Alegeri locale 2007

Cu cine veti vota la viitoarele alegeri locale?

  • Veaceslav Iordan (Partidul Comunist)

    Votes: 3 4.2%
  • Ion Mereuta (Partidul Umanist din Moldova)

    Votes: 0 0.0%
  • Leonid Bujor (Aliantei "Moldova Noastra")

    Votes: 2 2.8%
  • Vladimir Filat (Partidul Democrat)

    Votes: 14 19.7%
  • Dorin Chirtoaca (Partidul Liberal)

    Votes: 24 33.8%
  • Zinovia Zorin (Partidul Conservator)

    Votes: 0 0.0%
  • Alexandru Corduneanu (PPCD)

    Votes: 24 33.8%
  • Valentin Crilov (Patria-Rodina-Ravnopravie)

    Votes: 0 0.0%
  • Eduard Musuc (Partidul Social-Democrat)

    Votes: 2 2.8%
  • Corneliu Ciurea (Partidul Social-Liberal)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    71
  • Poll closed .
Democracy;178040 said:
Eu nu am negat afirmatiile tale. Sincer sa fiu nu sunt de acord ku tine in ceea ce priveshte mass-media. Da. Ar fi normal sa fie asa dar la noi , sorry , nu e! Ma faci sa rid cu "un om politic care se respecta nu plateste pentru a-si lustrui imaginea". Cine a spus asta? Tu, marele politician :D U r funny! Si eu perseverez ku minciunile? Uite hai spune ce minciuna am spus eu si sunt complet de akord ku tine? Don`t be shy, just give it tha best shot MR.BIG Politicyan!

In fine, decat ati cheltui bani pentru lustruirea imaginii lui Filat, mai bine ati inainta un alt candidat. Stricati degeaba hartia pentru afise si fluturasi, pacat de paduri...
Draga PD-ist, dar de moralitate in politica ai auzit sau PD-ul cu toti deputatii-afaceristi social-democrati nu poseda asa ceva. Se si vede. Nu poti cere acolo unde nu-i...
 
Si stai! Comisia de ancheta parlamentara. Imi spui te rog de cine era condusa? Da, de insushi Domnul Iurie Rosca! Kred k ar trebui sa mai kautsi prin lista neagra, poate il gasesti si pe dumnealui...
 
Moralitate politica! Mda. Tiai ales si tsara! Bvo! Si te rog sa-mi numesti un nume de politician care ,dupa kum spune marele analist politic LUCIC, are MORALITATE ,politica in viziunea ta
 
Democracy;178043 said:
Moralitate politica! Mda. Tiai ales si tsara! Bvo! Si te rog sa-mi numesti un nume de politician care ,dupa kum spune marele analist politic LUCIC, are MORALITATE ,politica in viziunea ta

Hai sa vedem articole de coruptie despre Rosca, Chirtoaca, Pavlicenco, chiar Iordan, si altii...
Comisia a fost parlamentara, Parlamentul a fost ales de popor, aceasta este democratia (nu social-democratia afaceristilor). Dar despre filarea lui Filat de catre SRI? Sau si acolo a fost implicat Rosca? Eu deja vad filiera - Rosca si Constantinescu sunt crestin-democrati... Au stiut ei ca Filat va candida la primarie. Rosca are pacatele lui, dar mai are mult pana la Filat.
Precizeaza-mi te rog PD-ul vrea sa ne integreze in Uniunea Africana cu moralitatea care o promoveaza? Pentru integrarea in UE trebuie sa reformam clasa politica si apoi electoratul. Cu mentalitatea ta pupam UE peste 50 de ani, sper ca nu tot PD-ul gandeste la fel, macar Oazu Nantoi.

Reproseaza-mi te rog ceva despre Dorin Chirtoaca, eu il consider un politician integru.
 
Apropo de UE. 50 de ani??? UE? Draga prietene, UE saraca mai are de trait maximum 10 ani.... Tsio garantez.Poti sa ma intrebi si de ce? Frte simplu. De ce s-a destramat USSR sau CCCP, imperii ( cred io ca cunosti definitia cuvintului imperiu, adika un conglomerat de state cu nationalitati diferite). GAsind raspunsul la intrebarea mea o sa afli shi raspunsul la cea precedenta.
 
Eu nu am facut "politica"...
Eu nu m-am implicat in nici o afacre in Moldova...
Eu am CV mai "incarcat" ca a lui Dorin...deci...eu sint mai curat ca Dorin Chirtoaca. Alegeti-ma pe mine, eu voi aduce prosperitate si "aer european" in capitala Moldovei !!!
Eu as spune ca sint mai "moral politic" decit toti !!!
 
Lui Lucic,
1. "sper sa nu fie cu suparare" (cum spunea marele Ion Cretu de la CEC-u din Chisina-u, discipolul lui Firoiu clujeanu ce saritu in Somesu) insa mi se pare exagerata toata "scoaterea la suprafata a adevarului tau".

