Care companie de Work And Travel sa ALEG?

work and travel Franta

buna!
am si eu o intrebare, daca este lume care a fost in Franta prin work and travel, sa-mi spuna cum a fost, daca se merita, daca se castiga ceva...:)
Multumesc!
Spor la toata lumea ;)
 
dreamscape;208481 said:
mmm are de gind cineva sa aplice pentru h2b, pentru toamna?daca da, unde?


cu h2b-ul ai 50/50 siguranta ca pleci.
tot mai cert e sa depui actele la o facultate practic fara concurs si sa mergi prin w&t...
 
Salutare la toti :)
spunetimi va rog face totusi de inscris la aceste afaceri cu W&T deja nici nustiu ce sa fac,dar decit sa ma rup iin 4 aici in MD mai bine peste hotare :( macar poate ceva se va cistiga.Spunetimi va rog la care firma se poate de inscris ca sa fiu mai sigur,ca totusi 3000$ sai arunc in vint tot nu doresc,pls rs in privat :)
Numai bine tuturor ;)
 
Nance Group LLC, patronul firmei este american, la ambasada foarte putine refuzuri, kiar daca primesti refuz mai poti da un interviu la ambasada, si din a doua tura primesti sigur viza... pt mai multe informatii da add pe messenger la john_constantine_88
 
Companiile Work&Travel noi ofera aceleasi servicii, sau chiar mai bune decit "Gigantii" care uita de studenti din moment ce au platit banii.
American Dream este o agentie nou deschisa, care pune accent pe calitatea serviciilor si nu calitatea oficiilor.Si preturile sunt bune.
Plus ca ti se garanteaza si al doilea job.Asa ca daca vrei sa cistigi bani, treci pe la ei
 
care este salariul mediu in state?

ma refer la cit primesc studentii Moldoveni acolo pentru ceia ce fac

si care sunt joburile cele mai frecvente la care sunt angajati ei?
 
dc auziti de nance group apoi nici sa nu va ginditi sa aplicati cu aceasta companie... ujas
 
am fost plecata cu ei si miau iesit peri suri in cap am nimerit f prost am fost in depresie vreo 2 luni de zile deloc serioasa companie
 
salut la toata lumea!!!
ce mai faceti si cum o mai duceti? vad ca aici discutiile sunt cam inghetate, poate ar trebui sa ne punem pe scris un pic?
apropo vo priviti emisiunea tv aventura americana cu nata albot?
 
As avea si eu o rugaminte la toti cei c apeleaza la compania IERA(str Cogalniceanu) paremise au sediu si in Cahul,nu aveti incredere in ei, nunumai ca va jupoaie de bani dar dk nu treceti ambasada nici nu mai vedeti nimik inapoi, plus la toate au contractele in asa masura acute ca nuti scoti banii nici prin judecata,ca directorul ac prostii de companie e cica o persoana importanta in Moldova, asa ca nu apelati acolo, mai bine stati acasa decit sa va ingropati si mai si in datorii, si chiar as ruga ca cei care citesc mesajul sa mai transmita si la altiii. Va multumesc
 
poate mai scrie cineva care a fost cu IERA(str Kogalniceanu) si alte pareri deoarece eu am auzit numai de bine pina acum, si deja am un contract semnat cu ei...
Merci.
 
da, am semnat ,dar nu am dat pina cind nici o copeica! trebuie de achitat doar dupa ce primesti viza, fapt ce mia insuflat incredere. Dar dupa mesajul scris de "lia000" ,am vrut sa mai aud si alte pareri.
 
Back
Top