Azi n-am ce face, zi-mi un film bun!!!

de multe ori o mers la tivi, da nu l-am privit... gresheala mea, krown

mi:3 de ce simt oare ca nu-i chiar reushit?
 
The sentinel

Filmul asta cu Michael Douglas mi se pare un pic rasuflat chiar daca joaca si Kim Bessinger ca 1st lady, actiunea e asa si asa, Douglas e un fel de agent de paza a presedintelui, si nimereste intr-o situatie cam nasoala, asa deci si toata lumea il invinueste pe el, insa pan'la urma totu' e bine. Doar ca eu nu inteleg o singura faza de ce a fugit el asa ca un licean prins cu droguri daca nu era vinovat, el care era de 25 ani in slujba aia. Vedeti si voi care-i treaba ca mie partea asta nu mi-a placut.
 
Re: The sentinel

x-men 3... film lacrimogen, napicikait cu fx, frumos facut... vobshim genu de poveste care-mi place...
 
Am vazut acu` ceva timp The Butterfly Effect .As vrea sa stiu parerea voastra despre el. Am intrebat in jurul meu shi parerile sunt impartite.E de nota 9
 
"Sympathy for Mr. Vengeance"

Film sud-korean. Pesimist. Mi-a stricat dispozitsia pe care cu greu am stabilizat-o citeva saptamini. :(

Va recomand shi voua din tot sufletul. :)
 
Svoloci

Ce spuneti de filmul rusesc "Svoloci" cu accent pe i? Am ramas placut surprins, insa cam saracuta ideea. Insa mi-a placut cum a decurs. S-a folosit pelicula hollywoodiana.
 
The Wild

Am vazut acuma filmul in desen animat The Wild, ceva asemanator cu Madagascar ca personaje si ca actiune, desi parca nu-i prea ajunge intriga, si pare cam scurt.
 
Re: The Wild

ymi plac filmele chineze de tipul Hero, Crouching Tiger Hidden Dragon shi acu tare vreau sa vad The House of Flying Daggers...

asha... am privit Secretary - inca un film despre sado-masochism insa nu e bine inchegat subiectul... despre o fata care se taia din cand in cand ca sa revina la realitate, pana cand se angajeaza ca secretare la o firma mica a unui avocat.. shi date fiind greshelile ei la tiparit(nu se folosea PCul ci mashina de dactilografiat) aplica altfel de mustrari(odata descoperise 3 gresheli intr-un text, o cheama, pune foaia pe masa, o pune sa stea deasupra mesei cu mainile shi coatele lipite de masa shi in timp ce ea citeshte textul el o bate cu palma peste fund... tare) ca pana la urma fata care era dependenta de astfel de mustrari sa nu mai poata trai fara el... intr-un final ei se iubesc shi se casatoresc insa finalul e prost facut...

Sideways - o comedie sociala... despre 2 prieteni de shkoala, unul un actor care peste o saptamana se casatoreshte shi un profesor de engleza pesimist care yshi iau o vacantza in podgoriile din california unde se ynneaca in ale gustatul vinului... intalnesc shi 2 femei acolo cu care petrec timpul bine... actorul shi-o trage cu una din alea 2 chiar inainte de nunta... pana la urma adevarul se descopera shi actorul cu nasul rupt se casatoreshte cu logodnica fidela care-l ashtepta acasa iar profesorul se cupleaza cu cealalta femeie cu care petrecuse saptamana... filmul e so-so...
 
Asa deci

Pai daca iti plac filmele alea nu cred ca ai vrea sa scapi Fearless cu Jet Li, desi nu e facut in acelasi stil ca celelalte, are si o mica parte artistica.

Iti mai recomand si Warriors of Heaven and Earth, dar si Musa.
 
Over the hedge

Over the hedge un film in desen animat foarte misto, printre altele ne dezvolta simtul civic, adica cum sa tii unita o familie, printre alte voci celebre pe personajul principal il canta Bruce Willis.
fiti pregatiti pt noua misiune imposibila, care poate fi dusa la bun sfarsit doar daca toata familia e unita. Atentia nu dati cofeina la veverita, si nu hraniti ursul!!!!
 
running scared 2006- un film gen Pulp Fiction (Kriminalynoe cytivo), in care toti baietii rai mor :)
Action adevarat.O poveste incurcata, in care limita dintre a fi si a nu fi criminal este discutabila...
 
Back
Top