www.desteptarea.info

silenzio

New Member
DEŞTEPTAREA!!!

Obligaţi de această farsă a istoriei numită"moldovenism", am hotărât să luăm ATITUDINE faţă de ceea ce ne afectează şi ne doare.

Doar trezind spiritul românesc din noi, ne vom putea schimba viitorul. Pentru că am fost, suntem şi vom rămâne români!

Campania "Deşteaptă-te române" are ca scop informarea populaţiei dintre Nistru si Prut despre România de astăzi şi istoria comună pe care au avut-o, de-a lungul vremii, cele două state din prezent: Republica Moldova şi România...

Campania se bazează în primul rând pe implicarea activă a celor care simt româneşte. Promovând acest site, împărţind afişe, abţibilduri si alte materiale ale campaniei, putem face mai mult decât orice regim politic... Putem spune ADEVĂRUL!




www.desteptarea.info
 
E buna initiativa, numai ca ....

Beneficiarii acestei campanii sunt cei utilizeaza internetul, adica exact segmentul celor mai informati cetateni. Ori, pentru a avea succesul dorit, aceasta campanie va trebui sa se adreseze celor care nu beneficiaza de informata corecta si completa. Si ma tem ca aceasta categorie nu se afla printre internauti!
 
Unoltean;171111 said:
E buna initiativa, numai ca ....

Beneficiarii acestei campanii sunt cei utilizeaza internetul, adica exact segmentul celor mai informati cetateni. Ori, pentru a avea succesul dorit, aceasta campanie va trebui sa se adreseze celor care nu beneficiaza de informata corecta si completa. Si ma tem ca aceasta categorie nu se afla printre internauti!

Ma gandeam si eu la chestia asta. Pentru lansarea unei pagini este nevoie de identificarea publicului potential, or aceasta pagina nu are un astfel de public. Informatiile despre Romania si situatia din Romania sunt destule.
Din pacate resurse informationale despre Basarabia si Transnistria nu prea exista si exista un public romanof care habar nu are unde se afla Basarabia si cine locuieste akolo. Spre astfel de public ar trebui sa se tinteasca.
Unirea in mare parte este impiedicata de cunostintele reduse si eronate a "regatenilor" despre Republica Moldova, nu de "slaba informare" a basarabenilor.
 
Back
Top