Ce m-a facut fericit/a azi

era gustos asha-i?... :D)) preferatul meu... cocos + ananas +inghetata. :D

da' eu eram asha de confuza shi "contuzionata" dupa ziua de ieri shi asha o frunzulita mititica tu mi-ai dat shi... cat o tineam in mana... ap'... asha de fain. asha de mititica da' asha de frumoasa. toooooooaaaaaaaaamnaaaaaaa!
matinca am uitat sa-ti multumesc. MERSI! esti aur!
 
si amu is fericita ca am rezistat sa stau la lectii de la 8 pina la 18, cind ieri am lucrat pina la 23 si inca ziua destul de productiva, ca nu ma mai uit ca la poarta noua,ca inteleg despre ce se vb in timpul lectiilor, in sfirsit... si ca m-am autoinvitat la un eveniment :D :D
tre sa ma mut eu pe tema inesei, si sa spun cit is eu de multumita :D
 
..oras, ploaie marunta, expresia grabita si zambetul cald, imaginile vechi de tara prin geamuri transpirate , un drum neasfaltat cu baltoci mici de ploaie , o camera micuta, aglomerata, dezordonata , plina de.. de toate si de carti , ceaiul cald si tare dulce de menta , mirosul focului de lemne din soba , cuvinte – idei – intelesuri – legaturi .. psihologie , stilul profei vioi si profund de a vorbi ,cele o mie de teme ,afirmatia draguta legata de bocancii mei , drumul spre casa (pff.. bilet de autobuz n-aveam ) : pustiu , o batranica mergand agale spre statie ( amabila si zambitoare imi da indicatiile cerute .. n-avea un bilet in plus dar m-a asigurat ca nu voi avea probleme; mi-a aratat unde sa cobor si unde era urmatorea statie a tramvaiului in care sa ma urc ) ,oras, taxi , intuneric , acasa .. camera mea- ochii’n monitor.. si scriu. :)
 
Dormeam. Suna telefonul. Somnoros ridic receptorul. O veste buna. Dispozitie pentru tot restul zilei :)
voua tot :)
 
acustica noua

cg170.jpg
 
In sfarsit, dupa cateva saptamani a aparut un seeder si mi s-a downloadat albumul lui Tom McRae "Just Like Blood"!!!! :)

Si in genere... I've had a nice week-end... :)
 
Back
Top