Basescu trebuie judecat, condamnat si executat.

dixy;215710 said:
lvl, cred că nu mai ești recuperabil, dar în orice caz, te rog eu, scrie în continuare, faci un mare studiu de caz clinic.

Mersi de compliment. Venit de la colegul de banca al lui "biet student repetent" chiar ma onoreaza...
 
dixy;215699 said:
Perfect de acord. Doar că sunt prea mulți lingăi de funduri americane gen Tony Blair și Traian Băsescu.

edit: revin, băi studentule: să nu-ți treacă prin cap că dacă nu-mi place obrăznicia și bagabonția americană, o prefer pe aia rusă. Nu vreau nicio dominație, niciun mușchi, decât poate pe a Uniunii Europene.

Pai eu de cite ori am spus ca sint impotriva oricaror trupe straine in orice tara. Noi macar am luptat impotriva rusilor in ‘92, am fost intotdeauna impotriva armatei ruse in Transnistria, se organizeaza mitinguri de protest fata de prezenta ruseasca. Iar voi ati miscat macar un deget, ati protestat macar odata cind ati aflat in 2005 ca Romania va avea 4 baze americane? L-a condamnat cineva pe Basescu (in afara de mine)?
 
Du-te, ma, de aici, doar ai impanzit forumul cu cat de nedreptatita este Rusia in lume, in Moldova si in Romania. Ma mir ca ai curajul sa apari pe aici. Marea ta problema sunt americanii, putinistii iti plac. Normal, sunt antiamericani, ca tine.
 
ba pro-americanule recunosti ca esti un lingau care nu poti trai fara a pupa funduri de stapini straini si mori de ciuda cind vezi ca noi ne opunem armatei rusesti din transnistria
 
biet student repetent;215734 said:
ba pro-americanule recunosti ca esti un lingau care nu poti trai fara a pupa funduri de stapini straini si mori de ciuda cind vezi ca noi ne opunem armatei rusesti din transnistria

In afara de a repeta ca papagulul acelasi text pe 3 topicuri diferite , esti amabil sa ne informezi cu ce a ajutat Moldova opozitia TA fata de rusii din Transnistria ?
 
lvl: spre deosebire de Romania care accepta fara sa clipeasca baze straine, in Chisinau cel putin exista opozitie fata de armata ruseasca in Transnistria... crezi ca-s numai eu unul? voi va vindeti de buna voie iar noi ne opunem soldatilor straini in tara, asta e diferenta dintre noi bre pupincuristilor
 
si crezi ca o sa mai plece armata rusa din Transnistria vreodata dupa ce vede ca Romania amplaseaza baze americane? mai mult ca oricind rusii or sa-si justifice ca trebuie sa ramina ca sa 'protejeze' populatia rusa de amenintarea ce vine dinspre bazele americane... multumiti-i lui basascu pt asta
 
biet student repetent;215756 said:
lvl: spre deosebire de Romania care accepta fara sa clipeasca baze straine, in Chisinau cel putin exista opozitie fata de armata ruseasca in Transnistria... crezi ca-s numai eu unul? voi va vindeti de buna voie iar noi ne opunem soldatilor straini in tara, asta e diferenta dintre noi bre pupincuristilor

NU ma intereseaza cat sunteti. Ma intereseaza REZULTATUL:

deci inca o data, daca esti in stare sa discuti normal :

1) Cu ce a-ti afectat voi starea trupelor din Transinstria

2) Cu cat crezi tu ca ai marit sansa sa plece de acolo fara dorinta Rusiei ?
 
Rapax;215781 said:
Un prost arunca o piatra in apa si 100 de intelepti se chinuie sa o scoata de acolo.

Gresit. Un prost s-a aruncat in apa si 100 de intelepti stau pe margine si observa cu amuzament cum se ineaca ala.
 
lvl100;215782 said:
Gresit. Un prost s-a aruncat in apa si 100 de intelepti stau pe margine si observa cu amuzament cum se ineaca ala.

