Aa vrei s intrai voi n Europa?

coolgreetings said:
Filipe...esti si tu un rasist, numai ca stii sa te ascunzi dupa cuvintele tale bine formulate...
Da...da...stiu ca vei incepe sa indrugi verzi si uscate......nu trebuie, foloseste-ti energia pentru altceva....... Ca orice alt conducator, ti-ai format trupa "dreptilor si inteligentilor" care te vor sustine pana la moarte.....asa ca rog lia & co sa nu cuvanteze.....da sa inghita in tacere.....

--------------------------------------------------------------------------------

Bush o face deschis, spunand ca Iranul, Irakul & co fac parte din axa raului. El stie sa o formuleze bine(defapt el e prea prost ca sa poate formula ceva singur, asa ca probabil citeaza ce-i scrie managerul public)....in realitate e un rasist mare....ascultand muzica de genul "Killing a muslim".

Da...da.....lia, ma dor urechile.....

Este foarte ingrijorator.
 
zopiryon said:
/offtopic
stiu ca sa discutat mult despre farhenheit, as vrea sa stiu daca img de la scoala aia de copii cu Bush in timp ce WTC e lovit de avioane e autentica ?

Zopi, esti la fel de ignorant si paranoic precum coolgreetings. Iar diversiunea la care te dedai arata ca esti nu numai un calomniator ordinar, dar ca agreezi rasismul.
 
Filea, puisorule....linistit...ca nimeni nu vrea sa te bata.....
Nu striga...ca te auzi in toata Europa...
FA....nu stii sa accepti si alte pareri! Esti om pierdut........
 
coolgreetings said:
Filea.....linistit, puiule....ce a dat in tine? Cine mi te-a enervat?
Rasism? Ha......is rasist ca ti-am criticat iubirea ta Bush? Oare crezi ca ma inspaimantezi spunandu-mi numele? Vrei sa ma sfidezi? Filea...filea......a trecut timpul cela glorios a imparatiei voastra......

Ti-am spus ca esti un adolescent chinuit de hormoni care ar trebui sa se refugieze pe "Sexul in grup". Iar gogomania cu Bush nu o mai repeta, ca te faci de ras. Te-as ruga sa nu mai postezi spam. Daca vrei sa comentezi textul propus bine, daca nu cara-te si ineaca-te in Dunare.
 
FA......e trist sa vad ce limitat esti!
Daca poate inca nu ma descurc asa de bine in politica ca tine, nu inseamna ca is retardat.....
Ti-am mai spus....du-te la parintii morti!
 
coolgreetings said:
FA......e trist sa vad ce limitat esti!
Daca poate inca nu ma descurc asa de bine in politica ca tine, nu inseamna ca is retardat.....
Ti-am mai spus....du-te la parintii morti!

ai sa accepti ca esti mincinos, ai fost deovedit.
 
coolgreetings said:
Bush o face deschis, spunand ca Iranul, Irakul & co fac parte din axa raului. El stie sa o formuleze bine(defapt el e prea prost ca sa poate formula ceva singur, asa ca probabil citeaza ce-i scrie managerul public)....in realitate e un rasist mare....ascultand muzica de genul "Killing a muslim".

Va rog sa ma credeti, esti cel mai prost individ originar din Bastardostan cu care am avut de a face. Nu exagerez.
 
zopiryon said:
mai roaga'ma odata ca nu te cred, mai bine pune'te in genunchi poate o sa fii mai convingator :D

Aha Tanase, fiul jurnalistului corupt, redactor sef al celei mai corupte publicatii din Bastardostan.
 
Buna, filipash fluturas.....am revenit.....
uite-te ca ti-am adus si sursa...da ma tem ca esti prea naiv ca sa intelegi germana.....
Ah...sorry....cantecul nu se numea Killing a muslim da Killing an Arab


ORF NEWS (Austria) said:
Bushs Mountainbike-Musik

Der mchtigste iPod der Welt ist nur schwach bestckt.




Auch der wahrscheinlich mchtigste Mann der Welt kann sich aktuellen Trends nicht verschlieen. Wenn US-Prsident George W. Bush in seiner Freizeit auf Mountainbike-Tour geht, ist das derzeit wohl populrste Multimedia-Spielzeug immer dabei: ein iPod.

Geschenk der Bush-Tchter


Seit im Vorjahr bekannt wurde, dass Bush den hippen Musikplayer im Juni als Geburtstagsgeschenk von seinen Tchtern Barbara und Jenna bekommen hatte, beschftigt normalsterbliche iPod-Fans quer durch alle politischen Lager eine Frage: Wie schaut die Playlist des US-Prsidenten aus?


Die "New York Times" ("NYT") enthllt jetzt, was der US-Prsident tatschlich hrt, wenn er mit den charakteristischen weien Stpseln im Ohr durch die Gegend rund um seine Ranch in Texas radelt: vor allem Country und populren Mainstream-Rock.


"ber-patriotische Playlist"


Die Satire-Website Whitehouse.org spekulierte in ihrer Sektion "White House for Kids - total 'kewle' Sachen fr die patriotisch orientierte Jugend" schon seit lngerem ber Bushs Musikgeschmack.


