GAZA - conflict religios sau politic

Poti sa citezi o injurie....?
Nu de alta dar nu este islamic sa minti....
Astept...caci nu te las sa arunci piatra si apoi sa plangi ca esti lovita....

Am pus intrebari incomode pentru ca cunosc materia bine,de acasa....
Normal ca pentru cei ce pun adevarul sub pres sau dupa usa nu le convine......
Sora Raya este insa alt aluat.
A crescut frumos....

ps
port batic cand bate vantul,caciulta cand ninge si casca cand intru in apa....
 
Am si pentru acest topic o intrebare.
Daca in Gaza ar fi liniste. Daca, sa presupunem, ca toti credinciosiiar gasi acel ceva comun in religiile lor care i-ar ajuta sa se inteleaga si sa se uneasca, DESPRE CE S-AR MAI VORBI, ce cauze vor mai fi pentru razboaie, ce ar mai fi de impartit, CU CE S-AR MAI OCUPA OMENIREA? Poate ar incepe a gandi mai mult sau a vedea, obeserva mai multe?
 
ai dreptate fartate,
iata in Gaza e liniste de un an si doua luni si vezi bine ca nu se vorbeste,
nici macar de ce au facut "Gazatii" cu miliardele de EU ajutoare primite....
Vorba lui barbat-meu....
"ce destepti egiptenii ca nu luat la ei Gaza dupa razboi.....las sa spele israelul cu ei pe cap....o sa-i umple de paduchi..."
 
Nu mersi,am si eu tot o exceptie de barbat care ma vrea numai pe mine.Tin de el ca unde mai gasesc eu arab fara harem,e o raritate...unul la 1 miliard.In plus de asta iraqi men are the best.
Ma mir ca la cat de desteapta te crezi te complaci intr-un harem....LOL
 
Nu-l urci pe nava cu alti Irakieni,ca ajutor umanitar pentru femeile din Gaza,ca barbatii lor sunt ocupati cu sapatul tunelelor sa aduca prostituate rusoaice de la noi din Egipt si sa le vanda in Israel...
 
abbu;224474 said:
Nu-l urci pe nava cu alti Irakieni,ca ajutor umanitar pentru femeile din Gaza,ca barbatii lor sunt ocupati cu sapatul tunelelor sa aduca prostituate rusoaice de la noi din Egipt si sa le vanda in Israel...

Abbu spune-i lu babata'tu sa te mai f*** din cand in cand,ca prea mult te-a afectat frustrarea sexuala din moment ce numai prostii debitezi.Se vede ca freci menta si ai prea mult timp la dispozitie sa mananci rahat pe forumuri.
Iti recomand si doua Zanax.
Hai pa.
 
Raya Ammani;224484 said:
Abbu spune-i lu babata'tu sa te mai f*** din cand in cand,ca prea mult te-a afectat frustrarea sexuala din moment ce numai prostii debitezi.Se vede ca freci menta si ai prea mult timp la dispozitie sa mananci rahat pe forumuri.
Iti recomand si doua Zanax.
Hai pa.
Am timp ca ma tine acasa,sau la birou la cabinet.
Cand oamenii se infurie -semn ca :-punct ochit-punct lovit !!
 
Iata e liniste si pace...nimeni nu mai pomeneste de gaza..
Am auzit ca piata duduie de marfuri si de grenade....
Unde o fi moona noastra?
O fi nascut ca nu mai apare...sau a doua sotie i-a luat leptopul,l-a pasat la a treia....a treia inainteaza......inainteaza....dribleaza........se apropie de poarta....da pas la a patra sotie .....aceasta e in fata portii.....BUUUUM !!!!
pardon..... GOOOOL !!!!!
 
fata asta...moonasdm...mona veterinara....ma da pe spate.....scuipa,minte,tipa,se agita cu palestinienii ei din AZA DESI RESEDINTA EI ESTE ROMANIA...
acum -fiti atenti.....genocid in gaza....popoare,romani....sariti un popor european este omorat cu sange rece.....

