Anunturi de lucru

Cine are rude poate prin Cahul, Comrat, Balti, Ungheni...

Compania Target Creativ angajeaza pentru perioada Martie – Mai 2009, moderatori part-time pentru o campanie ce va avea ca scop informarea tinerelor in domeniul igienei personale si a perioadei de crestere. Campania se va petrece in urmatoarele municipii: Chisinau, Balti, Ungheni, Cahul si Comrat.

Cerinte:

- Sex feminin
- Virsta 25-35 ani
- Aptitudini pedagogice avansate
- Diploma de studii superioare medicale ( de preferinta cu specializare in Obstetrică şi Ginecologie )
- Fizic placut
- Comunicabilitate, receptivitate,
- Capacitati organizationale, creativitate si initiativa
- Abilitati de lucru in echipa
- Comunicare fluenta in limbile romana si rusa.
- Experienta de lucru cu tinerii constituie un avantaj.


Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul insotit ( IN MOD OBLIGATORIU) de poza
pe adresa: otilia_vlasov@target.md.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.
 
Otilia;219395 said:
Cine are rude poate prin Cahul, Comrat, Balti, Ungheni...

Compania Target Creativ angajeaza pentru perioada Martie – Mai 2009, moderatori part-time pentru o campanie ce va avea ca scop informarea tinerelor in domeniul igienei personale si a perioadei de crestere. Campania se va petrece in urmatoarele municipii: Chisinau, Balti, Ungheni, Cahul si Comrat.

Cerinte:

- Sex feminin
- Virsta 25-35 ani
- Aptitudini pedagogice avansate
- Diploma de studii superioare medicale ( de preferinta cu specializare in Obstetrică şi Ginecologie )
- Fizic placut
- Comunicabilitate, receptivitate,
- Capacitati organizationale, creativitate si initiativa
- Abilitati de lucru in echipa
- Comunicare fluenta in limbile romana si rusa.
- Experienta de lucru cu tinerii constituie un avantaj.


Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul insotit ( IN MOD OBLIGATORIU) de poza
pe adresa: otilia_vlasov@target.md.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Discriminare, ne vedem la tribunal :)
 
Sorry, am incercat sa implic si grandiosul Zaicani in acest proiect, dar din pacate numarul de contacte ( fete a 6-a, a 9-a) este cam mic. Te-o fi urmat :D
 
Este un anunt discriminatoriu si puteti sa o luati serios peste ochi. Really. Uite punctele cele mai strashnice:

- Sex feminin
- Virsta 25-35 ani
- Fizic placut
- CV-ul insotit ( IN MOD OBLIGATORIU) de poza


Firma in care lucrezi poate sa shi-o ia serios peste ochi, asa ca sfatul meu prietenesc este sa ii spui persoanei din resurse umane care a scris ineptia de mai sus sa isi dea o palma si sa citeasca macar o carte in viata si macar atunci cind este vorba de activitatea sa profesionala :)
 
Umbreon;219400 said:
- Sex feminin
- Virsta 25-35 ani
- Fizic placut
- CV-ul insotit ( IN MOD OBLIGATORIU) de poza

Deci astea sunt conditiile clientului, care solicita anume fete, care se incadreaza in aceasta categorie de virsta si cu celelalte cerinte mentionate mai sus.
Pt. ce sa primesc CV-uri de barbati de 60 de ani cind am nevoie de altceva?
Plus ca vezi WWW.MOLDOVAJOB.COM - - sau ON-LINE JobList.MD pe care stau reprezentantii target-ului tinta. Toate anunturile sunt in acelasi stil, si din cite cunosc, nu a primit nimeni peste ochi pentru stipularea concreta a cerintelor postului.
This is Moldova baby :)
 
Si chiar daca suntem in Moldova, tu te simti mindra postind astfel de anunturi aici, constienta de faptul ca e o cerere discriminatorie ? :)
 
Imi economiseste timp si este ce vrea clientul. Nu am mustrari de constiinta, daca asta era intrebarea :)
 
Ai grija sa nu doreasca clientii intr-o zi profil fete nemaritate pentru a fi platite bine peste hotare, pentru lucru decent, usor si cazare gratis. Sa nu ai mustrari de constiinta nici atunci, caci sunt foarte comparabile situatiile.
 
Mai sus era un anunt asemanator ( ala cu video chat ) si nu ai fost prea revoltat :) plus ca nu vad prin ce e comparabila situatia
 
Pentru ca pe cel de mai sus il postase o persoana necunoscuta, de aia nu eram revoltat caci nu ar fi fost de nici un folos, iar daca nu vezi prin ce este comparabila situatia mai gindeste-te ...
 
O vad mai comparabila cu un casting pentru modele pentru un show de moda, spre exemplu.
Designerul X cauta fete 14 - 17 ani, inaltime 170 cm +, par roscat si alunita pe obrazul sting.
Discriminare? Nu.
Din anunt este foarte clar cu ce se vor ocupa fetele, programul este inregistrat si licentiat in toata lumea anume in forma in care se petrece si cu cerintele date, succesul programului depinzind in totalitate de procesul de selectare al candidatelor.
 
Ok, deci pentru nici un job unde exista contact cu clientii nu ar trebui conform teoriei tale sa fie angajate persoane cu deficiente fizice, chiar daca au competente intelectuale si profesionale superioare fetelor cu "fizic placut" ?
Pacat ca gindesti asa, si ma infurie la culme atitudinea asta solemna pe care o adopti atunci cind incerci cu toata seriozitatea sa imi explici ca de fapt e normal ca toate joburile sa fie "ca un casting pentru modele pentru un show de moda", dar fie. Gindeste cum iti place, nu iti pune intrebari, continua pe aceeasi nota si fii mindra de tine.
 
Nu am pretins nicaieri ca toate joburile trebuie sa se bazeze pe principiul asta de selectie. Este un proiect specific. Nu pot sa divulg mai multa informatie, care ti-ar clarifica total situatia.
Plus ca de cind te-ai facut tu aparatorul persoanelor cu fizic neplacut, ala care face
" prosti " si " gay " jumatate de forum? :)
 
Sa fii "prost" si "gay" e o alegere, sa ai un dezavantaj fizic comparativ - nu.
Si vad ca proiectul e al naibii de specific.
 
Bine, chestia cu alegerea de a fi gay este relativa, nu cred ca o vom discuta aici.

Referitor la proiect, chiar este foarte specific. Iti inteleg punctul de vedere, dar crede-ma ca cazul asta este foarte apropiat de casting-ul de modele sau actori.

Daca totusi insisti, ne vedem la tribunal :)
 
Antimatter;219429 said:
omu a vrut sa aplice si sa simtit discriminat

Aparam tractoristi ca tine de fapt. Si nu mai aduce glod pe forum, spala-te inainte sa mergi in ospetie, ti-am mai spus doar ...

Otilia, cum mai spuneam, fii mindra si mai departe de tine.
 
Back
Top