Caut o piesa...

Re: Caut...

o caut pe CATALINA RUSU
castigatoare la sectiunea interpretare la Festivalul Tineretii Costinesti

poate cineva o cunoaste... scrieti-mi pe privat :)
 
Re: Caut...

Prin '85-'89 s-a facut un studiu despre necesitatea/posibilitatea constructiei metroului in Chisinau... are cineva acces la aceste studii?
 
Buna! :) Aaaa..... am vrut sa cer un ajutor.
Deci, am vazut finalul unui film vechi francez, unde era o poveste de iubire dintre o fata tare frumoasa shi unul care avea probleme cu apropierea fizica, dar care o iubea tare pe fata. Traia in aceeashi casa cu ea shi avea oglinzi de alea.... prin care o urmarea pe fata, da' ea nu shtia. :D fuf! Nush... Shi era shi o piesa tare draguta, o voce de barbat, tin minte refrenul
"seems i can not find the way(words?) to tell you i want you near''. Asha piesa draguta. CAUT piesa aia.
Am dat pe gugl, da' nu mi-a iesit ce am vrut. Daca cineva a inteles despre ce am vorbit, va rog... dati un semnal! :D Pliz.
Pupupuplici
 
Trebuie sa cauti filmul pe imdb.com, si acolo vei gasi lista pieselor din soundtrack.

Deci, incepe cautarea cu filmul, si apoi vei gasi si cintectul.
 
caut piesa in care e urm. vers:

есть толька миг между прошлым и будушим и этот миг назывется жизнь

stie cineva ce piesa e?:D
 
vreau si eu sa gasesc Transbalkanika,k ff tare imi place,iar dak ai macar o melodie,da-mi-o te rog si mie...si ink ceva...ce fel de muzika medievala? mai explicit...
 
De multa vreme caut o piesa folk auzita de mine in copilarie la un aparat de radio intr-o masina. M-a impresionat atat de tare incat nici acum peste ani nu o pot uita. Stie cineva cum se numeste? Stie cineva cum pot da de ea?
Rdau mai jos cele cateva versuri pe care mi le mai amintesc:

" Ce-i zis e zis, si-n cantec iti spuneam
Ca va veni aceasta zi in care
De-atatea flori pe fiecare ram
Ninsorile vor mirosi a floare
..........
Cand toata lumea a varuit de paste

... si aici a trebuit sa cobor din masina.

Multumesc mult celui care ma va ajuta sa scap de obsesie. :)
 
Asta Esteeee!!!!

Mii de multumiri si sa iti dea viata tot ce iti doresti cum mi-a dat si mie azi. Am ascultata-o de nu stiu cate ori si era sa intarzii la vot si sa raman fara primar :)))
 
Am nevoie de aceasta piesa eu nu6tiu 4ine o cinta 6i cum ea se nume6te am numa cuvinte.
Eata cuvintele: Se aud cinii cum mai latra,bate cineva la poarta,eu sunt mama fata voastra am venit in casa noastra,am venit in casa noastra mama sa-ti vad parul ce a albit fata cum sa ofelit pentru noi cit ai muncit mama,sa-ti sarut minile moi care neai crescut pe noi care neau crescut pe noi mama,ochii ce pling mau privit gura ce ma dojenit c-am ajuns azi om cinstatit mama.
Va rog daca avetsi cintecul a4esta trimitetimil pe m@il:logitech_87@mail.ru sau macar ceva macar cine cinta sau cum se nume6te cintecul.Multumesc Mult!!!
 
Banuiesc ca ar fi cantata de Alexandru Jula dar nu sunt sigur. Imi aduc aminte din ea doar refrenul/inceputul/fragmentul:

Si vom calatori departe
Pe unde n-am mai fost nicicand
Si v-a ramane-n urma noastra
Doar amintirea unui gand

As dori titlul piesei ca sa stiu cum sa o caut pentru ca nea Googul nu imi spune nimic.

Mii de multumiri in avans :)
 
Back
Top