Australian Grand Prix

sa vedem sa vedem, miine dimineata ar trebui sa stim rezultatele deamu... mo uimit faptu ca astia de la McLaren so clasat atit de slab, de parca deja se pierd in multime de echipe din Arrows...
 
iaka si rezultatele, cam suspect :)

1 5 David Coulthard McLaren-Mercedes Winner *

2 3 Juan Pablo Montoya Williams-BMW +8.6 secs *

3 6 Kimi-Matias Rikknen McLaren-Mercedes +9.1 secs *

4 1 Michael Schumacher Ferrari +9.4 secs *

5 7 Jarno Trulli Renault +38.8 secs *

6 10 Heinz-Harald Frentzen Sauber-Petronas +43.9 secs *

7 8 Fernando Alonso Renault +45.0 secs *

8 4 Ralf Schumacher Williams-BMW +45.7 secs
 
Asa un bespont...nu leo mers la Ferrari si gata...ba Barrichello o zburat de pe pista...ba Schumi a avut probleme la boxe si apoi pe pista i-a sarit ceva[mi se pare ca legat de aerodinamica] de la masina.
 
in total a fost destul de interesant, numai ca dormeam la 4 dimineata :) la ferrari nu le-a mers, dar dar am vazut toti ca ferrari era in forma destul de buna, mclaren nu a facut nimic si williams inca mai putin !!
 
Hacker....viseaza mai departe...ferrari nu v-a pierde...ei si cumasina "veche" care o au pot tine concurenta cu ceilalti...ba chiar nu numai concurenta! Cum v-a aparea masina nou in general nu vor mai avea concurenti!
 
R E Z U L T A T E L E GP 2004

1 Michael Schumacher (GER) Ferrari
2 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari
3 Fernando Alonso (ESP) Renault
4 Ralf Schumacher (GER) Williams-BMW
5 Juan Pablo Montoya (COL) Williams-BMW
6 Jenson Button (GBR) BAR Honda

Cine a vazut cursa, ceva interesant? :roll:
 
Ciofu, ce poate sa fie interesant atunci cand Armata Rosie castiga totul la rand :( pacat... ca s-a inceput cu stangul sezonul asta .... dar ma bucur pt Renault....

Iaka McLaren-ul s-a facut de ras :lol: :lol: :lol:
 
asha bespantovaia cursa o fost! nika interesant! a propos, ei pa hodu o schimbat grafica ce se afisheaza pe ecran - locurile, timpul s.a.m.d., parca-i mai frumoasa da treb sa ma kiorasca mai mult!
 
ei intre timp au schimbat si contorca TAG HEUR sau cum acolo...

Mie grafica noua nu-mi place... Cea veche avea un sarm... Mliaaa Ferrari asta face neinteresant F1 deja...

Cel mai cool era 1999-2000 - cind era si hakinen si era mai serios...

Cursa a fost SUXXX...
 
Back
Top