fato ....intre europa si gazatii tai este marea cea mare.....or fi cu paduchi europeni...de la turci probabil,de la hainele de la talcioc aduse cadou....de mare fundatura..cu vaporul de croaziera

fato esti mare...dar iti castigi painea...minti de rupi si speri ca romanii sa te creada.....
putin respect pentru inteligenta romaneasca -nu toti se culca cucuranul la cap.
 
salut ce mai e nou...? este ciment in Gaza..?
da?
m-am linistit...

islamici celebri....
moona lisa alias moonasdm
 
asadar "surorile" hatice si moonasdm trag amandoua de patania natarailor de pe navi marmara ca de o rama moarta.
pentru ca lumea a uitat -orcum nu i-a pasat....-si nu au ce sa mai scrie....INVENTEAZA...
ba valize cu arsenic,ba otrava,ba abuzare sexuala (aici e suspect....cine s-a intors cu spatele ,israelianul sau turcul...)ba mai stiu eu ce povesti pe care le raspandesc ca niste refulate ce sunt in slujba islamistilor fundamentalisti....
ca parte din mecanismul de propaganda profesionist-adica pe bani-fac spume la gura ca nimeni nu le baga in seama nici pe ele, nici basmele ce le povestesc...
roamanii au alta treaba,incep concediile,este criza,mumiile negre ii irita tot mai mult,de turci sau saturat ca si de arabii asa zis "oameni de afaceri" care invart afaceri, dar din cele necurate...

doua pasari de prada...moonasdm si hatice
 
Ma Abbu-ule da tie ti-e dor rau de mine dupa cite vad;
Recunosc ca uneori ai simtul umorului(m-ai facut sa rid bine la Monalisa);

Ce-ti mai fac copii?Sotul?
Cum va merge cabinetul?Sper ca sunteti bine,inshallah!

Eu zic sa lasam discutiile religioase si politice de-oparte ca nu duc nicaieri ,intre noi....
Daca vrei ,mai bine vorbim de retete culinare,ce mai e nou prin Bucuresti,prin Cairo,ce vrei tu;

Vad ca te-am iritat rau de tot de-ai inceput sa ma pomenesti si pe Facebook si pe forumul fetizei musulmane;iti intind mina spre pace ;daca nu ma suporti pe mine nu are sens sa lovesti in islam si palestinieni,ca-s amarati ei destul saracii;Nu-ti doresc sa traiesti ca ei nici sa-ti cresti copii in conditiile lor;
Allah sa -i ajute si pe tine la fel!!!
O seara placuta,sa ai!
 
in fine o persoana simpatica pe forumul ista.....ma bucur ca nu mai scri lozinci si strangi bani....ti-a dat liber ??
la proprganda nu e criza sper....merge snur....fraieri sa fie....
 
buuuun! sa zicem ca stergem cu buretele tot si discutam ca doua cunostiinte care stau la palavre....
ce putem noi discuta Mona?
expozitia de la fondul plastic? :Lansarea de carte de la Dales?despre carti...care carti...?
despre moda? despre muzica? despre arhitectura?
ce poti tu sa sustii....ca totul este depravare,ieftin?ca crestinele sunt niste curve ? ca traim neconform cu cartile sfinte si cu viata de acum 2000 de ani?ca ne-am nascut musulmani ?pe cine intereseaza asta ?
mergi cu mine sa bem o cafeluta si sa luam o prajitura....fara sa cercetezi daca e cu amoniac...cu sare de lamaie,sau vanilie... cu nu stiu eu cat 0,0001% alcool si asta doar ca odata in desert ca sa nu strice sanatatii s-a interzis alcoolul....??
sau nu stiu ce cosmetica are 0.00002% grasime de porc...??

vezi asadar ca suntem in lumi diferite,doar ca eu nu te atrag la mine,ba chiar ma deranjezi -in schimb tu,daca iti dau un deget tu vrei toata mana,imi pui in brate carti,brosuri,ma inviti la fundatiile surorilor tale,sa cunosc ADEVARATA aia sau ADEVARATA ailalta....doar....doar...oi pica in plasa....

