Alegeri locale 2007

Cu cine veti vota la viitoarele alegeri locale?

  • Veaceslav Iordan (Partidul Comunist)

    Votes: 3 4.2%
  • Ion Mereuta (Partidul Umanist din Moldova)

    Votes: 0 0.0%
  • Leonid Bujor (Aliantei "Moldova Noastra")

    Votes: 2 2.8%
  • Vladimir Filat (Partidul Democrat)

    Votes: 14 19.7%
  • Dorin Chirtoaca (Partidul Liberal)

    Votes: 24 33.8%
  • Zinovia Zorin (Partidul Conservator)

    Votes: 0 0.0%
  • Alexandru Corduneanu (PPCD)

    Votes: 24 33.8%
  • Valentin Crilov (Patria-Rodina-Ravnopravie)

    Votes: 0 0.0%
  • Eduard Musuc (Partidul Social-Democrat)

    Votes: 2 2.8%
  • Corneliu Ciurea (Partidul Social-Liberal)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    71
  • Poll closed .
are cineva in program cifre si promisiunea ca daca va castiga si nu va face
ceea ce a promis va sa suporta consecintele ?
 
E Timpul Sa Votam Un Primar Al Chisinauenilor, Ca Demultisor Nu Am Avut Primar( De La Urecheanu), Si Sa Nu Lasam Babaritul Si Mosnegaritul Sa Voteze Comunistii, Ca Astia Ne Duc De Rapa, Ci Sa Mergem La Vot Si Sa Alegem Persoana Care Merita Acest Post.
 
adrenalina;177903 said:
scopul ar trebui sa fie schimbarea si asta se obtine putin altfel decat credeti voi. ar trebui sa luati exemplu Ro 2004...

si nu ii nici o cacealma, draga domnule. de unde stiu nu ii treaba ta. ca il sustin pe filat nici asta nu ii drept. doar ca nu imi place sa va las sa umpleti niste oameni de rahat numai pentru ca aveti anumite simpatii. asta ii marsav si ma irita de-a dreptul.QUOTE]

Stimabila,
suna foarte frumos, dar prin mesagele postate de dumneavoastra "miroase" a Pro-Filat.
Cat priveste apartententa dumneavoastra la Romania: sunt sigur ca v-ati nascut si ati crescut in Basarabia (expresiile utilizate si greselile de exprimare denota acest fapt). Totodata nu cred ca ati renuntat la cetatenia Republicii Moldova. Credeti-ma, am stat mai mult de 10 ani in Romania (exista diferente intre Iasi si Chisinau, deci nu puteti fi nici chiar din Moldova de peste Prut).
Concluzia, este marsav sa va ascundeti in spatele neutralitatii, sustinand totusi un candidat, si sa afirmati diferite povesti despre spiritul nobil ce va caracterizeaza. Ne vom purta de grija si fara coruptul Filat.
 
esti amuzant draga domnule si devii din ce in ce mai amuzant.... :D nu ma mai obosesc sa iti acord atentie. daca esti asa de sigur pe cele afirmate, pe mine nu ma afecteaza absolut deloc ce crede un rigel sau lucic pe acest forum.

poate ca fac anumite greseli de scriere, pt ca scriu repede si in timp ce mai scriu pe forum, fac si alte chestiuni... si de asta nici nu verific. plus ca sunt la curent cu toate rusismele si tampeniile din limba moldoveneasca si ma "pricaleste" sa le folosesc cateodata.

cat va plateste PPCD sa stati pe forum si sa ii sustineti cauza? sau pe tine lucic, cat de plateste Chirtoaca? pt ca daca eu sunt de 2 ani pe forum, voi ati aparut abia acum in preajma alegerilor, nu scrieti pe alte tema si va faceti de ras doar aici... si mai aveti tupeu sa vorbiti de altii...
 
adrenalina;177943 said:
esti amuzant draga domnule si devii din ce in ce mai amuzant.... :D nu ma mai obosesc sa iti acord atentie. daca esti asa de sigur pe cele afirmate, pe mine nu ma afecteaza absolut deloc ce crede un rigel sau lucic pe acest forum.

poate ca fac anumite greseli de scriere, pt ca scriu repede si in timp ce mai scriu pe forum, fac si alte chestiuni... si de asta nici nu verific. plus ca sunt la curent cu toate rusismele si tampeniile din limba moldoveneasca si ma "pricaleste" sa le folosesc cateodata.

cat va plateste PPCD sa stati pe forum si sa ii sustineti cauza? sau pe tine lucic, cat de plateste Chirtoaca? pt ca daca eu sunt de 2 ani pe forum, voi ati aparut abia acum in preajma alegerilor, nu scrieti pe alte tema si va faceti de ras doar aici... si mai aveti tupeu sa vorbiti de altii...

Sa revenim la mesajul anterior, am afirmat ca nu era
vorba de greseli de scriere, ci de greseli de exprimare (exista o mare diferenta!).
Din pacate nu puteti sa purtati o dezbatere fara sa aduceti afronturi si sa atacati persoana, si nu ideile care le promoveaza. Chiar aveti un spirit "mesianic", pana la urma toti se considera importanti intr-o masura mai mare sau mai mica, depinde de intelect.
Cat priveste "plata"... As putea sa va intreb vice-versa despre Filat. Dar va asigur ca o fac din propria initiativa atunci cand cineva face calomnii la adresa echipei din care fac parte si eu.
Am cautat pe net despre alegeri si am gasit acest forum. In restul timpului - am meserie, activitate extraprofesionala, familie. Credeti-ma ca nu am timp sa stau pe forumuri, doar dumneavostra mi-ati solicitat fapte si nu vorbe.
 
adrenalina;177947 said:
atunci va propun sa va vedeti de treaba si de meserie, nu sa stati pe forumuri pana la 4 dimineatsa.