2. Priveam Dezbaterile de pe 2 mai dintre Royal si Sarkozy. Stii care a fost una din greselile fatale ale lui Segolene ?, faptul ca in primele minute de dezbateri, fara nici o finete, si-a scos "mitraliera" si a inceput a scoate "greseli, cifre si bilanturi" din epoca de "domnie" a lui Sarkozy. Sarko excelentisim a raspuns - "recunosc" (et alors). Faza e ca stim prea bine de ce e capabil Sarko, si de ce e capabila Sego.

3. Nu mai este in voga, Mister Lucic, sa o joci pe devoalatorul de "adevar"..."competenta pe teren" conteaza pentru popor. Si tot ma uit la CV-ul lui Dorin, il intorc si il ras-intorc si nu mi se pare tipul credibil, mai Lucic, ma intelegi...i-an trage un ochi si la acest filmulets si vei vedea scena "scolerului strunit" de "presedintele de kolhoz ursulica" : [nomedia]http://www.youtube.com/watch?v=sfJbg9qLMik"]http://www.youtube.com/watch?v=sfJbg9qLMik[/[/nomedia] si vei intelege ca numai cu "image moral politic virgin" nu faci politica nici in satul Lingura ; vorba frantuzului "il faut avoir un petit peu des couilles".
 
Dap. I agree with you Sirb! Oricum Sarkozy era sa kistige, avea sustsinerea Presedintelui si a Serviciilor Secrete Franceze. Si stii kum e intr-o tsara democratica.... :D
 
Democracy;178046 said:
Apropo de UE. 50 de ani??? UE? Draga prietene, UE saraca mai are de trait maximum 10 ani.... Tsio garantez.Poti sa ma intrebi si de ce? Frte simplu. De ce s-a destramat USSR sau CCCP, imperii ( cred io ca cunosti definitia cuvintului imperiu, adika un conglomerat de state cu nationalitati diferite). GAsind raspunsul la intrebarea mea o sa afli shi raspunsul la cea precedenta.

Definitia 'imperiului' - Teritoriu cuprinzând un stat dominant (marea metropolă) şi posesiunile lui coloniale
sau
Teritoriu cuprinzând un stat dominant împreună cu teritoriile cucerite şi dominate de el
http://dexonline.ro/search.php?cuv=Imperiu
Care este statul dominant in UE? Si ce teritorii a cucerit UE? Sau arata-mi un precedent in istorie cand vreun stat a vrut sa se integreze intr-un imperiu.
Vorbim despre pasarele...

Deci PDM nu vrea integrarea Republicii Moldova in Imperiul Uniunea Europeana.
Bine, am inteles, vorbim in limbi diferite. Dar notiune de stat civilizat iti spune ceva? Sau PDM nu vrea ca Republica Moldova sa devina un stat civilizat?

Noi dezbateam despre faptul ca mass-media a relatat niste articole despre 'afacerile' si 'ispravile ca demnitar de stat' ale domnului Filat. Deci domnul Filat poate sa dea in judecata mijloacele mass-media respective, comisia parlamentara, SRI-ul pentru articolele 'calomnioase' si sa obtina publicarea de dezmintiri. Domnul Filat are tot dreptul s-o faca intru apararea sa. Daca nu a facut-o - ramane problema lui, ramane cu eticheta de corupt.
Nu ma intereseaza probleme PDM ca nu are un ziar propriu, va descurcati voi cumva.

CV-ul nu denota mai multa sau mai putina MORALITATE, ci faptele de integritate.
 
Sirb;178054 said:
Lui Lucic,
1. "sper sa nu fie cu suparare" (cum spunea marele Ion Cretu de la CEC-u din Chisina-u, discipolul lui Firoiu clujeanu ce saritu in Somesu) insa mi se pare exagerata toata "scoaterea la suprafata a adevarului tau".

2. Priveam Dezbaterile de pe 2 mai dintre Royal si Sarkozy. Stii care a fost una din greselile fatale ale lui Segolene ?, faptul ca in primele minute de dezbateri, fara nici o finete, si-a scos "mitraliera" si a inceput a scoate "greseli, cifre si bilanturi" din epoca de "domnie" a lui Sarkozy. Sarko excelentisim a raspuns - "recunosc" (et alors). Faza e ca stim prea bine de ce e capabil Sarko, si de ce e capabila Sego.

3. Nu mai este in voga, Mister Lucic, sa o joci pe devoalatorul de "adevar"..."competenta pe teren" conteaza pentru popor. Si tot ma uit la CV-ul lui Dorin, il intorc si il ras-intorc si nu mi se pare tipul credibil, mai Lucic, ma intelegi...i-an trage un ochi si la acest filmulets si vei vedea scena "scolerului strunit" de "presedintele de kolhoz ursulica" : http://www.youtube.com/watch?v=sfJbg9qLMik si vei intelege ca numai cu "image moral politic virgin" nu faci politica nici in satul Lingura ; vorba frantuzului "il faut avoir un petit peu des couilles".

