Cel mai tare post de radio al momentului

dnd

New Member
Continuam povestea celor "tari" pe moldova.net. De astazi alegem cel mai indragit post de radio al vostru...
Lista a fost aranjata in ordinea descrescatoare a frecventilor.

Remarca
Cei care au votat sa motiveze decizia s-a pentru a intelege de ce e mai bun decit altii.
Specificam postul ales, motivul prin - muzica si emisiunile sale

PS celelalte posturi de radio n-au fost incluse din cauze restrictionarii pol-ului lanumarul de afisari
 
as fi votat pro fm daca raminea emisiunea 'rondul de noapte'

am votat pentru dinamit fm pentru ca acolo dau de muzica care-mi place [electronica]... cindva pro fm compensa totul prin 'hot party mix' si 'the ministry of sound session'.... dar nu stiu ce-au facut, ca nu mai ascult radio de o mie de ani, pentru ca acolo la 3min de cintec revin 5min de reclama
 
intr-adevar, pro fm inainte avea emisiunile respective, insa acum "s-a trecut" la programa Chisinaului, da chiar imi pare ca toata grila de emisie e a Chisinaului...iar muzica difuazata la Chisinau difera de cea de la Bucuresti - in stil.
 
aproape toate posturile la noi sunt ruse shi asta ma bate tare! :-x
asha ca-mi bag pula in Fm-u nostru!
 
Am votat cu Kiss FM cu toate ca as fi votat si pentru Nova, Dinamit , daca e sa luam grila de emisie, cum au spus si alti useri, a acestor posturi de radio pe parcursul zilei, atunci as vota cu Kiss FM si a nu uitam ca o mare parte din emisie e a Bucurestiului, oricum acolo se munceste din greu, pentru a convinge lumea ca Kiss FM merita ascultat...
Nova si Dinamit sunt posturi foarte bune, insa organizarea de care dau dovada e de mica calitate, la Nova mai toata ziua cit si noaptea "cinta" calculatorul, la Dinamit aceleasi piese toata ziua, iar seara cu totul altceva(ceva bun, desigur), cit de greu nu le-ar fi pe acest segment de piata, daca doresc pot sa faca multe cu putzinul care-l au. :wink:
 
AGAINST AAAAAALLLLLLL

Inainte se intimpla sa ascult si eu cite un post de radio dar dupa ce reusesti sa patrunzi putin mai in adincul jegului care se invirte pe acolo si iti dai seama cit de penibil de invidioasa si avida este lumea din spatele showbiz-ului ti'e sila sa te mai apropii citva de vre'o frecventa FM.
Fiecare imbecil se crede "kooh-i-noor-ul si kriptonita FM-ului", daca ar fi sa'i citezi pe baietii de la Cronica Circotasilor. Asa ca de curind prefer sa ascult muzica exclusiv la calculator si sa stau cit mai departe de FM.
votul meu este -A G A I N S T A L L T H I S S _ I T.... parerea mea.
 
dinamit is ok seara.


si lor delock nu le este greu...pe acest segment sau pe altul...banii se fac ziua :ciupos:

grila de zi e comerciala la toti, depinde de preferinte.

iar noaptea - e party time, pentru cei care inteleg, pentru cei care nu - las'sa'transmita salutari colegilor, prietenilor si familiei in rubricile respective. :zzz: si sa asculte orice - e la fel.
 
sunt de acord cu nero - 100%
Cind aud de provincie, parca imi spune cineva o insulta :) deprindere :) nu prea, adik' io' asult, mai putzin altii... Am ales Kiss... imi pare ca din cele cu muzika el e cel mai tare, dar muzika pe placul meu e doar la mine pe Hard...
 
Se spunea pina acum ca Antena C se receptioneaza pina la Husi...insa la ei a aparut un alt post de radio pe recventa 102.4 , ceea ce este imposibil de a incerca sa receptionezi Chisinaul...insa Moldova (radio) se aude binisor pe doua frecvente 100.5 si 103.5...
Mare mi-a fost mirarea cind ascultind un radio din Bucuresti am constatat faptul ca la ei abia acum e in top Usher cu Yeah si Danzel cu pump it up :D cu toate ca moldovenii deja s-au cam saturat de piesele astea...
 
eu tot nu ascult readio..... mp3 only....
anyway, ymi placea Maximum, shi anume acela de la moscova... ymi placeau prezentatorii aia nebuni shi emisiunile.... acuma ash da preferintza KissFMului....da nish pe ashela nu-l ascult, ymi placea ProFMul atunci cand numai aparuse la noi, shi nu era nici o emisiune de la Ch...
nu am votat yn top....
 
Momentan nu observ nici un post de radio care sa fie TARE, SUPER sa-l ascult 24/24 ore...shi de aceea nu votez

Cindva demult ascultam Radio Nova chiar shi noaptea acuma...n-ai ce asculta shi n-ai pe cine asculta acolo!!!

ProFm-ul avea un raiting mai mare atunci cind se difuzau emisiunile de la Bucureshti...."Rondul de noapte" cu Vlad Craioveanu, 13/14 cu Andrei Gheorghe.....dupa asta farmecul a disparut!!!

Imi placea la nebunie Maximum....pentru ca se difuza muzica care imi place....acuma din el a ramas doar fishiitul!!!

kissfm cica e unicul post de radio care e ascultat de people....dar eu nu-l prea ascult ca ma plictiseshte...se repeta aceleashi melodii!!!

concluzia> mai bine ascult muzica mp3...shi anume ceea ce-mi place :wink: :wink:
 
ca-s dalbaiobi.... unde am citit?! cred ca tot aici pe forum...ca era vorba sa ieie licentza la 5 posturi.... da numa la maximum le-au luat...
 
Back
Top