Basescu trebuie judecat, condamnat si executat.

biet student repetent;215393 said:
pentru ca nu e nici o diferenta intre Transnistria si Romania, doar ca una e controlata de rusi, cealalta de americani, atit
iar tu maron esti un securist ceausist

si diferenta e ca tu nu faci aceasta diferenta
mi-e lehamite deja de msj tale...dupa ce ca habar n-ai despre ce vb, nici macar nu citesti msj celorlalti useri...revino cand mai cresti ;)
 
adrenalina;215394 said:
radu, fascinant, dar nu mai repeta acelasi lucru. am inteles ideea ta din primul mesaj!
bun adrenalina, numai ca securistii astia din Romania veniti aici pe forum repeta si ei de tot atitea ori prostiile lor ori revenind cu noi clone, trebuie sa le ripostez sau nu?
 
Daca esti in Romania pentru asa mesaj ai putea sa infunzi una din puscariile secrete CIA din Europa de Est sau sa nimeresti chiar la Guantanamo, teroristule. N-am mai auzit vreun roman sa critice bazele americane din RO, crezi ca acest lucru se permite la voi? Ai auzit vreun oficial de la voi sau la vreun post tv sa se puna la indoiala ceea ce face Romania in privinta bazelor americane? Ai grija ce si cum gindesti, dar mai ales ceea ce spui, securistii vostri vegheaza chiar si pe acest forum. Chiar traiti ca pe vreamea lui Ceausescu.

Acuma no , postul asta e mai mult de dat reply-uri la misto, dar am sa incerc sa te iau cu ghinisoru fecior, mai ales ca am inteles ca esti tizul meu.

Faza cu securistii, urmarire, inchisori e o aberatie. Mass media e plina de anti-americani, pro-americani etc etc.
Sa vedem de ce USA si nu Rusia. In USA 2 jurnalisti obliga un ditamai presedintele sa isi dea demisia (watergate), iar in anii nostrii alt presedinte e sa fie ras ca a babardit si el o secretara.
In Rusia, ziaristii sunt impuscati, otraviti, iradiati , cad ca mustele pe acolo.
Politicienii care nu tin cu tzarul sunt bagati la inchisoare , iar televeziunile se inchid dupa cum bate vantu.
SUA vs Rusia 1-0

2. inseamna soldati straini (americani) pe teritoriul Romaniei
Soldatii americanii pompeaza o gramada de bani in bazele lor, aducand o gramada de beneficii localnicilor. Chiar si ditamai Germania a plans cand au inceput sa se dizolve bazele americane de la ei.
Trupele rusesti -> De la Nistru pana la Tisa , davai ceas , davai p...a
SUA vs Rusia 2-0

Romania nu e decit o marioneta a americanilor, iar Basescu un zombie controlat
Daca asta e pretul care trebuie platit pentru civilizarea poporului asta din kurul Europei, foarte bine , eu n-am nimic impotriva.
Pe de alta parte rusii nu se pot civiliza nici pe ei insisi,daramite pe altii
SUA vs Rusia 3-0

Ce diferenta vedeti intre Transnistria si Romania? Nici o diferenta. Doar ca una e controlata de rusi, cealalta de americani
Doar ca una o suge visand cu burta goala la vremurile sovietice, iar cealalta are una din cele mai mari rate de crestere economica din lumea civilizata.
SUA vs Rusia 4-0

Alte probleme, nelamuriri ?
 
lvl cad jos de ris, tu bre nu stii nici pe ce planeta traiesti
1. cred ca nici de recesiunea economica din SUA n-ai auzit... se repeta istoria din 1929... atunci SUA si-a revenit doar in urma celui de-al doilea razb. mondial... acuma cum naiba o sa-si mai revina?
2. americanii civilizati? asa ca in Vietnam, Serbia, Irac? poate trebuia sa va civilizeze si pe voi cum i-au civilizat pe sirbi? cu bombe aruncate peste capul vostru, dar is sigur ca un lingau ce esti chiar daca ti-o omorau si pe ma-ta asa cum au murit 10 mii de civili in serbia aveai tot sa-i lauzi, pupincuristule
3. Germania a plins ca au plecat americanii... ha ha ha , nu mi-o mai fost dat sa aud asa prostii... poate ar trebui sa te angajezi la circ daca iti place sa rida lumea de tine
4. din vreo 10 posturi tv romanesti care le urmaresc n-am vazut macar odata sa critice cineva bazele americane sau pe Basescu ca a lasat soldati straini in Romania. Vreun jurnalist din Romania macar cu jumatate de gura sa spuna ceva impotriva americanilor? N-am auzit asa ceva niciodata! Crezi ca e permis? ori securistii vostri se tem sa nu va civilizeze si pe voi asa cum i-au civilizat pe sirbi? Crezi ca o sa auzi vreodata ceva de rau la adresa americanilor cit aveti baze americane?

