Bancuri despre Bula.

Bula si o fata se joaca de-a v-ati ascunselea. Fata explica regulile:
- Tu te pui. Eu ma voi ascunde. Daca ma gasesti in 20 minute, poti sa ma tii de mana. Daca ma gasesti in 10 minute, poti sa ma saruti. Daca ma gasesti imediat, poti sa faci ce vrei cu mine. Acum pune-te, eu ma voi ascunde dupa frigider.
 
Bula la o partida de poker......La un momentdat Bula ramane fara bani.Ce sa faca Bula....se tot gandeshte shi la un momentdat le zice la tovarashii de joc:
-Ba ce ar fii sa jucam un joc nou? Bula le zice sa joace "GOANGA".Zis shi facut.Ia Bula cartzile,le amesteca,le imparte,shi Bula le zice la tovarashii lui sa mizeze.Ashtia mizeaza,Bula se uita la cartzi shi zice "GOANGA"!!!Ia Bula totzi banii.Se mai repeta inca o data faza,dupa care nedumeritzi,tovarashii lui il intreaba cum se joaca.Bula le zice ....ca ala care zice primu "GOANGA"ala ia totzi banii.Cand au auzit ashtia......au plusat tot ce aveau.Imparte Bula cartzile,shi incep ashtia sa urle pe acolo ..."GOANGA".."GOANGA".....la care Bula le zice:HOOOO......"GOANGA MARE"shi ia totzi banii.
 
intr o zi la scoala profesoara zice maine sa veniti mascati cum puteti intru-n fruct.a doua zi toti copii vin mascati care si cum ia trecut prin cap numai bula vine cu un dus infipt in cur, profesoara il intreaba ce fruct e ala? Doamna profesoara acesta e un CORCUDUS.
 
STRULA SE CACA SI BULA VREA SI EL.
-STRULA VREAU SA MA CAC!
-CAUTA CEVA VERDE SUIETE PE EL SI [cenzurat]E.
CAUTA BULA CAUTA SI GASESTE ACOPERISUL BISERICII.
SE SUIE SI INCEPE SA SE CACE CAND POPA TRECE CU O TAVA PE ACOLO SI SPUNE:
-DOAMNE,CE NE DAI?
CADE [cenzurat]UL SI PISATUL LU'BULA.
POPA:
-DOAMNE CE SA-TI DAM?
BULA:
-HARTIE IGIENICA SA MA STERG LA CUR
 
La scoala, invatatoarea le spune copiilor sa spuna cateva fraze cu tema "Mama e numai una".
Georgica - Mama imi pregateste in fiecare zi haine curate, calcate, are grija de mine.
Mama e numai una !
Vasilica - Mama ma intreaba mereu ce bunatati vreau sa-mi gateasca, se gandeste mereu la mine.
Mama e numai una !
Bula - Intr-o zi mama mi-a spus:
- Bula, in camara sunt 2 pere. Ia-le si mananca-le.
Ajungind la camara am strigat de acolo:
- Mama, e numai una !
 
Bula isi cumpara o casa si ii pune numele chilotei. Apoi isi cumpara un caine
si il numeste putulica. Apoi el a spus catre niste rude:
- Haideti la mine-n chilotei ca putulica nu musca!
 
A mers odata bula la scoala si a itrebato pe profesoara sa cu cati bani isi arita titele .Ea a zis. Doar pentru tine cu 100 mii de lei
A mers acasa si ia zis la tatal sau ca trebuie sa plateasca fondul clasei 100 mi de lei. El ia dat. Profesoara ia aratat titele. A doua zi la intrebat-o cu cit is arata [cenzurat]. Ea a zis ca cu doua sute de mi. EL a zis bine.
 
Gheorghe, Ion si Bula pe campul de lupta. Bula primeste un glont in cap si moare.
Gheorghe si Ion cei mai buni prieteni ai lui Bula nu stiau cum sa-i anunte familia acestuia ca a murit . Pana la urma se hotarasc ei, merg la nevasta lui Bula bat la usa , iar cand aceasta deschide Gh. zice:
GH :-Buna ziua, vaduva Bula?
nevasta:-Nu, greseala
GH :-Hai pe cat facem pariu!!!!
 
La o inspectie, nvatatoarea le arata copiilor fotografii cu personaje cunoscute. Arata poza cu Lacatus:
- Cine e acesta?
Bula ridica mna:
- Lacatus!
- Bravo, dar acesta? aratnd poza lui Hagi.
- Hagi, striga Bula.
- Bravo, vad ca te descurci bine, iar nvatatoarea le arata poza cu Ceausescu.
Nimeni nimic.
- Nu se poate sa nu l cunoasteti, nici tu, Bula, nu stii?
- Nu, ca pe astia de la Craiova nu-i cunosc.
 
Cica Bula era plutonier si trebuia sa anuntze intr-o zi moartea mamei unuia dintre soldatzi.
Merge cu regimentu la sapat de shantzuri:
- Hai mah, sapatzi, sapatzi mai cu entuziasm... Auzi mah, Icsulescu, mishca-te, sapa mai adanc, poate dai de ma-ta!
 
Asta e o transcriptie a unei convorbiri radio reale intre un vas din Armata Statelor Unite si autoritatile canadiene de coasta din Newfoundland in octombrie 1995.

Americani: Va rugam, schimbati directia voastra cu 15 grade la nord cu motivul de a evita ciocnirea.

Canadieni: Recomandam ca DV sa schimbati directia VOASTRA cu 15 grade la sud ca sa evitam ciocnirea.

Americani: Aici capitanul vasului Armatei SUA. Repet: schimbati directia.

Canadieni: Nu, repetam: voi trebuie sa schimbati directia.

Americani: AICI SUNTEM PORTAVIONUL ABRHAM LINCOLN, AL DOILEA VAS IN DIMENSIUNI AL FLOTEI STATELOR UNITE ALE AMERICII IN OCEANUL ATLANTIC. NE INTOTESC TREI DISTRUGATOARE, TREI CRUCISATORI SI NUMEROASE VASE DE SPRIJIN. CER CA DV SA VA SCHIMBATI DIRECTIA CU 15 GRADE LA NORD, SAU VOM LUA MASURI PENTRU A GARANTA SECURITATEA ACESTUI VAS.

Canadieni: Noi suntem un far. Voi hotariti.


:D:D:D
 
Back
Top