Mai bine am pune mana de la mana si i-am cumpara medicamente. Desi nu cred ca l-ar mai ajuta.
 
astazi ma uitam la euronews, in Cehia multimi de tineri ies in strada si protesteaza impotriva scutului antiracheta, zic ca trebuie referendum in aceasta privinta (referendum pe care adeptii SUA l-ar pierde la sigur)... iar voi romicii sinteti niste mancurti, m-ati convins... mi-e rusine de asa 'frati'
gata, va las in spuma marii
 
biet student repetent;215919 said:
astazi ma uitam la euronews, in Cehia multimi de tineri ies in strada si protesteaza impotriva scutului antiracheta,

Pai deh, asa e cand ai ca vecini de granita Germania si Austria. Si iti ploua cu bani ca-n luna lui Marte.
Uiti repede ce a insemnat Rusia.

gata, va las in spuma marii

Am incetat sa mai cred in asta de la a 45 a promisiune de parasire. Acum la cat ai mai ajuns la a 50 a ?
 
Studentule, du-te nene ia niste valeriana sa te linistesti, un curs de japoneza sau de germana sa iesi din limite.... dar tine minte vorba
NU MOR CAII CAND vOR CAINII, daca procesezi te duci unde tre . HASTA LA VISTA !
 
Pai studentule de abia acum realizat. Pai tu stii ca RM are si ea legaturi cu NATO.

Din 2006 are si ceva parteneriat. Ia uite ce frumos, aveti si site : http://www.nato.md/

Ahh, pe cand niste baze americane si vizavi de locuinta ta ?
 
Re: Basescu

Eu am crezut ca o sa-ti revii dar degeaba mai scovearga repetenta , tu vezi-ti de Putin , de RasPutin, de MedvePutin de MoldoPutin etc. Cat despre chestia cu *fratii* uit-o , daca pana acum mai credeam in ea , deacum gata, noi romanii nu avem frati in Moldova , sa-ti intre bine in capatzana aia de bolschevic kaghebist ! Daca pana acum am militat pentru unirea Moldovei cu Romania , deacum gata , NU MAI VREAU ! Si e mai bine asa. Vize domnu student repetent vize!
Pana acum cativa ani stateam pe la portile ambasadelor pentru o viza cu saptamanile , acum cu buletinul (nu pasaportul) in buzunar ma plimb in EUROPA cat vreau eu , imi trebuie viza doar pt. Moldova (dar de azi nu ma mai intereseaza) si pt. Federatia Rusa (aici o primesc imediat pentru ca sunt cetatean din Comunitatea Europeana ) Vezi astea sunt *DEZAVANTAJELE* unei tari cu adevarat Europene , democrate , pline de baze americane (unde ori fi acelea ? ) si cu un conducator care "trebuie judecat, condamnat si executat"
Uite cum un "student repetent" poate sa strice o imagine frumoasa despre o tara foarte frumoasa cum e REPUBLICA MOLDOVA ! Pentru mine si nu numai tu ai reinviat imaginea bolsevica a Moldovei ! PACAT !!!
Cu deosebita stima pentru ceilalti cetateni ai REPUBILICII MOLDOVA
 
Re: Basescu

daniel;215971 said:
Uite cum un "student repetent" poate sa strice o imagine frumoasa despre o tara foarte frumoasa cum e REPUBLICA MOLDOVA

Subscriu la proverbul cu piatra si inteleptii. Problema e in mintea ta,nu in a lui; el e un dracusor,tu esti mult prea influentabil. Acum intelegem de ce italienii urasc romanii.

si pt. Federatia Rusa (aici o primesc imediat pentru ca sunt cetatean din Comunitatea Europeana )

Regimul cetatenilor romani pentru vizele de Rusia este acelasi ca pentru viza de Israel sau USA.
 
** Acum intelegem dece italienii urasc romanii. **

Chiar as vrea sa- mi explici si mie de ce.

Cat despre viza , eu am primit-o si o s-o primesc oricand vreau eu. Nu stiu de ce !???

Nu sunt deloc influientabil , mai cauta !

Iar despre italieni , putem sa discutam oricand , de preferabil in Italia ,pe strada cu oamenii de rand, dar s-ar putea sa vezi pe cine urasc ei cu adevarat si sa nu-ti convina !

Si altadata te rog vorbeste in numele tau .
 
Back
Top