World Cup '2002

AU INCEPUT OPTIMILE
si primele rezultate


Meci Data Ora Echipe Stadion

49 15 iunie 9:30 Gebrmania 1-0 Paraguay Seogwipo
50 15 iunie 14:30 Danemarca 0:3 Anglia Niigata
51 16 iunie 9:30 Suedia 1:2 Senegal Oita
52 16 iunie 14:30 Spania 4:3 Irlanda Suwon
53 17 iunie 9:30 Mexic : SUA Jeonju
54 17 iunie 14:30 Brazilia : Belgia Kobe
55 18 iunie 9:30 Japonia : Turcia Miyagi
56 18 iunie 14:30 Coreea de Sud : Italia Daejeon

a batut senegalul pe suedia asta e misto de tot, ai?
 
sa dus si Irlanda... mie totusi mii curios ce o sa faca Senegalul ca pina acuma parca sau tinut cit de cit...
 
pacat de irlandezi
nu shtiu de ce dar tare imiplacea echipa lor
dar e cool pu spanioli
shi miine e super ca joaca brazilu!
 
Eu socot ca irlandezii sunt de vina ca nu s-au calificat. Eu nu pot intselege de ce Camachio a scos pe toti 3 atacanti: Raul, Morientes si De Pedro, de partea cealalta jucand 4-5 atacanti. Cam pe la minutul 80, io am spus ca daca irlandezii cumva egaleaza, cu Spania ii torba!

Eu nu pot intselege de ce irlandezii nu au presat in prelungiri. Ei nu ar fi cistigat la penaltyuri si asta era clar! Nu se poate sa joci prudent atunci cind stii ca doar golul de aur e unica sansa de victorie!
 
Nu stiu cu cat sa terminat meciul Mexico-USA insa la momentul cand ma uitam la TV era 0-2 pentru USA... imi pare rau pentru MExico caci USA nu merita!
 
Meciul dintre USA shi Mexic asha shi s-a terminat cu 2:0..
Coolgreetings de ce nu merita USA? mi se pare ca ei ultimu timp nu au jucat rau..sau tu din alte motive?
 
Care alte motive? ;)
SUA nu merita shi gata... nu este ea o echipa care sa joace in semifinal sau mai stiu eu in final... tot spectacolul s-ar duce de rapa!
 
Doomie said:
bravo Germania!! :D
cit despre finala, eu cred ca Brazilia - Germania, shi acolo Brazilia are shanse mai mari.

Care Bravo Germania? Tu shi, Doom, ai stat mult la soare? :) Nemtzii ca yntotdeauna ys norokoshi, drashii!

Caroce eu oleaca m-am razgyndit... luynd yn considerare si evolutia din optimi :P

Patrimi:

Germania - SUA
Anglia - Brazilia
Spania - Italia
Senegal - Japonia

Semifinale:

Germania - Spania
Brazilia - Senegal

Finala:

Spania - Brazilia

CAMPIOANA MONDIALA: Brazilia

Asta numai daca Senegalul nu shi-a bate joc shi de brazilieni. Ar shi culmea!!!
 
hehe, eu sunt mai mult ca sigur ca Germania va fi cashtigatoarea. Au cel mai organizat jok shi au ei mult sange rece in ei.
Shi nu shtiu de ce mi se pare ca o sa faca Senegalu un 3-1 cu Brazilia shi o sa plece Ronaldo cu brigada acasa.
 
eu de fapt sunt de acord cu Leppard... Italia nu cred ca trece de Spania... cel mai mare shoc ar fi daca SUA ar invinge Germania... americani in semifinale ar fi o tragedie pentru fotbal, din simplul motiv ca natia americana nu respecta sportul nostru.... mi-a fost u pic jale de Irlanda, dar oricum, spaniolii trebuie sa mearga pana la capat...
inca o chestie: Anglia trebuie pusa la socoteala... :) 8)
 
eu cred si sper intr-o finala germania - brazilia va fi mai multa tensiune.

AU INCEPUT OPTIMILE
si primele rezultate


Meci Data Ora Echipe Stadion

49 15 iunie 9:30 Gebrmania 1-0 Paraguay Seogwipo
50 15 iunie 14:30 Danemarca 0:3 Anglia Niigata
51 16 iunie 9:30 Suedia 1:2 Senegal Oita
52 16 iunie 14:30 Spania 4:3 Irlanda Suwon
53 17 iunie 9:30 Mexic 0:2 SUA Jeonju
54 17 iunie 14:30 Brazilia 2:0 Belgia Kobe
55 18 iunie 9:30 Japonia : Turcia Miyagi
56 18 iunie 14:30 Coreea de Sud : Italia Daejeon
 
Eu tot sunt pentru o finala BRA-GER. Daca asa va fi, atunci mai mult ca sigur ca Brazilia va pierde. De ce? Pentru ca germanii prea bine joaca in aparare, iar atacul lor va face praf din apararea dezorganizata a brazilienilor. Daca chinezii, costaricanii, dar mai ales belgienii ii iertau prea des si prea mult pe brazilieni, nemtsii o sa inscrie, fara pic de mila!

Apropo: japonia a ramas acasa si e posibil ca si Coreea sa ramina in citeva ore.

Germania a mai jucat cu SUA, recent, 4-2 a fost scoru'
 
Leppard, nu gani, ca in Chisinau mai recent ploua decit este soare :D
anyway, sunt cam de acord cu "programul" expus de tine, doar ca ash vrea o finala Germania - Brazilia. Insa, cine shtie, poate americanii intr-adevar vor face vreo minune shi vor scoate din competitsie Deutschland-ul ...
 
Back
Top