci dute la Display>>Appearance,si sub"Item" uita-te la lista de unde sa alegi Active.Odata selectat dute la:deselectarea Italics-ului din sectia fonturilor de mai joS.Daca ai in vedere alt ceva,scrie mai clar si da-ne de stire..succes!
 
Doomie: m-am gindit si eu la chestia cu copiatul de pe cd...si tre` de incercat.

crisitina: eu doar am dat un link(vezi mai sus) cu un screenshot - acolo o sa vezi diferenta

Lucky13: original, bre, n-am ce zice :grin:
 
Chestia cu fonturile la NT5 se trage chiar de la predecesorii sai.
In genere NT nu prea shtie sa lucreze normal cu fonturile, cum o face win98.
In primul rind despre generarea postskriptului in NT nici nu poate fi vorba!!!

De aia eu shi tin pe comp doua OS. ;-(
Fac tot lucrul in NT5 iar PrePress in win98
 
Back
Top