Mai, da repede va mai inmultiti, forumistilor PDM-isti. Aveti grija sa nu depasiti numarul membrilor PDM, mentineti-va credibili!
 
lucic;178056 said:
Domnul Filat are tot dreptul s-o faca intru apararea sa. Daca nu a facut-o - ramane problema lui, ramane cu eticheta de corupt.
Nu ma intereseaza probleme PDM ca nu are un ziar propriu, va descurcati voi cumva..
Mai, Lucic, ma dezamagesti cu asa logica "beton" ... ma faci sa fug de tine cit mai departe. Cu asa discipol Dorin nu are nici o sansa.

lucic;178056 said:
CV-ul nu denota mai multa sau mai putina MORALITATE, ci faptele de integritate.
Si al meu denota EXCES de integritate, eu sint cel mai TARE !
 
Eu nu am spus ca PDM nu vrea integrare. Nu am discutat cu domnul Diacov sa-l intreb vrea PDMul sau nu Integrare. Da revenind la Filat iarasi vad ca tu ai spirit de inventator. Eu nu am negat implicarea lui Filat in anumite probleme ale trecutului. Treaba lui cu problemele lui da eu pur si simplu tsiam spus ca nu tot timpul ceea ce skrie pressa e adevarat. Si acum hai sa vedem ce ai fi fakut tu daca ai fi fost la privatizare. Doar inchipuietsi pe o secunda . Sa te luam drept exemplu pe tine. te rog....
 
lucic;178056 said:
Definitia 'imperiului' - Teritoriu cuprinzând un stat dominant (marea metropolă) şi posesiunile lui coloniale
sau
Teritoriu cuprinzând un stat dominant împreună cu teritoriile cucerite şi dominate de el
http://dexonline.ro/search.php?cuv=Imperiu
Care este statul dominant in UE? Si ce teritorii a cucerit UE? Sau arata-mi un precedent in istorie cand vreun stat a vrut sa se integreze intr-un imperiu.
Vorbim despre pasarele...

Deci PDM nu vrea integrarea Republicii Moldova in Imperiul Uniunea Europeana.
Bine, am inteles, vorbim in limbi diferite. Dar notiune de stat civilizat iti spune ceva? Sau PDM nu vrea ca Republica Moldova sa devina un stat civilizat?

Noi dezbateam despre faptul ca mass-media a relatat niste articole despre 'afacerile' si 'ispravile ca demnitar de stat' ale domnului Filat. Deci domnul Filat poate sa dea in judecata mijloacele mass-media respective, comisia parlamentara, SRI-ul pentru articolele 'calomnioase' si sa obtina publicarea de dezmintiri. Domnul Filat are tot dreptul s-o faca intru apararea sa. Daca nu a facut-o - ramane problema lui, ramane cu eticheta de corupt.
Nu ma intereseaza probleme PDM ca nu are un ziar propriu, va descurcati voi cumva.

CV-ul nu denota mai multa sau mai putina MORALITATE, ci faptele de integritate.

lucic;178058 said:
Mai, da repede va mai inmultiti, forumistilor PDM-isti. Aveti grija sa nu depasiti numarul membrilor PDM, mentineti-va credibili!
Lucy, eu REPET inca odata - eu sint mai INTEGRU de 1 000 000 de ori mai mult decit tine si Dorin ... nu sint PDM-ist si nici nu am fost niciodata, si o poate confirma oricine...
 
Democracy;178060 said:
Eu nu am spus ca PDM nu vrea integrare. Nu am discutat cu domnul Diacov sa-l intreb vrea PDMul sau nu Integrare. Da revenind la Filat iarasi vad ca tu ai spirit de inventator. Eu nu am negat implicarea lui Filat in anumite probleme ale trecutului. Treaba lui cu problemele lui da eu pur si simplu tsiam spus ca nu tot timpul ceea ce skrie pressa e adevarat. Si acum hai sa vedem ce ai fi fakut tu daca ai fi fost la privatizare. Doar inchipuietsi pe o secunda . Sa te luam drept exemplu pe tine. te rog....

Intrebarea ta suna la fel cu - Si acum hai sa vedem ce ai fi fakut tu daca ai fi fost intr-o gasca de poponari, nu erai ademenit?
Vad ca stai prost cu moralitatea! Macar te rog ai curajul sa recunosti.
 
Lucy, ma adresez ultima data "a la Jiji" - "ce fel de maniera ai baaa d'le de a faci politica ... ce tot vershi ba glod si scoti birnele din ochii oamenilor ... baaa, jmekere, asta orice bulangiu o vede ... TU spune ce poti face, baaaa ... ai banii mei ? ai relatiile mele, ma, JMEKERE, mincati-as cucul din tine, mmmmaaaa".

Cum vreai sa iti mai explic ? ... in rusa, in franceza, cu pumnii ? ... nu e credibil Dorin'u, ma intelegi. Uite in DEX, ca vad ca iti place sa vehiculezi cu el, ce inseamna CREDIBIL !
 
Back
Top