Trance shi tot felul de Carnats de asta...

arina se poate de facut asta acum, ti-l trimit prin mirc, iti spun ce si cum pe privat, e bine?
 
bine atunci ii dau drumul prin gmail, da ei primesc file-uri arhivate, ca al tau va avea 86 mb, sau mai bine cite o piesa?
 
pe gmail e tare mult loc...cred ca primesc fileuri arhivate.
daca tu poti trimite asa mesaj mare, cred ca gmail poate sa-l primeasca
 
ok am pus sa ti se trimite file-u...mai intii posta mea o sa-l "colecteze" si asta va dura putin(maxim o ora), si speram ca mai apoi va trimite file-u...
 
vezi ca mail.ru face copiere la ei pe server mai intii si apoi il trimite din cite am inteles eu...
 
este mai jos rubrica "prikrepiti" file la napisati pisimo, era mai bine sa fi fost optiunea "online" de trimitere...
 
Sal !!!
Imi place tema abordata insa am sa va dau istoria acestui stil care se numeshte trance ca sa puteti sa aveti idee cu ce se mananca.
deci
:dj:

Trance un stil care a ieshit la libertate la inceputul anilor 90, lasand in urma tehno si hardcor-ul german.. Trance se bazeaza pe infinitele repetitii ale samplurilor scute date de consola dea lungul trac-ului rulat, pe langa toate astea se admit schimbari minime de ritm shi a fracventelor, pentru a putea face diferenta dintre track-uri. Efectul acetui stil face ascultatorul sa intre intr-un trance care ar fi echivalent cu o stare de hiper religie. Necatand la sacderea interesului fata de muzica in anii 90 , trance din nou revine, insa mai aproape de sfarshitul extreme al secolului 20, astupand din arena internationala stilul house, astfel devenind cel mai popular stil altenativ de muzica dance.
Datorita influentei acid house si Detroit techno, dezvoltarea trance a coincis cu deschiderea studioului de inregistrari R&S Records (Ghent, Belgia) si Harthouse/Eye Q Records (Francfurt, Germania). R&S a determinat formatul unor singaluri cum ar fi "Energy Flash" (Joey Beltram), "The Ravesignal" (CJ Bolland) si mai multor compozitii de la Robert Leiner, Sun Electric si Aphex Twin. Studioul Harthouse a fost dechis in anul 1992 de Sven Vath impreuna cu Heinz Roth & Matthias Hoffman. Acest studiou a influentat considerabil schimbare sunetului trance, datorita compozitiilor de la Hardfloor ("Hardtrance Acperience") si u in ultimul rand al compozitiilor poprii lui Vath ("L'Esperanza"), plus la toate astea relisurile echipelor Arpeggiators, Spicelab si Barbarella.
Necatand la perioada destul de lunga a dezvoltarii acestui stil, muzica trance dispare definitive de pe arena, terminand cu influentarea asupra muzicii britanice la inceputul acestui secol, el treptat a fost inlocuit cu breakbeat dance (trip-hop si jungle). Sunetul german classic a lasat insa urme, de asta si apare termenul de "progressive" trance, care este folosit pentru descrierea influentelor din partea formelor de house si Euro dance. Catre 1998, majoritatea DJs – cum ar fi Paul Oakenfold, Pete Tong, Tony De Vit, Danny Rampling, Sasha, Judge Jules – cantau trance in cele in voga cluburi din Marea Britanie. Chia si SUA a observat acest stil, care la ei era promovat de DJs, Christopher Lawrence si Kimball Collins.
 
Ce va pot recomanda:

A aparut compilatia V.A. - Italo Fresh Hits 2005
1213905.jpg


1 - Shapeshifters - Lola S Theme
2 - Steve Rhyner Feat Fool S Garden - Save Me
3 - HaiducII - Mne S Toboy Horosho (!)
4 - Floorfilla - Kosmiklove
5 - Monsieur Louis - La Soupe Aux Choux
6 - Master Blaster - Dial My Number
7 - In Grid - Ah L Amour L Amour
8 - Roxbury 54 Feat Dino - Disco For Life
9 - Molella - Sunshine
10 - Rozalla - You Never Love the Same Way Twice
11 - Rimini Project - A Day in the Sun
12 - Royal Gigolos - No Milk Today
13 - Gigi D Agostino - Momento Contento <<RECOMAND>>
14 - Manuel Sanchez - Love Is a Miracle
15 - Molto Folk - Canto Do Mar <<RECOMAND>>
16 - Cappella - U Got 2 Let the Music <<RECOMAND>>versiune remixata
17 - Lunedi - Mirage
18 - bi** Hotel Feat Rivaz - End of Time
19 - Kubik - Saturn 5
20 - Benassi Bros Feat Paul French - Memory of Love
21 - Gigi D Agostino and Datura - Summer of Energy
22 - Moonlight Vs Azoto - San Salvador
23 - Fantasy Project - Fall in Love
24 - Maria - To Nem Ai <<RECOMAND>>
25 - Prezioso and Marvin - Le Louvre
26 - In Grid - Milord
27 - I Chiodi - Curoe Matto
28 - Cabballero - Dancing with Tears in My Eyes
29 - Tiberi - Stare Insieme a Te
30 - Tomato S Factury - Message in a Bottle
31 - Mark Ashley - I Ll There For You Tonight
32 - Commander Tom - Attention <<RECOMAND>>
33 - Di Fumetti Feat D Jmc - Di Fumetti
34 - Thomas Della Plata Feat Nat - Get It on
35 - Steve Angello - Voices
36 - Karin De Ponti - Angels
37 - Gambafreaks Feat Nicole - Freedom
38 - Rava - Hot Tin Groove
39 - Matd - Party People <<RECOMAND>> seamana putin cu piesa Yeah de Usher
40 - Benny Benassi Pres the Biz - Love Is Gonna Save Us

