Basescu trebuie judecat, condamnat si executat.

daniel;216053 said:
** Acum intelegem dece italienii urasc romanii. **

Chiar as vrea sa- mi explici si mie de ce.

Cat despre viza , eu am primit-o si o s-o primesc oricand vreau eu. Nu stiu de ce !???

Nu sunt deloc influientabil , mai cauta !

Iar despre italieni , putem sa discutam oricand , de preferabil in Italia ,pe strada cu oamenii de rand, dar s-ar putea sa vezi pe cine urasc ei cu adevarat si sa nu-ti convina !

Si altadata te rog vorbeste in numele tau .

Pentru acelasi motiv pentru care tu spui ca moldovenii nu-ti sunt frati .Pentru ca o parte a romanilor din Italia sunt hoti/violatori/criminali si integ poporul roman a fost stigmatizat, tot asa stigmatizezi si tu moldovenii spunand ca nu-ti sunt frati,din cauza faptului ca un dracusor a spus unele lucruri.
Cat despre viza, koroche ty shpion i vse-takie. Altfel ,cetatenii romani stau cam 1-2 luni pt viza,si asta daca au afaceri.
 
La cate servicii secrete sun pe acest forum trebuia si un spion , nu crezi ?

Ti panimaieshi schto ti govorite ? Niet znaiu !

Moje gavoriti i po russkii !
 
daniel;216058 said:
La cate servicii secrete sun pe acest forum trebuia si un spion , nu crezi ?

Ti panimaieshi schto ti govorite ? Niet znaiu !

Moje gavoriti i po russkii !

Daca tot vrei sa-mi spui in ruseste,spune-o corect:) Daca nu,pastram registrul vorbind in romana
 
Revenind la subiect,e vreo modalitate in care te pot convinge sa-ti schimi opinia despre moldoveni,sau argumentele dracusorului-student te-au convins fara drept de apel?
cat despre croseta,promit sa o folosesc doar pentru a croseta,dar numai daca ma iei de sotie
 
1 Nu am nimic cu cetatenii Republicii Moldova !
2 Atunci aveam draci pe repetent . Imi cer scuze pentru toti ceilalti moldoveni.
3 E bine sa stii sa crosetezi .
4 Esti prea mica sa discutam astfel de probleme !
5 Retragi **hoti/violatori/criminali ** ?
6
 
daniel;216065 said:
1 Nu am nimic cu cetatenii Republicii Moldova !
2 Atunci aveam draci pe repetent . Imi cer scuze pentru toti ceilalti moldoveni.
3 E bine sa stii sa crosetezi .
4 Esti prea mica sa discutam astfel de probleme !
5 Retragi **hoti/violatori/criminali ** ?
6

1. Sper
2. Se accepta
3. Din pacate nu stiu,dar am o bunica in Moldova care ma poate invata intr-o buna zi.
4.Ca tot vorbeam de bunica,la varsta mea bunica era mama.
5.Nu in totalitate; spun doar 'o mica parte sunt hoti/violatori/criminali',si o mare parte din aceasta mica parte apartin unei etnii.
 
La ce varsta era bunica ta mama ?
Mai ai fotografii facute iarna ?
Daca da, posteazale.
In care Moldova ai bunica ?

.
 
pe la 17 ani era mama,cand era mai tanara decat mine
am postat o singura fotografie facuta zilele trecute
In Rep.Moldova,la Chisinau; eu sunt moldoveanca sadea
 
daniel;216070 said:
La ce varsta era bunica ta mama ?
Mai ai fotografii facute iarna ?
Daca da, posteazale.
In care Moldova ai bunica ?

.

Ca tot pomeneai de repetenti: se scrie "posteaza-le".
 
Daniel, sa stii ca generalizarea e o aberatie. Personal am intalnit moldoveni foarte ok dar si unii mai putin ok. Ca in orice categorie umana - nu pot sa le zic popor pentru ca de fapt sunt romani, si la fel de romani ca tine sau ca mine - exista tot felul de soiuri de indivizi. Asa cum exista jeguri de romani, italieni, francezi, englezi, nemti, exista si jeguri de moldoveni. Proportia e aceeasi sau chiar mai favorabila moldovenilor, pentru ca moldovenii inca nu au ajuns indobitociti ca noi de societatea occidentala.

Personal ca si constructie genetica sunt din toata Romania: strabunic oltean, strabunic moldovean, strabunica secuie, strabunic muntean, etc, etc. Asa ca imi plac toti romanii fie ei din Moldova, Bucovina sau din Macedonia sau Serbia.
 
Pentru Dixy

Tastatura mea e de vina , pentru " - " trebuie sa tastez de doua sau trei ori , nu stiu ce are , probabil e veche .
 
Alisa, prea mult efort pentru nimic. Cine e daniel asta sa dea sentinte in ceea ce ii priveste pe romani? Hai sa fim seriosi. Basarabenii sunt fratii celor din Romania, indiferent cat de incantati sunt sau nu unii sau altii.

Sangele apa nu se face.
 
domnule student eminent, ia intreaba matale populatia Ro daca prefera sa fie vanduta rusilor sau americanilor. Eu unul, sincer prefer sa fiu sub jug american decat rusesc. De acord cu tine ca Americanii sunt niste hoti, criminali, perversi, manipulatori etc etc etc . Dar in nici un caz nu sunt mai hoti , perversi, criminali, manipulatori decat rusii. Mai gandeste-te! Sper ca n-ai ramas repetent si la logica!
 
doilei;216524 said:
De acord cu tine ca Americanii sunt niste hoti, criminali, perversi, manipulatori etc etc etc . Dar in nici un caz nu sunt mai hoti , perversi, criminali, manipulatori decat rusii. Mai gandeste-te! Sper ca n-ai ramas repetent si la logica!
Bineinteles,dupa indelungi studii in genetica,examinand fiecare individ in parte ai ajuns la aceasta concluzie revolutionara.
Nu e un imperiu mai bun decat altul,imperiul decazut este intotdeauna criticat,iar cel actual idolatrizat in colonii.Nu exista imperiu bun,pentru ca insasi ideea de imperiu duce la dominatie,supunere,impunerea unei alte culturi.
 
Back
Top