Unter dem Titel "Checkt seine rockende, neue, ber-patriotische Playlist fr 2005" sind etwa "We Are The Champions" von Queen, "Killing an Arab" von The Cure und eine ganze Reihe von Songs aufgelistet, die auf Bushs Party-Vergangenheit abzielen: "I Drink Alone" von George Thorogood, "Tequila Sunrise" von den Eagles und "Cocaine" von Eric Clapton.


Country und Mainstream-Rock


Im echten Leben hrt Bush bevorzugt traditionellen Country von George Jones, Alan Jackson und Kenny Chesney.


Auerdem befinden sich auf dem "First iPod" einige Hits von Van Morrison, dessen "Brown Eyed Girl" einer von Bushs Lieblingssongs sein soll, und die Sporthymne "Centerfield" von John Fogerty, die bei Spielen der Texas Rangers gespielt wurde, als Bush Besitzer des Baseball-Teams war.


Die prsidiale Tauschbrse


Neben seinen eigenen Favoriten tauscht der US-Prsident auch Songs. Laut "NYT" hat er sich einen vielseitigen Musikmix vom iPod seines Biker-Kumpels (und leitenden Medienstrategen im Wahlkampf 2004) Mark McKinnon heruntergeladen.


Darunter sind der Joni-Mitchell-Klassiker "(You're So Square) Baby, I Don't Care" und "My Sharona" von The Knack - eine erotisch "suggestive, wenn nicht sogar unverhohlen schmutzige" Nummer, zitiert die Zeitung den "Rolling Stone"-Musikredakteur Joe Levy.


"Mag Knstler, die ihn nicht mgen"


"Es ist sehr interessant, dass der Prsident Knstler mag, die ihn nicht mgen", so Levy weiter. Gemeint ist damit unter anderen Ex-Creedence-Clearwater-Revival-Snger Fogerty, der im letzten Wahlkampf einer der Stars der Anti-Bush-Tournee "Vote for Change" war.


Bushs Medienstratege McKinnon hlt solche Analysen fr bertrieben. Egal wer Prsident sei, "wenn er seine Musikauswahl nur auf Musiker beschrnken wrde, die frs Establishment sind, wre das eine ziemlich dnne Kollektion".


Typischer Babyboomer


Levy attestiert dem Prsidenten, er habe einen fr die Babyboomer-Generation typischen Musikgeschmack; seine iPod-Sammlung bestehe aus "vielen groartigen Knstlern aus den 60ern und 70ern und einigen moderneren Knstlern, die wie groartige Knstler aus den 60ern und 70ern klingen wollen".


Der Musikjournalist hlt Bush allerdings zugute, dass er es ernst meine mit seiner Liebe zur Country-Musik - und deshalb keinen lockeren Mainstream-Country, sondern ernst zu nehmende Musiker mit ernst zu nehmenden Themen hre.


Die Liebe und der Alkohol


Levys Beispiel: "George Jones ist der grte lebende Country-Snger - und ein rekonvaleszenter Alkoholiker, der oft ber Herzensbrche und das Trinken singt."


Dass diese Musikauswahl besondere Grnde habe, sieht McKinnon nicht. Die prsidiale Playlist sei nur eine Playlist, nichts weiter: "Niemand sollte die Songauswahl psychoanalysieren. Es ist Musik zum ber-den-nchsten-Hgel-Fahren."


Alles legal


"Poweruser" ist Bush allerdings keiner: Er hat nur 250 Songs auf seinem Musikplayer gespeichert, obwohl auf der eingebauten Festplatte ein Vielfaches davon Platz htte.


Auerdem kmmert sich der US-Prsident nicht persnlich um seine Musiksammlung. Das ist Aufgabe seines persnlichen Assistenten Blake Gottesman, der, so berichtet die "NYT", einzelne Songs und ganze Alben aus dem Internet herunterldt - natrlich ganz legal aus Apples virtuellem Musikkaufhaus iTunes.


Links:



New York Times
Weies Haus
Whitehouse.org
IPod

Ah.......fluturasule...sa nu te aud ca vrei presa internationala........asta e presa internationala!


Filipas Fluturas said:
Sursa acestei gogomanii, te-as ruga.
Ha.....Daca New York Times e gogomanie, atunci ce esti tu? Cioban?
 
"Printre titlurile pe care le are Bush in iPod se afla "We Are The Champions" de Queen, "Killing an Arab" de The Cure si o lista lunga de cantece care fac parte din trecutul cu petreceri ale lui Bush: "I Drink Alone" de George Thorogood, "Tequila Sunrise" de Eagles si "Cocaine" de Eric Clapton."

Am tradus ce era mai important...
 
Clar ca boul de Bush ar fi putut sa asculte asa ceva! E prost........oare nu e clar de ce a castigat? Din cauza ca El Gore era prea destept, iar Bush prea prost......si e si logic ca populatia din america nu se prea diferentiaza de Bush...deci cu totii au votat un dobitoc...

FA......."inteligentule"..........du-te...cara-te de unde ai venit!....du-te sa te culci la sicriul parintilor....ca sarmanii morti tare au mai suferit......Du-te... si ingroapate langa ei...
 
Revenind un pic la tema discutiei -- este ingrijorator "scorul" acestui poll: 5:4

Halal de asa forumisti
 
filipovici intreaba :
Aa vrei s intrai voi n Europa?

din felu in care e pusa intrebarea rezulta ca tu nu faci parte din noi care vrem sa intram in europa, in felu asta e evident de ce il sustii pe tovarasul voronin-rosca
 
Back
Top