Campionatul Mondial de Fotbal 2006

inesa said:
ce spuneti!!!!ar fi materazzi unu care provoaca dar zidane ca o persoana educata dupa cum lam vazut de ani d timp trebuia sa ramina calm pina la urma,se iarta asa gest!dar bravo materazzi,la interviuri spune ca nu lo facut terorist,nici restul.materazzi o provocat intoate partitele,dar nu pot sa trec peste faptul ka e un jocator fantastic.se iarta si el mai tare ca zidan!!!!sintem campioni,gestul lui zidan ramine in trecut,acum sintem fericiti ptru ca sintem CAMPIONII LUMII
slabut joc au aratat italienii..Ineso, da tu esti italianca, sa zici ca sunteti campioni, care-i faza? gata... te putem numi Inesulina?
 
Am Cetatenie Atit Italiana Cit Moldava,asa Ca Noi Sintem Campioni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zimi Cum Vrei Teso
 
eu zic ca e un bun motiv pentru a realiza o idee mareata a unui om maret - sa constituim Unitatea Teritoriala Autonoma Moldoveneasca din Italia...sau chiar un fel de republica.
 
da...doar trebuie sa-i aduni pe toti provincie.. :) ca asa sunt prea dispersati :) si cine stie...poate se naste o echipa "Zimbro" care va evalua in Seria A :)
 
sorry Fr3zy...eu zic sa inchidem tema asta, fiindca nu corespunde actualitatii, nu stiu...sau sta asa 4 ani?
 
zeddo said:
sorry Fr3zy...eu zic sa inchidem tema asta, fiindca nu corespunde actualitatii, nu stiu...sau sta asa 4 ani?

Nea ,las-o sa stea ,poate mai vrea cineva sa se dea cu parerea :)
 
inesa said:
numai voi va intelegeti,vorbiti mai explicid per favore ragga
Asta-i culmea tupeului, dupa ce ca vorbesti in halul in care vorbesti, mai ai si pretentii de la altii........
 
Daca inesa nu intelege nu e vina celor care scriu. De ce sa scrie altii "mai clar"? O vrea sa scriem toti in italiana ca sa nu se simta exclusa?
 
am auzit ca un avocat european vrea sa dea in judecata FIFA, arbitrul si comitetul organizatoric, de la finala campionatului, fiindca, lovitura pe care a aplicat-o Zidane lui Materazzi, a fost aplicata inaintea fluierului arbitrului, adica jocul era oprit. Cica nu corespunde regulilor... Avocatul cere ca patrida sa se desfasoare din nou. :) Putin sanse, dupa parerea mea. Mai ales ca gazonul din berlin a fost vandut :he: ca souvernire
 
solara te diprind cu niste cuvinte asa o sa le intelegi,per favore ar fi va rog.tupeu?tiam mai spus eu rog sa se vb mai clar care vre o face care nu vre vb cum vb inainte,probleme numi fac.am rugat teso
 
cind o fost cu francesco totti scuipatul in 2004 toti dadeau vina pe el k sa comportat prost acum dak s vb de zidane cai mare campion si etc ii dau si medalie ptru cel mai bun jucator in campionat...nu vad faptul bine de loc
 
Ineso, daca ti-as numi niste rude apropiate, intr-un fel, mai ales, daca ti-as face mama intr-un fel nu chiar atat "frumos", folosind lexicul vulgar, cred ca ai avea o alta reactie, eu cel putin judec dupa mine...cred ca Zidane s-a retinut, cat de cat.. :) Iar jocul lui Zidane in campionatul mondial, mi s-a parut cel mai spectaculos, tehnic, corect, ...nu stiu cine ar putea urma dupa el.. cu siguranta nu Materazzi, nici Del Piero.. si altii...
 
zeddo, iata stirea, a fost la protv
FINALA ANULATA? 13/07/06

Finala Cupei Mondiale dintre Italia si Franta ar putea fi rejucata. Un avocat francez vrea sa obtina anularea rezultatului partidei de duminica.
El sustine ca Zinedine Zidane a fost eliminat dupa ce arbitrii au privit reluarea video a fazei faultului, lucru interzis de regulamentele FIFA. Avocatul vrea sa apeleze la o instanta de judecata din Franta pentru a clarifica lucrurile. Potrivit lui, daca judecatorul va stabili ca s-a recurs la mijloace ilegale, vor trebui suportate consecintele. Asta inseamna ca Zidane nu ar fi trebuit sa fie sanctionat, iar meciul va tebui rejucat, sustine avocatul francez.
 
solara said:
Daca inesa nu intelege nu e vina celor care scriu. De ce sa scrie altii "mai clar"? O vrea sa scriem toti in italiana ca sa nu se simta exclusa?

mama, nu credeam ca pot sa fiu de acord cu tine macar odata, dar uita ma uimesc si eu.
 
Back
Top