Azi n-am ce face, zi-mi un film bun!!!

Filme muuult peste mediu:
1. Pulp Fiction
2. Mulholland Dr
3. Blue Velvet
4. Jackie Brown

Sau aproape orice in regia lui Tarantino si Lynch!!!
 
kraft_natasha;196268 said:
zi`mi ceva despre Ml Drive... mi`au scapat cam multe

:) E tipic Lynch. Ar trebui vazut de vreo cateva ori pentru al intelege cat de cat... Nu pot sa zic ca si eu l-am inteles prea bine. Il vad ca o interferenta dintre vis si realitate(e visul blondei care vine la LA sa-si incerce norocul in actorie, cand de fapt ea in realitate e cealalta blonda parasita de iubita ei pt regizor), cat si influienta deavoliceasca in viata si vis (cei doi simpatici batranei). Cel putin, eu asa am inteles...
 
Basarabinho;196349 said:
:) E tipic Lynch.
n`am mai avut experiente cu Lynch
Ar trebui vazut de vreo cateva ori pentru al intelege cat de cat...
:D pierdere de timp, poate poate daca te atinge, daca te intriga... eu am adormit

... iiiiiiiiiiiiiiiiii, speram ca ai prins mai multe... da` poate "mai multe" nu`i? :D
 
fiecare cu parerile personale eu iak va6 recomnanda "The Curious Case of Benjamin Button”.Cu Djulia Ormond in rolul principal... mie mi`a placut.vedeti si voi
 
azi am vazut filmul *mongol* el mi-a placut foarte mult. acolo sint si lupta si iubirea. natural filmul istoric.
 
Va recomand 2 filme facute in Asia ambele.
noul film al lui Jet Li The Warlords cu actori cunoscuti de voi mai ales din "House of the flying daggers".

si al doilea "The Blue wolf, Gengis Han" despre han.
 
pentru ca sa petreci vesel 2 ore recomand: "C(r)ook" - interesant si nu solicita prea multa concentrare

pentru cei ce iubesc filme mai serioase: "Ned Kelly" - actori buni, bazat pe evenimente reale. face sa-l vezi macar o data
 
Seven Pounds cu Will Smith
Alatriste sau Capitain Alatriste, un film mai vechi din 2006 super misto
Bolt, desenul animat despre un catelus vedeta cu vocea lui Travolta
Slumdog Millionaire, despre un tip de prin cartierele cele mai sarace ale Mumbai-ului care castiga la "vrei sa fii milionar"
The curious case of Benjamin Button cu Brad Pitt
 
Un film care mi-a placut foarte mult a fost The boy in the striped pyjamas si am inceput sa ma uit si la Hotel for dogs , insa nu am avut timp sa il termin. primul este interesant , insa destul de trist, iar al doilea este o adevarata comedie .
 
Eu am privit The King's Speech recent care mi-a parut un film interesant si bine facut. Efecte speciale nu prea exista insa m-au impresionat mai mult caracterele principale din film (regele si doctorul lui). De acelasi regizor e si filmul The Damned United care e pe alt subiect legat de lumea fotbalului din Anglia in anii 70-80 insa care tot mi-a placut mult.
 
Hello, mai exista tema deschisa de mine ;)
ati vazut The Way Back, despre unii care au fugit dintr-un lagar sovietic. Un american( Ed harris), un sarb (Dragos Bucur), doi polonezi, un hot (Collin Farell) si o fata.
Parerea mea e ca e unele chestii sunt cam trase de par ( de ex chestia de la sfarsit, interpretarea lui Collin Farrel, folosirea limbii engleze etc, plus alte faze), per total insa ma abtin sa-l categorisesc drept un film foarte bun, dar un 7 tot ii dau.
 
Back
Top