SUA vs Rusia 4-4
In concluzie intre rusi si americani nu e nici o diferenta, iar tu nu esti decit un americoso-pupincurist
 
Doar un comunist care nu a vazut ce inseamna capitalism ar putea zice ca nu isi mai poate reveni o economie de piata. Uita-te la indicii bursieri de azi. Cresteri de la 2,3% pana la 12% in occident. Eu as spune ca nu exista sanse sa nu isi revina o economie de piata. O sa mai existe recesiune si in viitor, de asemenea si cresteri extraordinare.

Dar de ce iti explic eu tie? Oricum nu intelegi nimic. Ai macar cunostinte economice? De politica mi-am dat seama, esti pe langa.
Posturi romanesti sa se planga de bazele americane nu am vazut pentru ca nu au de ce. Acest patriotism retardat al tau nu isi mai are locul in secolul XXI, secolul unificarii Europei , al multinationalismului si globalizarii. Gandirea ta ar avea succes doar prin tari super-dezvoltate ca Iran, Libia, Siria, Iordania etc. Ahmadinejad ti-ar fi un bun prieten daca te-ai intalni cu el. Nici macar el nu are o gandire asa fixa, lipsita de orice logica.

Mintea ta mai poate fi deschisa doar cu un desfacator de conserve!:D
Nu cumva vrei ca Basescu sa fie executat prin spanzurare?=)))))
Evul mediu, ce mai...sa ii taie capul cu furculita.:D
Apropo de civilizatie, rusii sunt tot in lumea a II-a, iar americanii in lumea I.

Acum astept injuraturile tale :)
 
Partea buna a temei asteia e ca daca va trece prin cap sa faceti o sectiune cu bancuri, aveti cu ce incepe...

Eu inca nu m-am prins daca bagatorii astia de seama, care apar si pe alte situri moldovenesti, sunt platiti de ai nostri sau de a lor. Toti fac galagie, dar daca is platiti de ai lor, nu inteleg de ce nu se opresc, ca in loc sa bage zazanie, ne aduce mai aproape si ne provoaca sa ne limpezim gandurile.
 
Sedinta de partid saptamanala in sectia de strungarie.
Numitul Popescu a vorbit impotriva prealuminatului si trebuie decis musai ce-i de facut.
Se ridica seful de sectie: sa-l dam afara din partid, nu merita onoarea.
Se ridica maistrul: sa-l dam afara din colectivul nostru.
Se ridica si nea Gigi: sa-l trimitem la imperialisti, sa moara de foame acolo.

Au venit imperialistii si ne merge rau.
Eu propun sa Transnistrizam toata Romania, sa preluam un model de adevarat succes. Sa le aratam degetelul yankeilor. Sa fie Voronin presedinte. Si Smirnov prim ministru. Si sa fim neutri. Si sa-i rugam pe rusi sa aiba grija sa nu care cumva sa ne schimbam ideea neutralitatii.
Sa ne facem toti tractoristi, sa stuchim coaja de rasarita si sa aram fericiti ogoarele tarii.Spic cu spic patriei snop.
 
biet student repetent;215409 said:
1. cred ca nici de recesiunea economica din SUA n-ai auzit... se repeta istoria din 1929... atunci SUA si-a revenit doar in urma celui de-al doilea razb. mondial... acuma cum naiba o sa-si mai revina?

