Cei mai mari romani

Eu l-as fi votat pe Ceausescu. A avut un aport mare in istoria Romaniei, desi fara indoiala negativ. Cred ca daca merge vorba despre cit de cunoscut este in lume i-ar bate fara probleme pe toti cei de pe primele locuri. De fapt ma intreb daca notiunea de "mare roman" vrea sa spuna cunoscut in toata lumea, sau mai degraba merge vorba despre maretia faptelor.
Daca ar fi sa aleg dupa al doilea criteriu l-as alege sau pe Ionesco sau pe Eliade.
 
De ce ii aduceti vorbe urate pastorului Richard Wurmbrand...mai ales ca el face parte din poporul ales a Lui Dumnezeu respectiv evreu(jidan). Eu zic indiscutabil indiferent de etnie,....el este cel mai mare romanal tuturor timpurilor. Numai daca ati citi o carte de`a lui va veti da seama de el....k pana si Carol al II-lea ia oferit pana si casa lui,mancarea si tronu pentru tot ce a facut.....Pacat k nu ati avut ocazia de a citi macar vreo carte de a lui unde ve`ti regasi cuvantul Lui Dumnezeu...si sa nu ma judecati dupa religia pe care el o poarta..... marar cititi 2 pagini dintr`o carte de`a lui va rog dak aveti posibilitatea......................................Va Multumesc!!!
 
Back
Top