Iar dumneavoastra sa faceti in continuare afirmatii calomnioase la adresa PPCD-ului? Nu ar fi mai corect sa ne vedem ambii de treaba.
P.S. Sper ca-mi permiteti sa-mi tin calculatorul deschis peste noapte si sa urmaresc forumul cand doresc, va rog...
 
rigel;177950 said:
Iar dumneavoastra sa faceti in continuare afirmatii calomnioase la adresa PPCD-ului? Nu ar fi mai corect sa ne vedem ambii de treaba.
P.S. Sper ca-mi permiteti sa-mi tin calculatorul deschis peste noapte si sa urmaresc forumul cand doresc, va rog...

rigel , hai linistestete ,trage aer in piept ,
citeste denumirea temei si mergi mai departe.
 
m_c_B;177951 said:
rigel , hai linistestete ,trage aer in piept ,
citeste denumirea temei si mergi mai departe.


Da, am uitat... De dragul neutralitatii votati Filat!
Start "mici pacate", Stop "calomnii"!

Rosca si PPCD sunt... asa cum sunt, ce sa zic, "intru totul de acord cu voi"!

Acum este bine? Sunt de al vostru?

Hu... m-am linistit...
 
m_c_B;177954 said:
bine ca te-ai linistit.
mai citeste inca o data mesajul de mai sus ,incearca sa-l intelegi.

Da, am uitat... De dragul neutralitatii votati Filat!
Start "mici pacate", Stop "calomnii"!

Rosca si PPCD sunt... asa cum sunt, ce sa zic, "intru totul de acord cu voi"!

Acum este bine? Sunt de al vostru?

Hu... m-am linistit...

Stop, m-am ciclat? Macar este bine ca urmez linia partidului, pardon urmez linia forumului.
 
rigel, nu e cazul sa fii atat de ironic.. :) fiecare persoana are dreptul la opinie. si care e faza , nu inteleg.

te deranjeaza cumva ca Filat nici nu se compara cu candidatul vostru? ;) linisteste-te. ai sa vezi ca va fi bine :)
 
adrenalina;177943 said:
esti amuzant draga domnule si devii din ce in ce mai amuzant.... :D nu ma mai obosesc sa iti acord atentie. daca esti asa de sigur pe cele afirmate, pe mine nu ma afecteaza absolut deloc ce crede un rigel sau lucic pe acest forum.

poate ca fac anumite greseli de scriere, pt ca scriu repede si in timp ce mai scriu pe forum, fac si alte chestiuni... si de asta nici nu verific. plus ca sunt la curent cu toate rusismele si tampeniile din limba moldoveneasca si ma "pricaleste" sa le folosesc cateodata.

cat va plateste PPCD sa stati pe forum si sa ii sustineti cauza? sau pe tine lucic, cat de plateste Chirtoaca? pt ca daca eu sunt de 2 ani pe forum, voi ati aparut abia acum in preajma alegerilor, nu scrieti pe alte tema si va faceti de ras doar aici... si mai aveti tupeu sa vorbiti de altii...


Chirtoaca si banii ((((((((-: Nu ma pot opri, mor de ras!!!!! Poate PPCD-ul,
dar Chirtoaca nu are posibilitatile lui Filat. Chiar m-am facut de ras cu sustinere 'saracului' Chirtoaca, cine se pune cu banii lui Filat.
O sa ma corectez.
 
groparu;177902 said:
da programul electoral unde-i este?

O sa apara! Asteptati, fratilor! Zilele astea, la sfarsitul saptamanii.
Tot va-ti incins cu candidatii astia parteinici.

Ascultati pe mine, il stiu bine pe Petru Bodarev, este un om de o calitate superioara!

Opriti coruptia la primarie!
Votati Petru Bodarev!
Independent
 
interesanta logica avem.. nu am ce zice. cand candidatul e 'sarac' se zice ca va fura Primaria, Tara, Guvernul, etc. cand are posibilitati financiare, iarasi nu aranjeaza..care e problema, fratilor? imi spuneti si mie de cine avem nevoie noi?
 
pervul;177959 said:
O sa apara! Asteptati, fratilor! Zilele astea, la sfarsitul saptamanii.
Tot va-ti incins cu candidatii astia parteinici.

Ascultati pe mine, il stiu bine pe Petru Bodarev, este un om de o calitate superioara!

Opriti coruptia la primarie!
Votati Petru Bodarev!
Independent

:) draga, au mai ramas 26 zile pana la sfarsitul campaniei, da el inca nu are program? ;) interesant..
 
calugarita;177960 said:
interesanta logica avem.. nu am ce zice. cand candidatul e 'sarac' se zice ca va fura Primaria, Tara, Guvernul, etc. cand are posibilitati financiare, iarasi nu aranjeaza..care e problema, fratilor? imi spuneti si mie de cine avem nevoie noi?

Depinde de unde are posibilitatile financiare. Daca este corupt, corupt o sa moara. Garbatovo moghila ispravit. Sau lupul paru-si schimba, dar naravul. Sau cine fura azi un ou - maine va fura un bou. Si mai sunt si altele. Stramosii nostri nu au fost prosti cand au ajuns la concluziile astea.

Lasa-l pe Filat sa-si vada de banii 'acumulati' pana acum. Eu am nevoie de un primar care nu a bagat mana in buzunarul altora sau a statului.

Votati Dorin Chirtoaca!
Un primar tînăr, o echipă liberală — o capitală europeană!
Schimbarea spre bine de la liberali vine!

http://www.alegeri.md/2007/chisinau/chirtoaca
 
Back
Top