SUA ar trebuii sa ma aiba vreo 10 recesiuni ca sa ajunga la nivelul Rusiei, daca din cauza asta nu putea sa dormi noaptea. S
americanii civilizati? asa ca in Vietnam, Serbia, Irac? poate trebuia sa va civilizeze si pe voi cum i-au civilizat pe sirbi? cu bombe aruncate peste capul vostru, dar is sigur ca un lingau ce esti chiar daca ti-o omorau si pe ma-ta asa cum au murit 10 mii de civili in serbia aveai tot sa-i lauzi, pupincuristule

Pai asta e shpilul. Speciile dezarticulate si handicapate, incapabile sa se adapteze la realitate ca tine sunt bombardati. Baietii destepti se dau pe langa cine trebuie.

Germania a plins ca au plecat americanii... ha ha ha , nu mi-o mai fost dat sa aud asa prostii... poate ar trebui sa te angajezi la circ daca iti place sa rida lumea de tine

Daca ti-ai scoate capul din fund, ai mai vedea si cate ceva din jurul tau

The Pentagon ordered all non-essential investment in the sprawling US bases in Germany frozen last month, funds amounting to tens of millions of pounds[...]
"German officials are right to worry that US forces now headed from Germany to the Persian Gulf may not, after the war and occupation, return to their old bases

din vreo 10 posturi tv romanesti care le urmaresc n-am vazut macar odata sa critice cineva bazele americane sau pe Basescu ca a lasat soldati straini in Romania. Vreun jurnalist din Romania macar cu jumatate de gura sa spuna ceva impotriva americanilor? N-am auzit asa ceva niciodata! Crezi ca e permis? ori securistii vostri se tem sa nu va civilizeze si pe voi asa cum i-au civilizat pe sirbi?

Mananci rahat cu polonicul. Numai pe Antena 1, unul din cele mai mari posturi nationale, la cat s-a vorbit impotriva lui Basescu, a indepartarii lui de Rusia si prostia de a amplasa scutul racheta, ar trebuii sa iti mai scuipi tu frustrarile vreo 5 vieti ca sa ii ajungi pe aia din urma.


iar tu nu esti decit un americoso-pupincurist

Sa stii ca sunt. Dar personal prefer pragmatismul decat idealismul dezaxat promovat de tine.
 
bai repetentule hai s-o dam pe fata pana la urma. de o luna iti citesc aberatiile dar gata nu mai suport, deja azi nu mi s-a mai parut nimic amuzant. oricum iti multumesc pentru o luna de divertisment gratuit.
hai sa-ti zic ce esti tu: un bizon spalat pe creier care vrea sa sparga usile incuiate cu capul. Un frustrat si neadaptat, o non-valoare care spera sa atraga atentia celorlalti repetand niste idei expirate de 30 de ani. Statutul tau de incult, plafonat nu iti ofera nici o baza reala ca sa stai cu coada pe sus si sa emiti pareri despre Romania. Platesti vreo taxa sau vreun impozit la statul roman ca sa iti dai cu parerea despre tara asta? Mori de grija vecinului, de ce? N-ai ce sa vorbesti despre tara ta?. Tovarase, vezi-ti de viata ta si de tristii tai, judeca-l si spanzura-l pe Voronin daca doresti, desi mai degraba o sa-l pupi in cur toata viata si lasa-l pe Basescu in grija noastra.
 
eu am mai scris o data, dar voi mai repeta. studentul este un client vechi al foumului, care nu se va speria de ce i-ai cris tu lex ci doar il va intarata si va incepe sa abereze si mai rau. cea mai buna varianta este ignorarea acestuia si se va calma.
 
adrenalina;215429 said:
ci doar il va intarata si va incepe sa abereze si mai rau.

Pai eu deja mi-l imaginez si in conditie normala cand scrie pe forum : cu ochii injectati de manie proletara si cu spuma la gura.

Daca il mai intaratam poate face un atac cerebral ceva, si cu ocazia asta cand isi revine isi da seama ca are o problema si se inscrie in AFA ( Asociatia frustratilor anonimi)
Imaginati-va cum decurge o sedinta, asemanatoare dupa tipicul celor din AA.

