cine e cel mai bun jucator?

Mai oameni buni dupa mine cel mai bun jucator al secolului e Garincha, omul ave un picior mai scurt decit celalalt si o ramas pe veci in istoria fotbalului! Iaca aista da jucator!
 
Vezi, tu ca aici nu e vorba de lungimi, forme si chestii de-aistea. Multi au ramas yn istorie... datorita unor recorduri, evenimente, caracteristici etc. Dar cel mai bun fotbalist tre' sa fie unul complet care sa fie ze best pe teren.
 
Leppard: ai dreptate.
Eu cred ca Maradona nu trebuia sa se apuce de prostii shi acum avea sa fie cel mai cool fotbalist din toate puctele de vedere...
da asha: droguri, box, etc. nu i-a prins bine :lol:
dar a fost cel mai bun. goluri de acelea de la jumate de teren, scheme, n-a aratat nimeni.
 
Radium... shii atent la cuvintele mele... ze best pe teren... Da golul cu myna - va aduc myine un citat care-i apartzine autorului...
 
da golul cu mina tsin minte :lol:
Maradona are meritul de a fi implantat in fotbal metoda teatrului... nu se putea fara asta in fotbal. mai trebuie sa cazi artistic, sa mai primeshti penaltiuri, etc. pina la el jucatorii nu prea practicau asha ceva, astfel incit tinarul argentinian, plin de fortsa a facut ce a facut fotbalul atit de interesant inclusiv din acest punct de vedere...
 
cel mai bun jucator roman : HAGI sigur, dar si cel mai obraznic... :smile:
cit din lume PELE SI MARADONA degraba nu v-or fi intrecuri.
 
radium: da ce zici de fair-play? daca ai dat gol cu mina macar zii arbitrului miop. am vazut o astfel de faza in campionatul italian. arbitrul anulat golul la insistenta autorului acelui gol.
 
lasa ca asha lucru s-a yntymplat shi yn campionatul Romaniei (vezi Dinamo vs. fc Natzional: Marius Nicolae )shi el nu o cerut anularea golului
 
cum sa ceara anularea cind asta tot face parte din arta fotbalului...
mie de exemplu uneori imi place clownada de pe teren... de tip: valeu shi m-o mai palit... shchioapata de 2-3 ori shi apoi cind incepe un sprint ca sar scintei :lol:
 
Diego Maradona, suparat ca FIFA l-a desemnat cel mai bun fotbalist al secolului alaturi de Pele si unul singur: "Eu am cyshtigat trofeul pe teren iar Pele la secretariat. Pacat ca nu stie sa piarda."

Pele: "Premiul yl va ajuta pe Maradona sa scape de drogurile care i-au distrus yntre 5 si 8 ani de cariera."

<center>Foarte uryt a spus...</center>

Maradona dupa ce a spart cu pumnul geamul automoblului unui grup de jurnalishti: "Am spart cu pumnul geamul mashinii, cu aceeashi fortza a ratziunii cu care Dumnezeu m-a yndemnat sa ynscriu cu myna primul gol contra Angliei yn 1986."

<center>Nici eu nu puteam sa zic mai frumos :smile:</center>

Pele yntr-un dialog cu jurnalishtii yn timpul tragerii la sortzi pentru Euro 2000:
<center>- Portugalia este o echipa cu experientza si redutabila, yn special datorita lui Raul...
- Dar ce parere avetzi despre Figo?
- Nu, nu... Raul!
- Va referitzi poate la Rui Costa?
- Si acesta e bun, dar nu se compara cu Raul

No comment...</center>
<center>
catrun.gif
</center>

_________________
Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children.

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Leppard pe 2001-06-20 03:42 ]</font>
 
totusi zidane la momentul actual e cel mai bun. din cati fotbalisti am vazut apoi el m-o impresionat cu adevarat. intr-adevar e un mare fotbalist!
ballack e tare
si ronaldo
dintre fotbalistii romani cred ca cel mai bun n-a fost hagi. nu m-o impresionat niciodata! ce mari performante a avut?
 
trubaneagra

eu nu stiu care este cel mai bun, nu sunt in masura, dar cred ca pot sa citez din spusele altora cu privire la calitatea altora(in speta fotbalistii) :)
 
Back
Top