Adresele nu mai sunt valabile... :)
 
nou:
Dana Rayne - Object Of My Desire
Albumul contine piesa, citeva rmx la Object Of My Desire si un videoclip
Recomand
cover_dana_rayne.jpg
 
alias said:
Vali Barbulescu rocks, desi mai toate piesele pe care le are sunt copiate mai mult sau mai putin de la artisti obscuri din vest; starneste insa o energie pe dance floor, jos palaria!

apu' iaka, a starnit chiar foarte bine energia ieri :D
 
dnd said:
nou:
Dana Rayne - Object Of My Desire
Albumul contine piesa, citeva rmx la Object Of My Desire si un videoclip
Recomand
Eh piesa e buna, insa videoclipul, cred, a fost facut in mare graba si de aceea nu a iesit prea bine...
 
dnd said:
Timpul trece , iar noi cam am uitat de rubrica asta... sau produs lucruri noi si destul de frumoase, printre care noi piese a celor de la
1.Milk Inc. - I Don't Care ,
2.dj_jean-every_single_day,
3.Angel City - Do You Know,
4.danzel-you_are_all_of_that,
5.DJ Tiesto - Traffic,
6.sylver_-_love_is_an_ange

le am deja in playlistul meu sub fomra de video file 8)
acum ce mi-a ramas e sa-mi pun castile si sa dau la maximum
aprpo cunoaste cineva din ce tara este canalul tv HD?
Iaka mai rascolesc aceasta tema si am gasit ceva.
Piesele care atunci erau bune, acum, ca si altele, s-au demodat...
Iata numai piesele cu nr. 1,3,5 si 6 mai pot fi ascultate...Dj Jean nu a reusit, ceea ce a facut cu The Launch, iar Danzel, ca si multi altii(din cateogria lor), scot o piesa si cam aici se opresc...

Canalul HD este din Belgia sau Amsterdam, nu prea am inteles. :) Prescurtarea HD vine de la noul format HD-DVD, care este superior calitatii de dvd. De ce am remarcat acest post? Pentru ca el a retransmis marele si prestigiosul concert al televiziunii TMF (The Music Factory) - The TMF Music Awards...este ceva de genul MTV Music Awards, insa cu toate ca este si in Europa un astfel de concert, TMF Music Awards are frumusetea sa...la concert nu numai ca au cantat trupe din zona EuroDance-ului ci si vedete ale pop-musicii cat si al rockului...
Iar scena este de o frumusete rara, "scena" MTV-ului nici nu se compara!
Nu cunosc data cand vor fi premiile din acest an, insa am sa aflu...
TMF se emite in 2 limbi (in 2 tari - Belgia si Olanda), numai unul din el poate fi receptionat prin satelit si nu doar asa, insa sa ai un pachet corespunzator (nu face parte din posturile care se emit gratis prin satelit
:cry: ), iar din cate am inteles deja doar unul poate fi receptionat pe satelit cand celalat doar pe cablu...
Eh, pentru noi, nu chiar ne deranjeaza ca nici nu-l receptionam :)
si ramanem la ideea ca altii vor face rip pentru noi, iar noi - download de la ei...
 
Noroashe!!!
Observ ca de la un timp incoa tot mai multa lume incepe sa aculte muzica electronica. Va pot propune sa facem schimb de muzica, numa ca eu am in exclusivitate numa labeluri shi seturi. Cine este interesat scrieti, shi voi incerca sa fac tot posibilul sa va pot ajuta cu orice.

Shi inca ceva cine ar vrea sa faca parte dintr-un proiect de muzica electronica scrietsi shi mai discutam.
 
ReDu said:
Noroashe!!!
Observ ca de la un timp incoa tot mai multa lume incepe sa aculte muzica electronica. Va pot propune sa facem schimb de muzica, numa ca eu am in exclusivitate numa labeluri shi seturi. Cine este interesat scrieti, shi voi incerca sa fac tot posibilul sa va pot ajuta cu orice.

Shi inca ceva cine ar vrea sa faca parte dintr-un proiect de muzica electronica scrietsi shi mai discutam.
faci schimb numai cu astea din moldova sau? :)
 
Am label-uri britanice shi din SUA SHi cateva ruseshti dar alea ruseshti sunt in mare majoritate dominate de DNB in rest am noul album a lu :dj: TIESTO (Parede of the atletics) shi noul label a lu :dj: ATB (Adicted to music) shi cea mai noua compilatsie de trance din 2005 (AC 7) cu mai multi :dj::dj: la un loc

in rest e prea multa musica ca sa prezint amu aci denumirile

Pana la urma poate totushi este cineva doritor sa faca parte din proiectul pe care vreau sa-l lansez. doar daca apar doritori atunci voi detlia pana atunci sanatate la toti shi nu uitatsi ca acu e postul pashtelui. Sa fiti cuminti :wink:
 
am inteles ca ce ai...intreb cum ai de gand sa faci schimbul daca doresc...eu de exmplu pana ce doar prin net...
hehe am si eu ceva de tiesto
Dj Tiesto - Perfect Remixes Vol.3 (2005)
 
si m-ar interesa daca ai ceva din Armin Van Buuren(ceva din colectia "A state of trance"), din 2004, din septembrie, adica descrescand cu anii :) pentru ca de atunci pana-ncoace le am mai pe toate...deci din 2003, 2002...
 
Back
Top