El : Buna ziua , ma numesc Radu si n-am mai mancat rahat pe forumuri de 10 zile
Grupul : Buna ziua Radu <aplauze puternice>
 
lvl: ti-ai aratat adevarata fata de pupincurist, cica sirbii trebuiai bombardati... doat pt ca asa au zis americanii... mi-ai dovedit ca sinteti o specie care nu poate trai fara stapin... daca or sa zica americanii ca trebuie atacat Iranul o sa-i pupati in continuare in fund si o sa faceti ce-or sa va spuna... pt cei ca tine lvl oricind s-au gasit stapini: turci, rusi, nemti, americani ... cind le va veni sfirsitul stapinilor tai actuali, urmasii tai or sa gaseasca alte funduri de pupat, poate pe chinezi, poate pe musulmani... caci asta e specia slugarnica din care faci parte... ceea ce te enerveaza e faptul ca spre deosebire de tine eu n-o sa las soldati straini la mine in tara niciodata, noi ne impotrivim armatei rusesti din Transnistria, de asta tu pupincuristule crapi de ciuda si tot ce iti ramine e sa-ti doresti sa fiu pro-rus, dar e numai in mintea ta. Viseaza mai departe...
adrenalina: m-ai convins, va las sa ramineti vasali in continuare, altfel voi nu puteti fi fericiti... gata ati scapat de mine pt totdeauna
 
biet student repetent;215437 said:
ceea ce te enerveaza e faptul ca spre deosebire de tine eu n-o sa las soldati straini la mine in tara niciodata, noi ne impotrivim armatei rusesti din Transnistria,

Asa Radule, fi rau. Nu-i lasa. Si da-i si lupta. Moldoveni dormiti linistit, razboinicul tastaturii va nimici orice strain ce atenteaza glia stramoseasca.

Sorry_Babe.jpg


m-ai convins, va las sa ramineti vasali in continuare, altfel voi nu puteti fi fericiti... gata ati scapat de mine pt totdeauna

Ma poate nu-ti respecti promisiunea si ma faci sa deschid sticla aia de sampanie degeaba....
 
Ce distractie am pierdut, frate. Se intorsese Radu si eu nu am fost gata cu sampania. Asta este, se pare ca am pierdut minunatie de argumente pentru "americanii sunt mai rai decat rusii care sunt buni" marca SkyW. Se pare ca suntem condamnati la "pupincurism", eroul nostru lasandu-ne in plata Domnului (care este, fireste, moldovenist si antiroman :D ).
 
biet student repetent;215381 said:
Daca esti in Romania pentru asa mesaj ai putea sa infunzi una din puscariile secrete CIA din Europa de Est sau sa nimeresti chiar la Guantanamo, teroristule. N-am mai auzit vreun roman sa critice bazele americane din RO, crezi ca acest lucru se permite la voi? Ai auzit vreun oficial de la voi sau la vreun post tv sa se puna la indoiala ceea ce face Romania in privinta bazelor americane? Ai grija ce si cum gindesti, dar mai ales ceea ce spui, securistii vostri vegheaza chiar si pe acest forum. Chiar traiti ca pe vreamea lui Ceausescu.

Ba io ti-am spus parerea mea si pana nu vii cu contraargumente nu te cred pe gratis.
De ce ma faci terorist ca sunt pragmatic? Securistii nostri care ca eu sunt roman 100% si moldovean tot 100% (a se citi sunt roman cu grai moldovenesc). Nu ai citit mesajul cum trebuie ca iti dadeai seama . Ca cetatean am dreptul sa imi exprim parerea si sa dezaprob orice vreau din politica tarii mele fie ea externa sau interna. Sa nu dam in paranoia ca daca ar fi cum zici tu , tu zbori primul ca inciti la lovitura de stat nu? Si la noi se critica dar nu pe Pro TV , Antena 1 sau TVR. Dupa cate vad eu cam ai tu dreptate cand zici ca basarabenii traiesc ca pe vremea lui ceasca dar nu cred K ei stiu cum a fost k erau in alta tara atunci.
in RM s-a facut scandal mare ca doreau sa aduca trupe rusesti intr-un fel de garantie pentru a linisti situatia cu transnistria. la noi nici nu s-a miscat un chibrit sa se opuna (adica partide politice nu oamenii de rand)
 
Cipslim, Radu sufera. E bolnav, bietul de el. Nu-l lua in seama prea tare. Nu vezi, traiesti in Moldova voronista si ne plange noua de mila, membri UE si NATO?
 
Back
Top