Discotecile/Cluburile din Chisinau

ciofu

New Member
Oameni, spuneti, va plac discotecile la noi in Chisinau? Care anume si de ce?
Vi se pare bine dezvoltata reteaua de discoteci din capitala Moldovei?


<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-04-15 10:36 ]</font>
 
Disca4uri in Moldova is tari multi da nu tati is ruleoznii , int unele badiji tipa ALADIN - [cenzurat] forever :wink: . Millenium , star track rulez ;P
 
cred ca Millenium e cat de cat la nivel, pe cand Black Elephant imi aduce cel mai mult aminte de cluburile din SUA.
 
Adevarul este ca toate 'cluburile' din Chisinau sug. Cei care prind orgasme de la Star Track sau Millenium, simply nu am au vazut nimic mai bun.
In loc de astfel de cluburi, mai bine stai acasa si bei un pahar de jin, fumez niste bud cu baietii, asculti niste muzicuta..
 
Ei sigur... ne-am gasit "noi", ca sa nu aratam cu degetul, cei mai calificati ca sa criticam orice incercare cat de mica nu ar fi de a "civiliza" Chisinaul. NU are importanta cat de bun sau rau un club este, cel putin cineva in Moldova incearca sa intreprinda ceva....de acum daca la unii nu le place, pot sa stea acasa si sa se distreza cu prietenii dupa capacitatile si abilitatile proprii...Iaca asa;-)
 
:smile: Vezi ca pontu mai mult consta nu in incercarea unora de a deschide anumite localuri spre binele tuturor, sau binele comunitatii moldave, da mai mult in a face ceva bani si a-si stabili o oarecare influenta intro zona sau alta a Chisinaului, cam si de asta de multe ori, proprietarii nu mai misca nici un deget dupa ce localul dat a fost dat exploatarii...
 
Dune, spre regret asa este. Localurile se deschid numai cu scopul de a face bani. Discotecile Star Track, City ii apartin doar lu fiul poetului Grigore Vieru. Si intr-un ziar era scris ce spune ficior-su: "In tot ceea ce investim noi, investim cultural".
 
Slava zice ca discotecile noastre *** si ca la acei care le plac disco-urile noastre, nu au vazut nimic mai bun. Normal sunt disco mai bune, de care noi nu avem. Dar la noi in City, Star Track poti sa dansezi, te distrezi si te relaxezi tare cool.
Uh, astept mai repede sa vin in Chisinau si sa ma duc cu prietenii in City sau in Millenium.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-04-17 03:14 ]</font>

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 2001-04-17 05:33 ]</font>
 
La ceea ce a mai spus dune anterior: evident ca unicul motiv pe care oamenii il au sa deshide o discoteca in Chisinau este potentialul profit, ca doar nu suntem in timpul lui Ilici cand clubul de la bunica din sat avea ca unic scop " the enrichment of our cultural life".. da asta nu are importanta.. Cred ca nu a fost foarte clar ce eu incercam sa zic. E clar ca Star Trek-ul nu este "Madhouse"-ul din Miami, dar cel putin avem star trek ca sa nu spunem ca nu avem nimic;-)
de acum plecam la vara toti impreuna la star trek sa ne bucuram de ceea ce ne ofera chisinaul:)
 
Nu prea ced ca acceea cum arat o dsicoteca conteaza- mai importana e atmosfera. Iar in star treck shi city e o atmosfera de snobism provincial. sa nu mai zic nimic de caracatita. :smile:
dar chestia asta se rezolva daca mergi cu un grup vesel de prieteni.
mi-am amintit de anii cind a aparut "la victor" lol era un fel de club elitist :smile:
acum s-a transformat in .......****....
[censured]
 
Hei amici !
Mi-ati putea indica vre-o discoteca "de limba romana" in Chisinau ? ca rusesti vi le spun eu: Millenium, Star trek, Las palmas nemaivorbind de Karaghioatitsa.
 
da, eu.

Mai in scurt asa, imagineazati ca esti la Andys, ai intrat so apropiat Irina ai comandat o neapolitana si o bere arc cu amicii, ati mai discutat despre una despre alta, si ati ajuns la al doilea arc...
Suna telefonul, unul discuta aprins cu cineva si ma rog, cumva vine pofta pentru o Baltica numarul 6 (cine na incercat dati-i bataie ca merita)...

Dupa asta frumos mergeti pe jos pina la Tina, aici mai luati cite vreo halbe 2 de arc, dupa care mergeti pe jos pina la "Pan Com" sau McDonalds Riscanovka sa va "racoriti"...

De acolo luati rutiera 29 spre Ciocana in deal, va opriti linga piata de linga 'cerc' si acolo e o cladire cu 2 etaje pe care scrie 'Hanul Haiducilor' , noaptea ei organizeaza discoteci ~ 50% in limba romina...

Sa nu-mi spuneti amu ca nu beti bere...:lol:

ps. dune a simtit nevoia sa editeze acest mesaj pentru ca prea multa bere deja isi face efectu...

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: dune pe 2001-04-17 14:30 ]</font>
 
Octavian, hmmm
Ce au discotecile cu limba?
Daca vrei neaparat, poti sa mergi la discoteca in s. Gratiesti, sint sigur ca acolo este discoteca romaneasca: numai manele si 3sUdeSt... :wink:

p.s. " oF Of OF, mor toti tiganii, cind..." Adrian Copilul Minune
 
baieti shi fete
am o rugaminte la dumneavoastra:
ati putea cumva sa facetsi o lista de baruri, discoteci, cluburi din Chisinau care va plac cel mai mult? (sau care le shtitsi). Am o lista, dar vreau sa shtiu daca este completa.
Thank you in advance pentru toti cei care au timp pentru asha ceva :smile:
 
eu sugerez sa facem asta la categoria Hobby - ce zici ? printre altele - ar fi bine daka tu ai scri cate ceva din lista ta ca sa nu ne repetam... shi tot o data vedem shi noi cat de "imblatsi" suntem :wink:.
 
Oameni, va rog acei care nu au facut-o, expuneti-va parerea si spuneti care discoteci din Chisinau va plac si care nu.
Multumesc.
 
am auzit ca au aparut si droguri tip ecstasy dar mai slabe si prin discoteci?

oricum, daca apar bete de neon si fete semi goale care pe pupa cind danseaza cu tine, sa stiti ca am intrat in europa cu chisioarele inainte.
 
nu stiu cum sint acum disco de la chisinau dar va pot spune cum sint celea americane
majoritatea danseaza in cluburi hip hop
adica fata se intoarce cu ass-ul ei un fata baiatului dupa care urmeaza procesul de grab-uire a assului si frictie puternica dupa care majoritatea kid-silor se dun sa continuu in camerele lor
sper ca in moldova nu devine la fel modul de a petrece timp liber
we do have some style, right?
 
Back
Top