Voxtel sau Moldcell?

ciofu

New Member
Vreau sa va aud parerile despre aceste 2 companii. Cum credeti care e mai avantajoasa la moment? Vorbim aici despre operatorii GSM in MD.
 
Am lucrat la Voxtel si stiu cum stau lucrurile acolo, personal prefer sa platesc mai mult dar sa am calitate, decit sa platesc mai putsin si sa nu am nimica. Si mai bine totusi sa dau banii francejiloor decit turcilor :smile:
 
VoXtEl are o arie de acoperire mai mare ca MoldCell si inca ... socot ca ... oricum au o practica de lucru mai multa in MD astfel ...
 
da da, eu din cimp de la bunelu [din carutsa cu paie] sunam din mers in Chisinau...
feelingu tare cool! de neuitat! :lol:
ce zile , ce zile!...
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-07-05 13:10, Vo0Do0 a scris:
VoXtEl are o arie de acoperire mai mare ca MoldCell si inca ... socot ca ... oricum au o practica de lucru mai multa in MD astfel ...
[/quote]
In aceasta chestii Voxtelul a inceput sa ramina in urma. Moldcelul a intrecut voxtelul in domeniul acoperirii, cei ce nu pot sa spun shi despre calitate, de aceia am decis sa ramin la Voxtel cu toate ca imi ofereau pe cratis cartela sim de la moldcel.
O alta chestie ce nu-mi place la Moldcell, nu stiu, poate mi se pare, poate nu, dar am impresia ca la ei totul e facut ca la vadani. Tare aiurea. Cind incerci sa accesezi 444 raspunde un glas asa de protivnii :grin:
 
ppl eu sa va spun drept nie nii p***i(sorry de expresie)
car companie este mai buna
as fi si eu de acord cu Mask dar daca spun asa apu o sa se supere acei care sunt la moldcel
de ex eu is la Moldcel clar ca nu toate serviicile sunt perfecte dar incearca si ei sa fie la inaltsime
eu de foarte multe ori ma duc la bunica si lu tata meu care este la Voxtel ii trebuie din chind in chind sa sune si nu se afla in zona de acoperire dar Moldcel se afla pe mine ma satisface si Moldcel daca avetsi alte pareri scrietsi:)

_________________
DonV|per

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: kedd pe 2001-09-27 13:18 ]</font>
 
Daca esti student mai bine Tempo daca nu esti student mai bine alocard daca discuti mult pe telefon mai bine Practic (voxtel)
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-06-16 13:59, ciofu a scris:
Vreau sa va aud parerile despre aceste 2 companii. Cum credeti care e mai avantajoasa la moment? Vorbim aici despre operatorii GSM in MD.
[/quote]
Mie imi pare ca alocardul e mai bun - iti ofera Identificarea numerelor gratis si nu-i chiar scump, la tempo dupa cum stiu identificarea lucreaza numai o luna.
 
eu cred ca voxtel caci este o companie foarte mare care este renumita in Europa deasemenea serviciile care le presteaza sunt foarte bune.
 
Eu de asemenea sunt de partea francezilor. Calitatea e pe primul loc. Astia Orange nici in Chisinau n-au peste tot acoperire. Si cind mai aud de turci in vine greata. Undele miroase a KEBAB.
 
Ce va uitati voi ca sunt turci sau ca sunt americani sau georgieni, uitati-va la ce servicii presteaza. Deamu daca-s turci, gata. Nu mai trebuie, Moldcell-ul prinde f bine si e la nivel.
P.S. Kebabul nu e numaidecat turcesc.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: ciofu pe 2001-10-30 02:42 ]</font>
 
Back
Top