beneficiile integrarii - Nokia in Ro

radante;170382 said:
credeti ca Nokia a venit in Ro fiindca tara e parte a UE? contractul a fost semnat abia acum chiar daca de un an si ceva finlandezii tot strambau din nas unde sa investeasca...in Ro sau Hun.deci eu cred ca e un beneficiu al integrarii
http://www.hotnews.ro/articol_68330-Nokia-se-aude-din-Romania.htm

Nokia este doar un exemplu! Dar urmarind evolutia investitiilor din ultimii doi ani vom constata ca odata cu apropierea momentului 1 ianuarie 2007 RO a devenit mult mai interesanta pentru investitii!
 
Unoltean;170383 said:
Nokia este doar un exemplu! Dar urmarind evolutia investitiilor din ultimii doi ani vom constata ca odata cu apropierea momentului 1 ianuarie 2007 RO a devenit mult mai interesanta pentru investitii!

da...sper sa mai fie investitii de asemenea anvergura...macar cate una in fiecare regiune pt ca ar face Ro cu un climat economico-financiar mult mai stabil si fara diferente intre regiuni
 
radante;170384 said:
da...sper sa mai fie investitii de asemenea anvergura...macar cate una in fiecare regiune pt ca ar face Ro cu un climat economico-financiar mult mai stabil si fara diferente intre regiuni

diferentele intre regiuni exista si vor exista inca .. , intre nord si sud , intre vest si est... orice tara le are; eforturile ar trebui sa fie depuse ca sa fie minimizate pe cat posibil aceste diferente, dar eliminate nu cred ca va fi posibil.
 
Back
Top