Andy's Pizza Chisinau!

da vezi doomie ca la andys nu te duci pentru pizza, ci pentru o atmosfera pur moldoveneasca si atat de cunoascuta :) .. daca vrei sa mananci, treci drumul la pazza.
 
hm. poate shi ai dreptate - unde in alta parte mai eshti deservit asha de rau ca la andy's? :) asta da, intr-adevar ii 'pur moldovenesc'...;)
 
si oricum andys e locul in care "ne-am nascut" noi, de aceea si ne trage incolo, chiar daca Irina nu aduce berea repede :D
 
atmosfera moldoveneasca mai este si la "La placinte" un local tare placut sufletului meu, acolo poti intalni si "ofitianti" beti, si lume pe sub mese :lol:
 
o, da, "la placinte" figureaza in lista de localuri de unde eu niciodata nu am ieshit treaz :D

ultima data tsin minte ca am stropit shortsii albi cu nishte vin roshu. evident ca eu nu vroiam sa vin inapoi acasa in asha hal, shi s-au gasit oameni bun care lucreaza la bucatarie shi am "shters" petele cu solutsie de clor.... alta e treaba ca dupa aia petele de vin s-au transformat intr-un alb care contrasta cu culoarea shortsilor mei cam vechishori :D
 
la placinte e localul de peste drum de green hills la rascani??
eu iata acolo niciodata nu am fist, da am auzit ca e "ghine":)
 
Ingula said:
la placinte e localul de peste drum de green hills la rascani??
eu iata acolo niciodata nu am fist, da am auzit ca e "ghine":)
ihi, acela-i :) Imi place cum zic ei la clienti ca vinul e din butoi de lemn autentic, da numa ca dupa vitrina din care se vede un fund de butoi de lemn de fapt e unul din cea mai naturala "nerjaveika" :)
 
Shi vapsheta eu tot am fost la palcinte la Rishkani vreo 1 jumate in urma shi nu pre nio placut ,placintele celea le fac ca na haleavu shi nu nio placut deservirea,shi cind mai vez citsva sheokalai de paushoi(corn)ca amush amush a sa cade de pe parete apu nish nu ti-a minca placinte.Mai bine intradevar Andy's pizza.
 
Back
Top