Z&Z

Re: Z&Z

pentru cei interesati

Cum să afli totul despre Zdubi şi cum să primeşti un cadou!

Dragi prieteni, demult nu aţi avut posibilitatea de a primi răspunsuri sincere la întrebările ce ţin de „Zdob şi Zdub”. Vom fi bucuroşi să primim scrisorile Dvs.!
Trimiteţi întrebările Dvs. la adresa de e-mail info@cuibul.com până la data de 4 februarie. În subiectul scrisorii introduceţi cuvântul-cheie – “Batuta”. Noi vom alege cele mai interesante şi originale întrebări şi vom răspunde la ele. Apoi vom publica rezultatul pe site-ul nostru în rubrica Presa/Interviu.
Nu uitaţi să specificaţi în scrisoare numele şi locul Dvs. de trai, de asemenea, spuneţi-ne ceva despre Dvs., deoarece autorii scrisorilor vor fi menţionaţi în acest interviu.
Aceasta se referă la toţi! Scrieţi-ne! Cel care va pune întrebarea cea mai originală va primi un cadou – un tricou de la „Zdob şi Zdub”.
Cei ce trăiesc în Republica Moldova, de asemenea pot participa şi la concursul organizat de ProFM şi „Zdob şi Zdub”, în perioada 22.01.2007-18.02.2007. Pentru aceasta trebuie să cumpăraţi CD-ul „Ethnomecanica” care se vinde în magazinele specializate, să trimiteţi un SMS la 0301* cu numărul hologramei acestui CD şi cu numărul Dvs. de telefon. Cu cât mai multe SMS-uri veţi trimite, cu atât mai mult se vor mări şansele de a câştiga o combină muzicala de la ProFM şi suveniruri de la „Zdob şi Zdub”.

* - operatori GSM – Moldcell şi Voxtel; preţul unui SMS – 0,5 USD fără TVA.
 
Re: Z&Z

Zdob si Zdub - Hora Cosmica

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=rmN-tlRf12s"]YouTube - Zdob si Zdub Hora Cosmica[/ame]
 
Re: Z&Z

Concursul organizat de postul de radio PRO FM şi formaţia „Zdob şi Zdub” se apropie de final. Mulţumim pentru participare. În curând vom determina cei 10 câştigători! În concurs au fost puse un centru muzical oferit de PRO FM şi 9 suvenire de la „Zdob şi Zdub”.
Toţi participanţii la concurs şi, în general, toţi fanii „Zdob şi Zdub” sunt invitaţi la o întâlnire cu formaţia lor dragă. Întâlnirea va avea loc duminică, 25 februarie, orele 12:00, în incinta CD Market Trimedial, care se află în sectorul Râşcani, Chişinău, în strada Alecu Russo 1/5. Atunci vor fi anunţaţi câştigătorii concursului şi vor fi înmânate cadourile. Vă aşteptăm pe toţi!
 
Re: Z&Z

cam timid a fost publicul, da pentru prima data oare sa le dam crezare?
m-am ales cu 2 postere :) ghy ghy
 
Re: Z&Z

khama;165994 said:
cam timid a fost publicul, da pentru prima data oare sa le dam crezare?
m-am ales cu 2 postere :) ghy ghy

Mai Khama,acuma serios,ce ti-i face tu cu doua postere?ca daca le pui pe ambele la tine in camera va strica frumosul ei design...eu zic mai bine sa te gandesti si la altii,care s-ar bucura foarte mult sa aiba unul dintre posterele tale(adik eu) :D ,nu mai bine mi-l trimiti mie,ca sa faci un roman fericit :) ;)
 
Re: Z&Z

da n-ai putut sa zici mai devreme?
unu e pentru varu meu iar al doilea va sta intre 2 postere Incubus, Soulfly shi un "tablou" dedicat "Zeului"
 
Re: Z&Z

khama;166072 said:
da n-ai putut sa zici mai devreme?
unu e pentru varu meu iar al doilea va sta intre 2 postere Incubus, Soulfly shi un "tablou" dedicat "Zeului"
Nu am anticipat o astfel de situatie/conjunctura
norocos varul tau...dar daca ii zici ca nu ai facut rost de al doilea poster?hmmm rudele astea
oricum bun loc i-ai gasit posterului,loc de cinste :D
 
Re: Z&Z

http://www.mtv.tv/mtv.tv/dynamo/shells/charts.jhtml?article=105132993

World Chart Express
Based on long haul travel across the globe, WCE spotlights ten different countries each show and brings you a track from each of their charts. For more information on WCE click the related link
1 Nelly Furtado - Say It Right [FRANCE]

2 Amir Fay Guttman - Yom Achron [ISRAEL]

3 Rihanna - Umbrella [ITALY]

4 Nil Karaibrahimgil - Bu Mudur [TURKEY]

5 Kelly Clarkson - Never Again [AUSTRALIA]

6 Gym Class Heroes - Cupid's Chokehold [UK]

7 Ruzsa Magdi - Hip-Hop [HUNGARY]

8 Fergie - Big Girls Don't Cry [USA]

9 Zdob Si Zdub - Miorita [ROMANIA]

10 Bob Sinclar - Sound Of Freedom [HOLLAND]
 
Re: Z&Z

După lansarea cu succes a proiectului „Linz Europe Tour”, care a avut loc pe o insulă dunăreană din Viena la Donauinselfest, pe unde am fost şi noi şi am susţinut un concert pe fundalul unor efecte speciale naturale în formă de furtună, vânt vijelios şi ploaie torenţială… show-ul nostru din cadrul acestui proiect internaţional continuă.
Următoarea ancorarea a şalandului prietenilor noştri austrieci, la care vom participa şi noi, Zdob şi Zdub, va avea loc pe 24 iulie, în România, Galaţi, Esplanada Dunării.
Înţelegem foarte bine că regimul de vize ar fi un impediment pentru cetăţenii Moldovei, care ar dori să ni se alăture în acest proiect. Mai accesibilă e următoarea dată – 26 iulie – concertul în Ismail, Ucraina.
În acest oraş şalandul-scenă va staţiona în „Morvokzal”, unde, seara, noi (Zdob şi Zdub), Hubert von Goisern (Austria) şi Gaydamaki (Ucraina) vom începe acţiunea, spectatorii căreia puteţi deveni şi voi.
La conferinţa de presă cu organizatorii „Linz Europe Tour”, care a avut loc în martie, a participat şi reprezentantul Ministerului Culturii şi Turismului al Republicii Moldova, care ne-a promis că Ministerul va oferi două autocare (unul – pentru presă, altul – pentru fani) pentru această călătorie.
Detaliile şi condiţiile referitoare la călătorie le vom anunţa în curând, urmăriţi ştirile noastre.


Iată şi detaliile promise.
Vrei să mergi la Ismail, la concertul din cadrul proiectului dunărean „Linz Europe Tour”?
Trimite-ne răspunsul la întrebarea „Ce formaţii, în afară de „Zdob şi Zdub”, vor concerta pe şalandul care va ancora în „Morvokzal” din Ismail, pe 26 iulie?” la adresa de e-mail info@cuibul.com, până la 18 iulie, indicându-ţi numele şi numărul de telefon. Şi posibil că anume tu vei merge cu noi la Ismail.
Să nu-ţi uiţi paşaportul!
 
Back
Top