40% din prost-situatele din europa provin din Romania si RM.

Gata mai, eu recunosc: 99,99% din curvele din Europa sunt din Romania. Doar 0,01% sunt din Italia, Franta, Germania, Anglia, Spania, Olanda.
 
As avea si eu cateva observatii:
1. albanezii in general prostitueaza pe altii.
2. "Patriotismul" asta gaunos a la Dixy ("acum prostituatele romance castiga destul de bine in Romania incat sa nu mai fie nevoite sa plece in alte tari") este absolut respingator. Daca prostitutia este atat de faina, de ce nu iti trimiti sora/ mama sa faca trotuarele, ba? noi avem o problema foarte mare cu prostitutia. Putem sa ne suparam cat vrem, importanta nu este pozitia noastra in top 3, ci numarul foarte mare de femei care ajung sa fie obiecte sexuale.
 
Ca o fi si mare lucru de inteles din tampenia asta:

dixy said:
Imi cer scuze, dar sunt profund indignad de titlul threadului. Poate era valabil acum 10 ani. Dar acum prostituatele romance castiga destul de bine in Romania incat sa nu mai fie nevoite sa plece in alte tari. Cititi orice statistici vreti, dar veti vedea ca nu prea mai sunt prostituate romance in alte tari.

Pai daca castiga 50 - 100 euro in Romania, ce nevoie ar ma avea sa plec in alta tara unde ar castiga fix la fel?
 
Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul, dixy. Reformulez invitatia de a-ti trimite mama sa faca pe prostituata doar in Romania unde se castiga bine si este degradata doar de ai ei. Ce zici?
 
Ce topic interesant. Nu stiu cum am avut rabdarea de a-l citi pe tot...

Dar asa ca trivia pentru membrii forumului;
Pana acum doi ani in Canada, strip-tezele erau aduse in majoritate din Romania(nu mai tin minte sigur procentajul, dar ceva in jurul a 60% sau mai mult). Acestea veneau in Canada cu contract oficial de munca si acte in regula; descriptia profilului acestora era de "exotic dancers". Beshica s-o spart cand ministrul imigratiei canadian a oferit servicii(facilitari de viza/rezidenta) catorva astfel de fete, pentru ca ele sa apara si sa faca atmosfera la un chef al partidului Liberal. Apoi presa canadiana a aflat de treaba asta si a aruncat cu fecale pe Liberali.
Concluzia: Fetele noastre sunt niste frumuseti rare. In plus ele au ajutat Canada in a scapa de un guvern Liberal corupt...
 
Huh? Si pentru ca sunt niste frumuseti rare ar trebui sa ii lasam pe altii - fie si liberali canadieni corupti - sa isi bata joc de ele?
 
Husky40;206019 said:
Huh? Si pentru ca sunt niste frumuseti rare ar trebui sa ii lasam pe altii - fie si liberali canadieni corupti - sa isi bata joc de ele?
Am scris in postarea mea undeva asta? Sau mai mult, am incercat sa dau impresia asta undeva in postarea mea?

Pe de alta parte as putea spune chiar faptul ca respect, faptul ca acestea au mers in alta tara, legal, au lucrat, au castigat un ban, si totul legal.
 
Husky40;206019 said:
Huh? Si pentru ca sunt niste frumuseti rare ar trebui sa ii lasam pe altii - fie si liberali canadieni corupti - sa isi bata joc de ele?

Husky, nu isi bate nimeni joc de ele. Vad ca nu intelegi. In momentul in care suni la un anunt din ziar "angajam dansatoare exotica, plata minim 2000 E", la ce te astepti, sa lucrezi intr-un centru de cercetare?
 
FogDucker;205932 said:
Pana acum doi ani in Canada, strip-tezele erau aduse in majoritate din Romania(nu mai tin minte sigur procentajul, dar ceva in jurul a 60% sau mai mult).

Si cam pe ce te bazezi cand afirmi asta? Pe aceleasi dovezi pe care se bazeaza si italienii cand afirma ca romanii sunt tigani hoti.

Vara mea e in Canada de 17 ani. Mi-a spus ca, virgula, canadienii nu sunt un popor, nu au o coeziune. Mi-a mai spus si ca e tara cu cel mai mare numar de cretini si redusi mintal pe care a vazut-o.
 
dixy;206234 said:
Si cam pe ce te bazezi cand afirmi asta? Pe aceleasi dovezi pe care se bazeaza si italienii cand afirma ca romanii sunt tigani hoti.

Dar de unde stii pe ce ma bazez eu? De unde stii ca eu am aceleasi dovezi pe care le au si italienii care afirma ce vor ei despre romani? De unde stii ce background am eu?
Locuiesc in Canada de aproape 13 ani. Am lucrat in domeniul mass-media, la o statie radio si stirile de ultima ora imi veneau chiar pe birou. Stirile care erau cu sau despre romani erau cele pe care le cautam cu cea mai mare atentie. Pe langa asta imi si place sa stau la curent cu tot ce se intampla in tara si in lume. Deci informatia asta nu o inventez eu ci chiar asa s-a intamplat. Sper totusi ca am reusit sa raspund intrebarilor tale, untr-un mod satisfacator.

Iar ca sa nu fie vreo intrebare in legatura cu credibilitatea celor spuse de mine, as dori sa adaug si cateva linkuri care adeveresc cele spuse de mine inainte. Scandalul STRIPPERGATE...
Am atasat mai multe linkuri cu informatie de la mai multe surse, pentru a nu fi acuzat ca "manipulez massmedia":rolleyes:
Din Canada:
http://cnews.canoe.ca/CNEWS/Canada/2004/06/25/514148.html
http://maxberger.ca/subcategories/media/media20.htm
Din Anglia:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/article399446.ece

dixy;206234 said:
Vara mea e in Canada de 17 ani. Mi-a spus ca, virgula, canadienii nu sunt un popor, nu au o coeziune.
Pai asta cam asa este; dar mai exact cere este ideea ta? Ce incerci sa demonstrezi? Sau ce legatura are asta cu discutia anterioara?

dixy;206234 said:
Mi-a mai spus si ca e tara cu cel mai mare numar de cretini si redusi mintal pe care a vazut-o.

Deci sa inteleg ca verisoara ta lucreaza ca doctor psihiatru intr-o clinica locala??? Din nou, permite-mi sa folosesc...:rolleyes:

Faptul ca locuitorii Canadei sunt diferiti de noi(est-europenii), si ca nu-i putem intelege, nu-i face cretini, redusi sau retardati mintali. Ne face insa pe noi sa parem ingusti la minte.

dixy;206233 said:
Husky, nu isi bate nimeni joc de ele. Vad ca nu intelegi. In momentul in care suni la un anunt din ziar "angajam dansatoare exotica, plata minim 2000 E", la ce te astepti, sa lucrezi intr-un centru de cercetare?

...centru de cercetare....MUHAHAHAHAHAAAAAA :urlet:
 
Cea mai inteleapta decizia care ar trebui luata in privinta SIGURANTEI prostituatelor din RO si MD ar fi legalizarea prostitutiei.
 
Back
Top