Winamp 3+2 = Winamp 5 RC 8

Adrenalin+=-

New Member
Lumea zice ca e bun :)
Eaka.. Puteti sa cititi comentarii si sa-l copiati aici.

Eaka un screen-shot..

1066336873.jpg
 
am folosit tot timpul 2, si cand o iesit 3 - si am vazut ce rahat era, l-am sters si am ramas cu mediaplayerul, si de atunci shed cu el :) Da 5 inca nu l-am incercat, o sa vedem :)
 
De acord cu xx...
Folosesc chiar ultima versiune 2.91, iar cu 3 designul trebuia mai inbunatatit, shi mai multe optiuni noi(am in vedere de ceva original,da nu ce au toate playerile)
 
Foloseam Winamp 2.80
Ce nu gasesc eu la winamp 3.0 ?

aveam eu la winamp 2.80:
Visualisation-> Select Plug-in/Configure Plug-in etc...

asa ceva eu nu gasesc la 2.80
Imi pare interfata la versiunea 3.0 galimaia :evil:
 
Ce tot de 3 si de 3.. Da 5 l-ati testat cineva ?
smile.gif

Defapt.. Nu am observat nimic nou.. Iti poti alege ce tipuri skin-uri sa folosesti.. Classic(2.*) sau Modern(3.*) .. Cred ca de atita si l-au numit 5.0(2+3)..
smile.gif

Si ce ma bucura ca nu au uitat de oamenii cu compuri slabe
wink.gif
Merge fine(cu skinu classic) pe un comp 333mHZ 64 ram
wink.gif
de parca ar fi tot acelasi 2.*..
Asa ca am decis sa sterg 2-u si sa trec la 5
wink.gif
Defapt.. Se mai poate de asteptat pina la versiunea finala.. Da cu RC-ul ista parca nu a "gliu4it" niciodata..
 
Da skinu Modern e kear foarte frumusel.. Are tipa un fel de Color Themes.. Si are o culoare care foarte mult se aseamna cu culoare fonului forumul asta :)


Winamp.gif
 
ini plashi la 5 ca din moment si adauji melodii in Library, cind mai vrei sa adauje - se pun in lista doar cele noi... si nu se dubleaza cum era in 2.x ...
5 ii cu mult mai reusit ca 3...
 
bullshit :) iaca l-am incercat si eu, si am hotarat sa raman la wmp. Winampu cum o avut la versia a doua probleme cu encodingul, asa are si amu. (in list si library se vede tot ok, da in main - nu :)
Iaca, acelasi cantec in wmp si winamp5:
detka.gif
 
Eu la multi am vazut ca au winamp3 shi 2.9x( pentru ca intelege chirilitza),
shi ma rog, doresc sa-l incerce...
 
si inca ceva: wmp9 are o chesti SUPER comoda (care la winamp n-am gasit-o), adica wmp bar langa tray. Faza ii buna cand lucrezi, si acolo canta ceva, si vrei sa sai peste o melodie, ori vrei sa faci un stop, ori alte operatii de estea, ai facut rapid in tray, si nu trebuie sa minimizezi ferestrele in care lucrezi, si sa fugi la interfaceul pe desktop ca la winamp, ori sa aduci winampul in prim-plan si apoi iar sa-l minimizezi - chestia asta e oleaca iritanta :)
tray.jpg
 
Intradevar caile de acces catre meniurile din winamp ar trebui modificate shi imbunatatite...
Ar fi bine de introdus chestia asta cu piesa dupa piesa( iti da impresia ca asculti un radio)
 
bre, dapu daca incarci mai multe piese in playlistul winampului el tot ti le canta una dupa alta :o ori daca vrei poti sa pui suffle, ca se le cante nu una dupa alta dar in mod haotic, ori poti sa puti manually, si atsfel faci cu minutsa..
Chestiile astea le are orice player, da iaca bar si no problem with encoding la windurile ne-ruse, are numa windows media :)
 
bre, ai auzit de Traktor?
spunind asa am avut in vedere ca in momentul cind se termina o piesa sa inceapa urmatoarea( shi in optiune se poate de reglat , de exemplu la ultimile 5 secunde sa inceapa urmatorul cintec) si astfel ti se creaza impresia ca asculti un post de radio :wink:
 
xx <- da ce versiune e WMP-ul tau ? 1-ma data vad ca cineva sa-l laude :D La mine numai winamp-u nu "tarmazeste".. Restu tot kkt..
Da cu baru cela cred ca se poate rezolva cu un plugin.. Nu e mare greutate(cred eo) de facut.. Poate exista.. Da tre de cautat pe situl lor..
Da cu kirilika e trist ;) Poate tre de trimis lor screen-shotu.. Poate fac ei ceva..
 
dnd <- am azuit de traktor.. Un program pentru DJ matinca..
Da ceia ce zici tu cu 5 sec.. etc.. se rezolva simplu cu un plugin(chear standart matinca)..
 
faza cu 5 secunde imi pare ca era inclusa prin winamp3, hz, oricum n-as folosi-o ca nu-mi place :)

da in privinta wmp - versiunea 9, da cred ca daca as avea probleme cu resursele as opta si eu pt. winamp. Da asa - este tot ce-mi trebu, nu tre sa caut pluginuri, nu nica, ii comod si bun - si de asta il folosesc (de vreun an jumate deam) :)
 
Winamp 5 e un success.. 3 era kkt inca de la beta.. Da de 2.* deamo s-au saturat toti.. A mai aparut o tema de discutie(-way.. tu ai vazut shi rulezz ii 5 ? -da shi este deamo 5? -da way.. sa vezi shi skinuri are.. pisetz.. ) :)
 
Back
Top