nu pic moona.am personalitatea mea,am coloana vertebrala,am ochi sa vad ca banii in cantitati imense spalati la alb si spalati la negru de diversele fundatii,asa zisele afaceri arabesti din romania,nu vor sa ajute pe nimeni nici din Aza nici din Sudan,Yamen sau Etiopia...vor sa ajute numai raspandirea islamului...chestie cu gheare in manusi de catifea....
si culmea este ca tu sti asta si te faci ca ploua...tu si surioarele tale...colege ale aparatului de propaganda.
de aia te atac,pe tine si sistemul de care ti,care raspandeste ura,raspandeste dorinta de a ucide pe cel diferit,ca e evreu,crestin,sau altceva.
de aia te atac si te voi ataca -nu pe tine personal-ci dezastrul ce il reprezinti....

uffffffff

totdeauna m-am inteles mai bine cu baietii.....macar nu sunt prefacuti, mai prosuti dar mai cinstiti....
 
Sa sti ca si eu m-am inteles mult mai bine cu baietii,dintotdeuna;

Nimic din ce-ai sustinut mai sus nu ma reprezinta;nu caut miligramele de alcool in esente ci pur si simplu nu beau alcool,inca inainte de-a deveni musulmanca;niciodata nu mi-a placut;nici nu fumez,nu m-atrage si la fel,nu din motive religioase....
Nu adun bani pentru nimeni;am avut o tentativa in timpul razboiului si o singura persoana a trimis 200 dolari in Gaza,la citeva familii nevoiase sa-si cumere saltele fiindca ramasese fara case;cei care aduna fonduri pt amariti sunt fundatiile islamice si nu un individ/a care e imposibil sa aiba credibilitate pt necunoascvuti ,fie ei si musulmani;
Nici brosuri nu raspindesc ,ti-as oferi o carte daca am fi prietene,doar in cazul in care mi-ai cere,niciodata daca nu ai fi interesata .
Nu inteleg cauza pentru care esti asa d erazvratita impotriva Islamului,si nici nu vreau.
Fiecare e liber sa-si aleaga calea pe care o vrea.
O viata cit mai usoara si plina de succes sa ai!
 
din nou gresit....nu impotriva islamului am reclamatii...impotriva unui anumit islam,ala care nu accepta langa el alta religie,alta comportare,ala acre fura trecutul omenirii si il trece in curtea lui cu profeti,cu Adam cu Eva cu tot.
islamul care zapaceste fete slabe ca hatice,hanife,myriame si aishe de tot felul,urmareste-le pe forumurile islamice de la Cluj pana la "surorile musulmane" sa vezi ingustimea mintii lor si rautatea ce reiese din ce scriu....
ieri mergeau la inviere si faceau pom de craciun.....azi au gasit "credinta adevarata...." !!!
hai sa fim serioase...moona,daca prin absurd as avea o sora casatorita cu un evreu....nu ai mai iesi cu mine la o prajitura....m-ai taxa " javra sionista...!!" inainte de a-mi sti macar parerile.
islamul asta nu il vreau- nu cel care CU ADEVARAT doreste pacea, linistea ,bunatatea, progresul,cultiva cunoasterea si intelegerea si pe care il aplica musulmanii romani...
Acum veniti voi,fundamentalisti arabi cu fel de fel de afaceri necurate in Romania si cu material de propaganda si cursuri si radio si scoli si ajutoare ca sa luati ochii oamenilor sarmani si cu caiete si ghiozdane sa le cumparati sufletele -sa mearga chipurile "in rai"

acest islam il detest si pentru ca faci parte din el, tu cu " surorile tale" care scuipati unde ati baut...de aceea va atac...
nu pe islam -adevaratul islam- ci pe profitorii lui,pe vanzatorii de religie la suta de grame.fie ca e cretin,evreu,musulman sau budist.
pe astia ii detest.
nu cu islamul care se vrea parte din societate am eu ce am ci cu cel care se vrea in locul societatii sa judece cu legile lui nu cu dreptul international

capisci...!!??
 
Back
Top