World Cup '2002

daca cumva Turcia, dar mai ales daca SUA se califica in finala, asta va insemna o catastrofa totala pentru fotbal. Americanii privesc soccerul ca un joc de mina doua, iar fotbalul lor, american, este "fotbalul corect". Asta si ma innerveaza: atitudinea lor fata de fotbalul "nostru". De turci nu spun nimic, asa echipa, parerea mea, trebuia sa ramina in grupe. Faptul ca au trecut de japonezi reprezinta ceva mai degraba iesit din comun decit obisnuit.

in fine, forze Germania!
 
despre foot...

Parerea mea e ca toata Cupa Mondiala pina acum a fost plina de surprize. Priveste la Franta! Calificarea pentru cupa Europei si iesita afara din primul tur...
 
Da, surprize, surprize. Senegalul face ravagii. E posibil ca una din echipe considerate outsideri sa joace finala. Poate, daca SUA va juca finala (ha-ha), vor numi, in sfirsit, "soccer" fotbal si o vor lasa mai moale cu plictisenia lor de "fotbal american"?
 
Re: England - the Champion!!!

Bion said:
Anglia o sai rupa pe brazilieni cum io rupt shi pe Argentina, Anglia nu e Costa-Rica sa le bati 5 goluri, si atacul ar fi mai solid...

Italia - :oops: daca spaniolii au trecut ca prin urechile acului cu acea tactica prosteasca de a bate un gol shi a tine scorul, apoi italienii sau ablamit kankretna, shi de vina nu e numai arbitrul shi jucatorii, dar shi antrenorul, mama lui....

Da poate te mai gyndeshti? :wink: Daca tu numesti asta rupere (ma refer la Anglia - Argentina), ap eu nu mai graiesc despre fotbal tot restul vietzii. Atac mai solid? :lol: Hai s-o vedem shi pe asta.

Cyt despre Italia, am ashteptat momentul asta! Yn sfyrshit o echipa mica (mai mica decyt Croatia) yi convinge pe italieni ca scoala lor de fotbal nu mai face 2 bani. Mi se pare ridicol sa ynvetzi un copchil sa joace fotbal ynvatzyndu-l yn primul rynd cum sa se apere. Asha se yntympla yn Italia. Yn Brazilia yi invers. Shi Brazilia joaca frumos. Da, joaca cu garda jos, dar asta yi caracterizeaza. Si Mohammad Ali boxa cu garda jos shi a fost printre cei mai buni si sigur cel mai spectaculos boxer din istorie.

De turci nu spun nimic, asa echipa, parerea mea, trebuia sa ramina in grupe. Faptul ca au trecut de japonezi reprezinta ceva mai degraba iesit din comun decit obisnuit.

Shi sa zyc eu... Caneshna ca Japonia daca cyshtiga nu era, Doamne fereshte, sheva ieshit din comun :roll: La ynceputul campionatului eu cre ca eram unicul de pe forumul ista care le dadea shanse mari turcilor. Shi iaka baietzii s-o nishkat. Fotbalul turk a avansat mult. Desigur ca n-are jucatori mai buni decyt cei romani, dar yn ceea ce priveshte organizarea, au ajuns departe. Nu-tzi fa griji, ca nu au jucat mai rau decyt germanii :wink:
 
Tot despre CM2002

Et voil, c'est fini!!!

Brazilia a luat Anglia pe sus! Ce parere aveti?
Ca sa ne intoarcem la matciul jucat de italieni, presedintele FIFA a recunoscut ca toate 5 goluri au fost valabile(!) si era tare furios cind a zis asta (hic!). Portugalia a avut aceeasi poveste: decalificta si cu citeva goluri valabile mai putin...
Daa, nu-i interesant sa fii arbitru in ziua de azi!
 
Da! maniera de a se apara in loc de a juca fotbal a mai suferit un esec: Anglia pleaca in Albionul ei atyt de iubit, iar Brazilia, pe merit, mai ramine pe citeva zile in Coreea.

Spun meritat nu din cauza ca englezii nu ar fi meritat, ci din cauza ca brazilienii au jucat un fotbal frumos si nu putea sa fie altfel decit victoria lor.

Ce ziceti de acest arbitru latino-american cu fata de mafiot in libertate? Merita oare Ronaldinho roshu? S-au oare nu merita Beckham macar un galben pentru simulare?
 
Anglia a batut un gol si a incercat sa mentina scorul.. sa mentii scorul impotriva Braziliei!!! Nu cred ca a auzit cineva de vreo prostie mai mare...
Germania a marcat si ea , dar spre deosebire de Anglia, avea in fata o alta echipa decat Brazilia si a jucat defensiv mai bine... Germania insa nu a jucat niciodata asa; defensiv adica.. ar fi tare aiurea daca o echipa cu o astfel de tactica ar fi incoronata....
nu m-as mira daca Senegalk sau Turcia vor merge in finala, cu toate ca Brazilia pare foarte convingatoare la moment...
 
am trai9t azi o mare dezamagire:anglia a plecat acasa meritat, nu am ce zice, dar nici brazilia nu meritat mai mult. asta e. Forza senegal, dupa umila mea parere e unica echipa care a jucat un fotbal adevarat la acest campionat si merita mai mult, nu?
 
YAHOOOOOOOOOO!

Spaniolii pleaca acasa! Au jucat mai bine, dar ce sa-i faci? Asta-i fotbalu'!

Ce spuneti de actualul arbitru egiptian Jamar al Gandon? Dar shi de asistentul de origine cimpanzeniana, care o cam offside-at pe spanioli. O fost cel putin 3 faze cind mingea a ajuns in plasa chitaiozishilor din pozitie regulamentara, faze anulate.

Eu socot ca arbitrii de culoare intunecata(sunt si arabi) si latino-americani strica acest campionat.
 
Dar eu vreau ca in finala sa se intilneasca Coreea cu Seenegal.

asta inseamna ca coreea trebu' sa treca de germania, iar senegalul sa treca de turcia si brazilia.
sa ma auda domnul !
 
Bai... Corleone... arbitri au arbitrat bine... asha ca nu trebuie de dat vina in meciul acesta pe arbitri!
Om visezi, visezi shi iarashi vesezi!
 
Back
Top