Concerte

Re: Metallica

shi ca shi....da' chiar nu inteleg cum poate sa placa cuiva nightwish :D cum zice un prieten de-al meu... ratati ai operei se consoleaza cu cantatul in nightwishuri etc :)

eu ieri am fost la einsturzende neubauten... iata asta muzon :)
 
Re: Metallica

Arina;209714 said:
shi ca shi....da' chiar nu inteleg cum poate sa placa cuiva nightwish :D cum zice un prieten de-al meu... ratati ai operei se consoleaza cu cantatul in nightwishuri etc :)

Zi-i prietenului tau sa-si maseze prostata cu asa opinii :))

Poate sa placa, si poate sa placa mult.

Victor da, noua solista a fost singurul punct slab ... Ea tare se straduia aici (a se citi tsipa din toti plaminii) dar de Tarja e departe saraca ...
 
Re: Metallica

Da mie mi-o lasat impresie foarte bune Pain. Au cantat din inima. Prima data i-am ascultat. Auzisem doar piesa aia lor hypercunoscuta: Shut your mouth.

Da la Nightwish mai mult mi-a placut basistul, chiar si vocea lui era mai faina decat a vocalistei :)

Arina wtf is einsturzende neubauten .... hai ca mai nu mi-am scrantit limba. Daca si melodia lor tot asa suna ca si denumirea atunci te inteleg de ce nu-ti place Nightwish.
 
Re: Metallica

_victor_;209998 said:
Arina wtf is einsturzende neubauten .... hai ca mai nu mi-am scrantit limba. Daca si melodia lor tot asa suna ca si denumirea atunci te inteleg de ce nu-ti place Nightwish.

vezi youtube :) am primit multa placere de la concertul lor :)

6 septembrie madonna in roma :)
 
noroc moldoveni. duminica aceasta ma duc la moscova. acolo sa fie concertul alizee, cantareata din francia. cred ca va fi super.
 
Re: Metallica

Arina;209714 said:
shi ca shi....da' chiar nu inteleg cum poate sa placa cuiva nightwish :D cum zice un prieten de-al meu... ratati ai operei se consoleaza cu cantatul in nightwishuri etc :)

Intrebarea e cum poate sa nu placa?

Prietenul tau e afon si sigur nu stie ce e aia muzica:). Printre altele, nu sunt nici pe departe ratati ai operei, pentru ca Tarja nu canta doar in Nightwish ci si in opera clasica. A avut concerte(non Nightwish) in multe tari, printre care si Romania.

Dar ca sa stii cine e tare in opera si cine nu, trebuie sa stii ce e aia opera.
Nightwish cu siguranta e una din cele mai bune formatii, iar membrii ei sigur nu s-au trezit peste noapte cu dorinta de a canta si au format grupuri gen Andre, Blondy, 3SudEst sau mai stiu eu ce alte parodii muzicale. Foarte multi din cei ce fac conservatorul iubesc genul asta de muzica. Din toate formatiile pe care le cunosc eu doar Within Temptation si Haggard intra in aceeasi categorie.
 
Re: Metallica

iata comparatia cu Andre, Blondy, 3SudEst te da de gol... chiar mare expert in muzica mai esti :D (nu zic ca eu-s expert... cel putin nu fac asa comparatii... care, de fapt, scad din valoarea Nightwish-ului etc.)

prietenul...prietenul... ideea e ca mie nu-mi place. si vara asta voi fi la un festival unde ei vor canta, dar eu nu voi vrea sa-i ascult.
 
Re: Metallica

Arina;210532 said:
iata comparatia cu Andre, Blondy, 3SudEst te da de gol... chiar mare expert in muzica mai esti :D (nu zic ca eu-s expert... cel putin nu fac asa comparatii... care, de fapt, scad din valoarea Nightwish-ului etc.)
Cel mult m-a dat de gol ca am televizor si am auzit de orice formatie care a intrat pe MTV(Romania). Si nu prea inteleg cum ar putea scadea valoarea Nightwish-ului... fie ca ai compara aurul cu argintul sau cu arama, tot aur ramane.:)

prietenul...prietenul... ideea e ca mie nu-mi place. si vara asta voi fi la un festival unde ei vor canta, dar eu nu voi vrea sa-i ascult.
Nu cred ca e asa greu sa eviti...
 
afis.jpg


În data de 25 mai, formaţia Gandul Mâţei va susţine un concert live în club Music Pub, cu începere de la ora 20:00.

Acesta este primul concert al formaţiei în Cluj-Napoca, într-un club, după ce acesta a susţinut o serie de concerte în cele mai importante oraşe ale ţării, participând cu succes la o serie de festivaluri importante, cel mai renumit festival, fiind Stufstock.

În luna martie a acestui an, formaţia a lansat pe piaţa din Moldova, primul album acustic, marcţnd o premieră pentru piaţa muzicală de peste Prut. Concertul a reprezentat pentru istoria formaţiei, examenul de bacalaureat. A fost spectacolul care a sintetizat tot ceea ce înseamnă Gândul Mâţei la moment şi a fost o introspecţie a băieţilor asupra lor, asupra ideologie şi mai ales asupra muzicii. Ne-au prezentat o perspectivă diferită de cea de la 18 ani, când erau nişte rebeli şi revoltaţi, demonstrând că nu este neapărat să urli ca să fii auzit. Şi dacă şopteşti obţii rezultate, totul depinde de modalitate.

Astfel, vă aşteptăm în data de 25 mai, la Music Pub, pentru a asculta muzica care a marcat piaţa muzicală din Moldova şi a adus versurile şi mesajul în limba română acolo unde le era locul. Gândul Mâţei şi 11 ani de experienţă scenică!

http://www.gandulmatei.md
 
aseara, a fost concert Integro... nu`i destul ca sala era microscopica, nici nu se umpluse pe jumatate chiar daca pretul era derizoriu... si apoi lumea plinge ca nu`s formatii, ca nu se fac concerte; iar Integro`s buni... anisorii fac experienta
 
Natasha, dar de ce n-ai pus aici un anunt despre concert-ul ala cateva zile in urma?
Nush... eu n-am vazut nici un poster, flayer sau spot publicitar care sa anunte evenimentul... si chiar vroiam cu disperare sa ies undeva in a crowded place aseara... :(
 
"Jason Webley, Trigon şi Gypsy Baron

Un concert deosebit ne aşteaptă în această săptămână. Aici va evolua interpretul Jason Webley, venit din SUA.

În această duminică, la ora 18:00 scena teatrului Mihai Eminescu se va transforma într-o lume de vis, deoarece ea va găzdui un concert plin de farmec şi muzică bună.

În Chişinau vine Jason Webley născut în Seattle, SUA. El va împărţi scena cu formaţia de jazz Trigon şi cu interpretul Gypsy Baron.

Interpretul şi compozitorul, Jason Webley, este cunoscut pentru stilul pieselor sale, care sunt o mixtură de folk, punk şi motive muzicale ţigăneşti, piese în care cântă poveşti frumoase, într-o forma neobişnuită.
Artistul a scos 4 albume, pe acestea, îl auzim acompaniat de chitară, pian, acordeon, xilofon.

Concerte de o aşa raritate nu pot fi pierdute, mai ales dacă ele costă doar 25 de lei."

Yeah, baby! Cine merge cu mine? :)
 
Back
Top