Azi n-am ce face, zi-mi un film bun!!!

krown;166385 said:
Cum demult n-am mai fost pe aici am sa va recomand un film mai recent, ca sa compensez, SMOKIN ACES, cu actorii folositi in film, sa-i pomenim doar pe Andy Garcia, Ray Liota ( roluri secundare) eu zic ca regizorii puteau sa faca un film mai de doamne ajuta.
Tot despre Mafie e vorba, desi subiectul nu e nici pe departe dezvoltat, actiunea care ar fi trebuit sa te scoata din ceata, nu-ti da nici o sansa.
Cativa Killeri temuti si recunoscuti trebuie sa aduca inima unui tradator pt care seful mafiei plateste 1 MLN $, informatie insa care se pare ca e cam gresita, inima tradatorului trebuie folosita in alte scopuri.
Cea mai tare faza e cand a black girl trage cu sniperu cu gloante de calibru 150, un glont d-ala trece printr-un zid de caramizi duble ca prin unt, d'apoi prin casele de hartie ale americanilor.
Un film numaii de vazut nu de apreciat ...

Nu m-a impresionat aproape deloc , scenariul cam rau gindit , deacord ca regizorul putea sa faca un lucru mult mai bun .
 
L-am vazut si eu ieri, trailer-ul. Aici e vorba de lupta de la Termopolis(corect romaneste?) parca... Asa ca ai nostri mor pana la urma... so sad:(.
 
300

Nu stiu ce sa zic despre 300 eroii de la termopile, chiar daca Gerard Butler a avut singurul rol, ceilalti parca nici nu erau pe acolo.Dar acum as vrea sa va zic despre alt film.
Labirintul lui Pan ... un film in doua planuri a lui Guillermo del Torro, in care realul si fantasticul se impletesc si se despart dar intr-un mod artistic realizat incat nu se pierde nimic din frumusetea filmului.
Calitatea este 120%
 
Mirabela Iucu;80657 said:
American History X - e un film pe care l-as putea vedea in fiecare zi in care ma plictisesc...ma face sa-mi amintesc ca totusi avem nevoie de teluri in viatza :crazy:

Yeah! Ador filmul! Inca caut ceva care sa bata filmul asta.... searching and searching....

+ In the Mood for Love(Fa yeung nin wa) si 2046 pentru ca nimic nu e mai bun decat istoriile chinezesti de dragoste... Visual sunt foarte placute, tempoul e linistit, relaxant si povestea iti patrunde pana in adancurile sufletului..... Stilat... Senzual...
 
caut persoana care sa mearga la kino la Harry Potter and The Order of The Phoenix... cu mine adica... singur e prea extremal...
cei care vb mult in timpul filmului rog sa se abtzina de la commenturi :D
 
capsunica, ceea ce cautzi tu e Eyes Wide Shut shi e bun filmul... e... revoltator ash zice... uita-te pe imdb la description...
 
Vara aceasta am profitat de muuult timp liber si am vazut / revazut foarte multe filme dar va recomand doar cele care mi-au placut mai tare

Knocked Up
Surf Up
In the land of women
Letters from Ivozima
Shooter
V for Vendetta
Flyboys
Next
Hors de prix
Ratatouille
 
Filme peste mediu, adica destul de interesante:

Oceans 13
Die Hard 3
Shrek the third
Rush Hour 3
The Bourne Ultimatum (partea 3-a)

:)
 
Back
Top