World Cup '2002

Coolgreetings, mesajul meu NU a fost adresat in particular tie. Daca tu nu ai vrut sa citesti bancul, probabil ar fi dorit sa o faca altcineva. Plus la asta, bancul era absolut perfect potrivit pentru tema topicului.

PS:Nici nu ma mir ca exista atata discordie in societatea noastra.
 
Eu chiar sint bucuroasa ca Germania a perdut! :lol: Am auzit ca ei au jucat foarte rau! Au avut doar noroc.
Brazilia e cea mai buna! :tucel:
 
Cervantes said:
Coolgreetings, mesajul meu NU a fost adresat in particular tie. Daca tu nu ai vrut sa citesti bancul, probabil ar fi dorit sa o faca altcineva. Plus la asta, bancul era absolut perfect potrivit pentru tema topicului.

PS:Nici nu ma mir ca exista atata discordie in societatea noastra.
Bai aceste este un forum unde sa mai uiti de limba rusa de zi cu zi care ne inconjoara... asha ca te rog daca nu-ti place treaba ta... cauta ceva in limba rusa!

Natalia... la nu mai fi asha de bucuroasa! :lol: :)
 
Natalia said:
Eu chiar sint bucuroasa ca Germania a perdut! :lol: Am auzit ca ei au jucat foarte rau! Au avut doar noroc.
Brazilia e cea mai buna! :tucel:

Fotbalul e un sport care se priveste si nu se aude. Daca ai fi privit meciul, ai fi stiut ca in prima, si jumatate din repriza a doua Germanii au dominat joaca, si au jucat excelent. Pe deasupra defensiva Germanilor este considerata una din cele mai bune din lume. Khan - unul din cei mai buni portari din lume, cu o cariera nepatata pana la meciul de azi. Chiar fara de Ballach. Tineam cu ei dar au pierdut, asa-i viata. I-a dezechilibrat acea eroare al lui Khan (care rar greseste). Poate Brazilienii au avut noroc, de acea greseala a lui Khan.
Cat despre campionat, mi-e scarba de el. Cand echipele Coreei, si Japoniei, echpe care pana la mondiale jucau volei cu mingea de fotbal, sunt avantajate (Coreea in 5 meciuri) si ajung in optimi, semifinala. Pe deasupra nu era Romania, nu am avut pentru cine tine la aceste mondiale. Las ca vine 2006 si poate plec in Germania sa-i vad acolo.
 
pai eu nu am ce a spune decat ca meciurile se joaca pe goluri. chiar daca a gresit khan, asta e treaba lui si va fi pedepsit de cine trebuie. putea sa joace brazilia cat de rau dar a dat golurile si a castigat. meciul n-a fost asa de interesant, a fost mult mai bun brazilia - turcia (parerea mea), cel putin ca viteza de joc, dar s-a jucat o finala, au fost doua stiluri diferite si jucatorii au fost mult mai precauti.
de ce imi este ciuda e ca a dat gol ronaldo, imputitul ala incrzut, dar in rest se vede clasa latina a jocului.
sper la mai mare si pentru echipa romaniei in anul 2006, ca germania ca gazda este calificata deja, sa vedem ce va face romania si brazilia :lol:
 
Asa e fotbalul n-ai ce face. Da cine da goluri, castiga. Consider ca Brazilia a dat doar un gol, si acesta a fost formidabil. Primul a fost din noroc. Si oricum regret ca a pierdut Germania.
 
Eu sunt la fel de dezamagit de aceasta finala cum am fost si acum 4 ani. Nu pot intelege de ce nemtii nu s-au luptat pina la capat si s-au resemnat la prima greseala a lui Kahn. Brazilienii au cistigat, dar n-au impresionat. Imi pare rau pentru Germania. Au crezut ca sa ajungi in finala e ceva iesit dinm comun si s-au oprit aici, asa nu se face!
 
Sa i se dea cezarului ceea ce este a cezarului... asa a fost sa fie.. nu e surpriza mare; totusi se putea o finala mai frumoasa...
nici un meci n-a impresionat, finala inclusiv.. insa zic eu, 'geniul' fotbalistic al lui Ronaldo, sau cel putin, sclipirea lui a fost un moment demn de punct culminant al campionatului......
 
nu fiti trishti cei ce erau pugermani
au fost 90 de min. super
+ la toate eu eram pu brazilu deci a fost o placere!
:lol:
 
well, ce-o sa faci..
a fost o cupa mondiala a dezamagirilor...
nici un joc frumos, nici un gol admirabil... cu adevarat...
well, o serie de premiere totusi.....
care insa nu ma bucura cu nimci; trebuie sa fie cate o cupa si din astea cateodata
 
In concluzie totusi a fost o cupa mondiala frumoasa.
Daca as face vreo clasificare pe celea pe care le-am vazut apoi reitingul arata in felul urmator:
1. USA'94
2. France'98
3. Japonia & Coreea'2002
4. Italia'90
 
trebuie

sa recunosc ca odata cu venirea unui nou campionat si vizionarea acestuia trece tot mai mult in subsidiar , nemaiavand si nemaivrand si nemaitrezindu-mi niciun fel de interes sau emotie!oare de ce?
 
da

da si eu cam la fel, hai sa spunem ca am vazut ceva vreo 5% din campionat!cam mult nu? :D nu ma mai atrage cam deloc!de ce oare?
 
victor

da, victor, asta ar fi un motiv, si apoi mai este si acela ca acest mega -campionat mondial de fotbal a devenit tot mai mult o afacere, iar jucatorii simt asta si fac jocul sa fie in detrimentul spectacolului si deci frumusetea si daruirea jucatorilor asupra a ceea ce au de facut ramane doar o chestie pe care trebuie s-o faca caci asta e ! altceva nu au oricum de facut!
 
Back
Top